Glosa MM: Co si v mainstreamu nepřečtete
Sdílet článek:

Prezident Miloš Zeman udělil milost šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi, který byl odsouzen za ovlivňování veřejné zakázky v Lánské oboře. Zohlednil jeho bezúhonnost i pracovitost.
To je logické, zvláště ta pracovitost – je totiž ještě souzen v souvislosti s těžbou kamene v Lánské oboře. A právní stát, už tak chcípáček nad hrobem, dostává další ránu.

***

Ministr vnitra a předseda STAN Vít Rakušan odmítl názor poslance Okamury, že by vláda chtěla ukrajinské uprchlíky v Česku natrvalo. Připomněl, že dočasnou ochranu mohou podle zákona požívat jen rok. Rakušane, Rakušane, do roka a do dne! Hin sa hukáže!

***

Co si u nás nepřečtete:
Známý španělský komentátor Rafael Poch napsal v deníku Público, že konfiskací zahraničních měn ve vlastnictví Ruské centrální banky zahájily Spojené státy a jejich spojenci sebedestrukci globální hegemonie dolaru. Spojené státy tím předvedly celému světu svoji nedůvěryhodnost a schopnost konfiskovat rezervy jakéhokoli státu, který nesouhlasí s jejich politikou. Proto Rusové, Číňané a občané států BRICS budou hledat bezpečnější možnosti uložení, což není „vzdálená budoucnost“, neboť ten proces již nastal. Poch též zdůraznil, že žádná ze zemí BRICS se nepřipojila k ruským sankcím a stejně tak státy Perského zálivu a západní a centrální Asie. Saudská Arábie zvažuje prodávat naftu za yuany. Takové odmítnutí dolaru by podle Pocha vedlo k bankrotu Spojených států, přičemž ty ve stejné době již čelí následkům protiruských sankcí a Bílý dům již občany varoval, že se zvednou ceny potravin a energií.

***

Graeme Gill, emeritní profesor Univerzity Sydney a prezident International Council for Central and East European Studies pro Al Jazeeru: „V jistém okamžiku se bude muset Západ posunout od trestání Ruska ke kooperaci s ním. Bohužel to bude způsobeno ponejvíce domácími vlivy. Navíc se na Západě projeví rozdíly v jakých oblastech a jaká by měla kooperace být, což pravděpodobně povede k rozporům uvnitř EU.“

***

Čínské Global Times: Válka se změnila z války mezi Ruskem a Ukrajinou na válku mezi Ruskem a Západem vedeným USA a je to válka na život a na smrt.

***

Prezident Biden navrhl zvýšení daní o 2,5 bilionu dolarů, nejvyšší v historii. I tak však by činil rozpočtový deficit 1,15 bilionu dolarů.

***

Tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová: „Brusel deklaruje připravenost připojit se k novým protiruským sankcím, ale zapomíná k tomu dodat, že z nich budou mít prospěch pouze Spojené státy, kam bude směřovat odliv evropského kapitálu za dodávky zbraní a zkapalněného plynu za vysoké ceny. Tímto svým postojem bruselští úředníci ve skutečnosti podkopávají ekonomiku zemí EU a způsobí rozvrat sociálně orientovaného ekonomického modelu, život s vysokými cenami elektřiny, ropy a plynu, škrty v sociálních dávkách na úkor vojenských rozpočtů, pádící inflaci a nezaměstnanost.“ Dodávám: Určitě se hluboce mýlí, však příští rok uvidíme.

***

Petr Olšovec v diskusi na facebooku: Západu s USA v čele je celá Ukrajina ukradená. To je jen peón ve hře. Sankce jsou k poškození Ruska v naivní představě, źe způsobí Putinův pád a nastolení režimu, který umožní drancovat Rusko jako za Jelcina, zničit ho, rozdělit na několik státečků a rozkrádat jeho přírodní bohatství, což se nestane.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*