Volební nepravdy vlády pana Fialy
Sdílet článek:

Celých 9 měsíců vláda nedělala nic proti navyšování cen energií. Tvrdila, že žádný cenový strop není možný z důvodu dalšího tisknutí peněz, hrozby inflace atd. Vysmívala se Orbánovi za jeho zastropování cen pohonných hmot.

Poté co pan Fiala dostal na Moravě skoro nafackováno a po více jak 100 000 lidí na Václavském náměstí se vláda najednou uzavřela do kanceláře a vymyslela cenový strop na energie. Termín cenový strop je nepravdivý. Žádný cenový strop není. Samotná lež je i to, že cena za 1 Kwh bude 6 Kč. V této ceně není započítána cena za transport energie a další poplatky. Skutečná cena bude cca 9 Kč za Kwh

Vláda žádné zastropování cen neudělala, pouze rozdělila cenu elektrické energie na 2 části. První část, kterou zaplatí občané a firmy rovnou (udávaných 9 Kč za Kwh) a druhou část, kterou doplatí stát. Odhad Ministra financí je 120 miliard Kč. Slib doplatku ze strany státu je sen každého obchodníka , proto se tato cena může vyšplhat až na několik stovek miliard Kč. Musíme se zeptat od koho získá stát peníze? Jsou jenom dvě možnosti. Buď je vybere na daních nebo je vytiskne. Možná je i kombinace těchto možností. Každopádně tato cesta vede k dramatickému růstu inflace. Inflace, která je legální cestou vlády, jak snížit státní dluh a získat od občanů peníze na jejich úkor. Každý z nás zchudne za rok a půl o jednu třetinu.

Ke skutečnému zastropování vede jednoduchá cesta. Přestat v ČR prodávat elektřinu za ceny udávané Lipskou burzou, začít ji prodávat za výrobní   mix ČR plus přiměřený zisk. Druhou podmínkou je odstoupení od emisních povolenek. Emisní povolenky jsou v podstatě totéž jako náboženské odpustky pro jejichž kritiku byl upálen v roce 1415 mistr Jan Hus. Stejně tak nás nyní EU trestá za naše stabilní zdroje, tedy odsířené uhelné elektrárny.

Premiér Fiala prohlásil, že musíme brát ohled na minoritní akcionáře. Minoritními akcionáři jsou z téměř 50% majitelé největších USA fondů a bank. Vláda také upřednostňuje zájmy Německa a chrání stabilitu jeho energetické soustavy. Stabilitu, která je ohrožována vypínáním německých jaderných elektráren a spoléhání se na nespolehlivé zelené zdroje (poslanec za ODS pan Skopeček). Rád bych  pánům připomněl jejich poslanecký slib, kde slibují, že budou vykonávat svůj mandát ve prospěch lidu. Lidem je  zcela jistě myšlen lid český ne německý, americký nebo jakýkoliv jiný. ne německý, americký nebo jakýkoliv jiný.

U plynu je situace ještě horší. Vláda nemá zajištěny dodávky na zimu , spoléhá na Evropské řešení , ale vzpomeňme si na Covid , žádné nebude , nebo bude pro republiku nesmírně nevýhodné .Navíc plyn kupujeme od překupníků. Odevzdáváme dobrovolně cizím firmám přes 100 miliard korun ročně. Jak to bude s zimě s ropou až začnou platit sankce, tak o tom vláda cudně mlčí .

Současná politika vlády vede ke zničení střední třídy. Zničení průmyslu a zemědělství. Stěhovaní firem do lacinějšího zahraničí. Výsledkem bude hluboká recese a nezaměstnanost.

Mgr. Jiří Kalach

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*