Glosa MM: Kolik stojí plechovka piva?
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

„ Vláda zásadním způsobem zasáhla do schopnosti samospráv zajišťovat důstojný život občanů, aniž by nejprve navrhla dostatečné škrty ve vlastních provozních výdajích a zrušení nebo zastavení zbytných vládních projektů,“ shrnují komunální politici sdružení v iniciativě „Hlas samospráv“ svoje výtky k vládní politice.
Zřejmě nevědí, že občanům v jimi spravovaných obcích a krajích stačí ke štěstí a spokojenosti podpora americké proxy války s Ruskem do posledního Ukrajince, nové americké stíhačky a obrněné transportéry za desítky a desítky miliard. Bez pediatra, zubaře a rozvoje obcí se rádi obejdou.
Navíc jejich tvrzení platí jen pro některé občany:
Ministerstva rozdávala i v době úspor i konsolidace veřejných financí mimořádné odměny. Za druhé pololetí loňského roku svým zaměstnancům na odměnách vyplatila neuvěřitelných 353 milionů korun. Jeden z náměstků ministerstva vnitra dostal za pololetí 520 tisíc korun.

Děkan DAMU vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ombudsosoby DAMU.
Nejprve jsem se domníval, že jde o skvělý vtip, ale mýlil jsem se, jde jen o typický příznak módního zblbnutí. Na druhou stranu je to skvělý návod pro uchazeče, neboť pokud si některý muž nechá narůst knír, udělat silikonová prsa a přijde na pohovor v upnutém lesklém oblečku s pavími péry v módních modrožlutých barvách v zadku, má to místo téměř jisté.

Pokud byste nevěděli, proč stojí plechovka piva Pilsner Urquell v Drážďanech 0,99 eura (přibližně 24,80 Kč), v českém Kauflandu 37,90 Kč a v Bille je ještě o korunu dražší, tady je podrobné vysvětlení.
„Smluvní podmínky s dodavateli se sjednávají vždy lokálně a nejsou v každé zemi stejné. Každá země má svůj specifický trh, kterému je celá akční strategie a strategie tvorby cen přizpůsobena. V rámci České republiky řídíme náš akční management a tvorbu cen tak, abychom nabízeli nejpříznivější ceny produktů v rámci českého trhu,“ odpověděla za Kaufland mluvčí Renata Maierl.

Pětinásobně vyšší je za posledních deset let počet dětí s diagnózou vývojové poruchy chování. To platí pro základní školy, na středních je to sedminásobek. Podle odborníků nelze nárůst spojovat jen s nástupem nových pravidel pro inkluzi, daleko větší váhu má zhoršující se psychická kondice dětí.
Proč se ovšem zhoršuje psychická kondice dětí, jsme se ze zprávy nedozvěděli. Pokud se domníváte, že příčiny znáte, neříkejte je, jinak budete zařazeni mezi dezoláty.

Joachim Gauck, někdejší spolkový prezident, se netají skepsí vůči případnému právnímu řízení, které by vedlo k zákazu AfD.
„Nabízejí se právní, ale i politické důvody, které by nás měly vést k velké opatrnosti,“ řekl Gauck v pořadu Phoenix Persönlich.
„Moje antipatie vůči těmto lidem jsou tedy dost velké, takže bych mohl být rád, kdyby byli zakázáni. Ale zároveň mám politické myšlení a to se ptá: jaký to má smysl? Liberální demokracie má k dispozici i jiné prostředky než zákaz. Jednou z možností je především se milých lidí z AfD zeptat, co nám mohou nabídnout do budoucna.“
Podivuhodné, dodávám. Vždyť základní prvky jejího programu jsou jasné: AfD dlouhodobě vystupuje proti nekontrolované migraci do Německa, proti stále většímu vlivu Bruselu a upozorňuje na nebezpečí radikálního islámu v Evropě.
Možná by se měl více starat o to, proč mělo Německo loni nejpomalejší hospodářský růst ze všech 20 zemí eurozóny. Ukazatele průmyslové produkce v Německu klesají již pátý měsíc v řadě, jak napsal německý list Bild.

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba západním zemím v Davosu:
„Nabízíme vám nejlepší variantu: neobětujte své vojáky, jen nám dejte zbraně a peníze a my to dotáhneme do konce.“
Raději bez komentáře…

Rozpad státu v přímém přenosu:
Moje paní objednala žrádlo pro kočku. Dva balíky putovaly ze dvou různých skladů. Jeden dorazil s PPL v pořádku již ve čtvrtek a úslužný šofér donesl těžký balík až k domovním dveřím. Druhý dorazil se státní Českou poštou v pátek, pročež nešťastný šofér vyžadoval poměrně vysokou platbu pouze v hotovosti, neboť mu již rok nejde terminál, nový stále nedostal a Česká pošta neumí předem sdělit příjemcům, že při převzetí balíku „do ruky“ nelze platit kartou. Nezbývalo tedy, než vybrat peníze v bankomatu a domluvit se s šoférem na dalším termínu dodání. Naštěstí byl ochoten, protože jinak bychom museli pro „balík do ruky“ na poštu.

Petr Bošnakov v denik.to:
Podle zkušené předsedkyně volební komise z Ostravy může být volba znemožněna osobě v silně podnapilém stavu. V případě korespondenční, tedy anonymní volby ovšem nelze vyloučit, že o mé budoucnosti bude spolurozhodovat i krajan Franta, který měl v čase volebního aktu v krvi 3 promile, což se rovná evidentní diskriminaci českých opilých voličů, se kterou se nelze jen tak smířit.
Silně podnapilý Pepa totiž svou konzumací alkoholu podporuje na rozdíl od stejně opilého Franty prostřednictvím spotřební daně a DPH velmi výrazně domácí ekonomiku, což není v korespondenční volbě vůbec zohledněno.

Slova k zapamatování, tentokrát ruského minisatra zahraničí Lavrova:
Není žádná naděje, že Rusko bude poraženo. Po stažení západních sil čeká Ukrajinu osud Afganistánu.

Čeština je jazyk vtipný:
Domácí vyhrávali 6:5, ale po započtení korespondenčních gólů prohráli 6:7.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. „Po stažení západních sil čeká Ukrajinu osud Afganistánu.“
    To jako že odtamtud russáci s hanbou odtáhnou???

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*