Glosa MM: Kdo vlastně stojí za útokem Palestinců?
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Nejmoudřejší komentář, který jsem četl k současnému palestinsko – izraelskému konfliktu, ze kterého se bohužel nikdo nepoučí:
Tato situace nezačala včera ani předevčírem…

Česká průmyslová produkce v srpnu meziročně reálně klesla o 1,7 %. Hodnota nových zakázek oproti loňskému roku klesla o 4,2 %. Čísla včera zveřejnil Český statistický úřad.
Dodávám:
Což je ovšem jenom nějaký pochybný úřad, který určitě patří mezi dezinformátory. Věřte předsedovi vlády „and his boys“ přece!

Předseda německé CDU Friedrich Merz prohlásil, že jeho strana chce zůstat stranou středovou.
Které ovšen nezbývá, než převzít většinu programu Alternativy pro Německo, aby v příštích volbách měla alespoň trochu přijatelný výsldek.
Alternativa pro Německo je ovšem hodna zavržení: namísto, aby se starala o desítky pohlaví, bruselské aktivistické pitomosti, totální odříznutí od krvavých ruských zdrojů energie, surovin, trhu a možných investic (Rusko je téměř 48 krát větší než Německo) stará se o takové pitomosti jako je životní úroveň obyvatel, jejich ochrana před ekonomickými emigranty a nepodléhání americkým zbrojařským zájmům.

Ekonom Lukáš Kovanda o velkém problému, zahaleném současným válečným děním:
„Masakr z trhu s dluhopisy – kde je panika horší než kdy jindy – se šíří a důsledky jsou hodně ošklivé. Masivní deficity, kam se podíváš – důsledek republikánských daňových výjimek a demokratických investic do zelené energie – se zdály v pořádku, když měl FED úrokové sazby na nule a nakupoval desítky miliard dluhopisů každý týden. Peníze zadarmo zamaskují skrytí problémů. Ale se současnou mírou 5 % začne ta matematika být složitější.“
Spojené státy mají problém. Investoři se jejich dluhu zbavují s největší vehemencí od roku 1787. Amerika tak musí nabízet vyšší a vyšší úrok, aby jí vůbec půjčili. Pokud úrok na desetiletém dluhopisu USA překročí úroveň 5 %, nelze vyloučit vážnou krizi. Éra levných peněz končí; utopena v dluhu a deficitech, které notně přiživila.
Podstatou problému je fatální selhání centrálních bank celého Západu, které v uplynulých patnácti letech pod záminkou boje s domnělým strašákem deflace vypěstovaly u politiků – a následně jejich voličů – závislost na droze levných peněz a levného dluhu. Lidé na Západě tak v nikdy neviděné míře a plošnosti dostávají peníze i tehdy, když nepracují, nebo tehdy, když sice pracují, ale jejich činnost nemá žádný celospolečenský přínos, ba může působit rozkladně a společnost ve skutečnosti rozleptávat. Dluh morálce nesvědčí; tím méně dluh přebujelý.“
Dodávám:
Můžete provádět sebevětší politické piruety, ekonomická realita vás nakonec vždy dostane…

Čtenář glos T. M. M. mi napsal:
Sobotní Interwiev ČT 24 bylo věnováno událostem v Izraeli. Během několika málo hodin bylo z pásma Gazy vypáleno přes 2.000 raket, často na vzdálenost delší než 70 km. Moderátor položil zcela zásadní otázku. Kde vlastně ti Palestinci ty rakety obstarali? To je otázka velmi důležitá a to především z geopolitického hlediska. Expertka Irena Kalhousova odvětila, že Palestinci jsou velmi šikovní a často si rakety stavějí “na koleně” z obyčejného stavebního materiálu. Tedy myšleno ty rakety, které nezastavil ani jeden z nejlepších protiraketových systémů světa. Moderátor Klepetko tento žvást přijal bez mrknutí oka. Tak to je úroveň veřejnoprávní televize v naší zemi, za kterou máme dokonce platit stále víc. Navíc skvělý recept pro Ukrajince: hurá do Hornbachu či OBI a budou mít raket, kolik budou chtít.

Alexander Tomský je „víceméně“ dokonale informován:
Kdo vlastně stojí za útokem Palestinců? Nepochybně dnešní osa zla, Putin a íránští ajatolláhové, mají totiž víceméně podobné geopolitické zájmy.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*