Pozoruhodná rezignovanost Moskvy
Sdílet článek:

LUBOMÍR STEJSKAL

V pátek 19. ledna 2024 navštívila Moskvu delegace palestinské teroristické organizace Hamas. Jednal s ní vysoký představitel ruského ministerstva zahraničí, náměstek ministra Bogdanov.

 

Podle agentury TASS [1] požadoval okamžité propuštění rukojmí, které Hamas drží v Pásmu Gazy. Včetně tří s ruským pasem. Uvedena byla i jejich jména: Alexandr Lobanov. Andrej Kozlov a Alexandr Trufanov. Třetí jmenovaný není mezi zajatci tak docela neznámý, jak dále uvidíme.

Delegace téže zločinecké formace navštívila Moskvu už loni na konci října. Tehdy se také hovořilo o propuštění ruských rukojmí (resp. lidí s ruským, případně dvojím občanstvím); ruská strana předložila seznam osmi lidí. Vedoucí delegace palestinských gangsterů tehdy Rusům slíbil, že předloženým seznamem se Hamas hodlá vážně zabývat a bude v této věci maximálně nápomocen, neboť považuje Rusko za svého velice blízkého přítele.

A jak vstřícnost Hamasu vůči příteli vypadala v praxi?

Z veřejných zdrojů je známo, že až po měsíci, 26. listopadu 2023, byl propuštěn Roni Krivoj, zvukový technik na hudebním festivalu Supernova, na němž se monstra Hamasu dopustila brutálních zvěrstev. O tři dny později se na svobodu dostaly dvě ženy: Jelena Trufanovová (50) a její maminka (73) Irena Tati [4].

Příjmení Trufanov se v tomto článku již objevilo. Ano, je to jeden z oněch tří, jejich osvobození požaduje po přátelích z Hamasu ruská strana. Alexandr Trufanov je synem Jeleny Trufanovové. Její manžel a Alexandrův otec Vitalij byl teroristickými barbary 7. října 2023 zavražděn; v zajetí dále zůstává Alexandrova přítelkyně Sapir Cohenová. (Ta na ruském seznamu není, zjevně nemá ruské občanství.)

V době návštěvy delegace Hamasu v Moskvě uplynulo od barbarského vpádu teroristů do Izraele a gangsterského zavlečení rukojmí do Pásma Gazy 105 dnů. Přesto zůstávají v zajetí ještě tři Rusové (kromě asi 130 dalších, většinou Izraelců). Zde se musím přiznat k jednomu svému omylu. Domníval jsem se, že je-li Rusko tak blízkým přítelem Hamasu, udělá tato vládnoucí palestinská organizace maximum pro to, aby své přátelství stvrdila konkrétním činem: neprodleným propuštěním unesených držitelů pasů Ruské federace, a to v řádu dnů. To se však, jak víme, nestalo. Nezdá se, že by Hamas, pokud jde o uvolnění ruských rukojmí, vyvíjel s ohledem na své moskevské přátele, kteří mu jdou politicky na ruku, nějaké zvláštní úsilí. Vskutku přítel k pohledání. Pozoruhodné je, že Kreml, který v jiných případech projevuje, řečeno diplomaticky, mnohem menší míru benevolence, působí v tomto případě téměř rezignovaně.

 

blogosvet.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (77 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

   • Vy nikdy nezklamete. Opět jste nezmeškal možnost předvést se jako tupé, nevzdělané a přihlouplé hovádko. Na vaše hluboké a fundované příspěvky se vždycky moc těším. Jen tak dál!!

    • Jako hovado ses tu předved ty se svým dvojitým es a vymytou palicí, která umí jen nadávat. Vlastní medicína takovejm jako ty ale nechutná co ?
     Na hrubej pytel hrubá záplata.

     • Ano, děkuji za ocenění, zato vy jste přispěl přímo nekonečným přívalem argumentů podporujících a ospravedlňujících primitivní rozpínavou russáckou agresi proti nezávislé zemi, ostatně jako všichni kremlofilcní hňupové tady. Tak hlavně, že vy nemáte vymytou palici, blahopřeju.
      Mimochodem to dvojité es je tam proto, že se russácká agrese nápadně podobá chování SS za světové války, víme?

     • Jo a abych nezapomněl: hanba dobyvačným nájezdnickým hordám polomongolských russáckých primitivů! A taky všem, kdo je podporují!!

 1. Pro pomateného soudruha „Já na druhou“

  To sis asi spletl server, tady nejsi na hovínkách.cz nebo podobných platformách kde si individua tvého typu honí ega a potvrzují svoji pravdu ve své sociální bublině, kde se cejtí tak nadřazeně.
  Bohužel o druhý světový válce víš prd, proto můžeš plácat tyhle mediálně převzatý hovadiny.
  Ukrajina začala agresi (válku) proti svým lidem už od roku 2014 ! Bombardovala Doněckou a Luhanskou oblast kde zabila tisíce žen a dětí. V domě Odborů v Oděse upálili šílený nacionalisti za živa desítky lidí. To vše se tam děje léta před tím než tam vjeli s tanky a děly. Jenom proto, že nesouhlasili s banderovskými fašisticko nacionalistickými metodami, které tam aplikovali když se k moci dostali Jaceňukové, Tiahnybokové, Kličkové a další.
  Ty víš o původcích agrese úplný kulový, víme ?

  • Netykat, prosím. To si nechte pro své soudruhy ve svazu česko-russáckého přátelství!!!
   Ty vaše pindy o domě odborů v Oděsse a tak dál už je tolikrát vyvařený čaj, že se vůbec divím, jak to někdo ještě může použít. Ale nic lepšího asi nemáte, že??
   Zřejmě vám uniklo, že Ukrajina reagovala na bordel systematicky vyvolaný russáky a jejich přiblblými příznivci, vašimi soudruhy. Ale to mě lízala russáckých prdelí, jako jste vy, celkem nepřekvapuje.
   Možná byste ještě mohl něco přidat o tom, jak Američani podporují válku mezi „bratrskými“ slovanskými národy. To je ve vašich přihlouplých kruzích taky oblíbená píseň.
   S tou druhou světovou bych se od vás rád poučil, ale něco mi říká, že jestli to bude na úrovni ostatních vašich žvástů, byla by to jen marná ztráta času.
   Hanba dobyvačným nájezdnickým hordám polomongolských russáckých primitivů! A taky všem kremofilckám, kdo je podporují!! Fuj agresivnímu russáckému dobytku!!!
   P.S. Pořád vyřváváte o svobodě slova a o právu na názor, a přitom, když má někdo jiný názor, tak se můžete hystericky pominout. Tak nevím…
   A abyste nezapomněl, tak ještě jednou NETYKAT!!! K vám kremlofilckým soudruhům opravdu nepatřím.

 2. P.S. Klidně se tady ještě jednou vyzvracejte, nebudu už reagovat. Škoda času. Můžete se tady navzájem ujišťovat o své pravdě s ostatními kremlofilci.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*