Glosa MM: Fake news?
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Schválně, co myslíte? Jsou to fake news nebo nejsou?
Místostarosta Rigy Edvards Ratnieks navrhne komisi Rady města Rigy vytvořit v hlvaním městě náměstí lotyšských legionářů SS nebo pojmenovat ulici na jejich památku.
Lotyšský poslanec Andrej Pagor byl zadržen policií, neboť demonstroval s plakátem „Lotyšští legionáři SS zabili 160 civilistů ve vesnici Zlekas“, a tím provokativně protestoval proti pochodu v den památky legionářů SS. Posléze byl propuštěn s tím, že mu protokol o zadržení pošlou později, až rozhodnou, o jaký přestupek šlo.
Dánské ministerstvo zahraničí uvedlo, že nepovolí Moskvě podílet se na vyšetřování sabotáže na plynovodech Nord Stream.

Docent Ševčík se nachomýtl k nepravé akci. Kdyby se promenádoval v latexu s pavími péry v zadku a mával na lidi přirozením, byl by chválen a ctěn…

Převratný názor projevili tvůrci televizního pořadu České televize „Nejzajímavější divy starověku“, v němž o Čingischánovi prohlásili, že „dokázal vyvraždit 11% světové populace, tj. asi 40 mil. lidí“, a tím „vyvolal klimatickou změnu“, protože „množství uhlíku v atmosféře se snížilo o 700 milionů tun“ (stopáž 37:45).
Netuším sice, jak na to číslo přišli, ale příště by mohli mezi ekologické aktivisty s pozitivním vlivem na množství uhlíku v atmosféře zařadit i Lenina, Stalina, Hitlera či Pol Pota.
Pro ekologické aktivisty by se pak mohl založit Čingischánův řád…

Prezident Petr Pavel dostal od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí pokutu 60 000 Kč, a to za netransparentní údaje o dárcích v prezidentské kampani. Je to dosud nejvyšší pokuta , jakou kdy úřad udělil fyzické osobě.
Tolik zpráva. Řád, pořádek a důstojnost prostě něco stojí…

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. rád bych se dočkal toho ( čehož se , bohužel,asi nedožiju, i když….?)až budeme s Ruskem opět kamarádí , když už jsme mohli i Německu po 45 letech odpustit ty desítky milionu mrtvých….

    • M.E.Tak to si musite počkat na další kolečko cca.80 let.Ten komu někdo zbořil barák,zabil rodinu pred očima, tak dokud ty oči nezavře jen tak nezapomene.Tady moc chlácholení nepomůže.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*