Glosa MM: Někdy se díváte a divíte se, co tam dělají, ale je to jejich volba
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Ruský prezident Putin o ekonomice Evropy:
„Někdy se díváte a divíte se, co tam dělají, ale je to jejich volba.“

Evropský komisař pro vnitřní záležitosti Thierry Breton píše Elonu Muskovi:
„Máme informace, že po teroristických útocích na Izrael je vaše síť využívána k rozsévání dezinformací a nelegálního obsahu po Evropské unii.
Dovolte mi připomenout, že náš zákon o digitálních službách ukládá velmi přesně vymezené povinnosti pro moderování obsahu na sociálních sítích.
Vzhledem k naléhavosti situace očekávám, že budete v kontaktu s Europolem a dalšími příslušnými orgány a bude zajištěno, že na jejich žádosti budete rychle reagovat.
„Vyzývám vás, abyste zajistil rychlou, přesnou a úplnou odpověď na tento požadavek do 24 hodin. Vaše odpověď bude zahrnuta do hodnocení vašeho souladu se zákonem o digitálně službě.“
Orwell by měl radost, dodávám, „moderování obsahu“ je skvělý novotvar za cenzuru.

Když emoce vítězí nad znalostmi:
Titův oblouk na Forum Romanum byl nasvícen barvami izraelské vlajky a Davidovými hvězdami. Má to ovšem háček. Oblouk je věnován císaři, který v prvním století našeho letopočtu porazil Židy a zničil Jeruzalém.

The New York Times uvádí klíčové příčiny, proč Izrael nedokázal odvrátit útok Hamásu, který vedl k největšímu fiasku izraelské obrany za posledních padesát let.
Neschopnost důstojníků zpravodajských služeb monitorovat klíčové kanály komunikace, které používali palestinští útočníci.
Nadměrné spoléhání na technická zařízení pro kontrolu za hranicemi, která bojovníci Hamásu lehce vypli, což jim umožnilo provádět útoky na vojenské základny a zabíjet izraelské vojáky přímo v jejich postelích.
Koncentrace velitelů na jedné příhraniční základně, která byla obsazena Palestinci na začátku invaze, což znemožnilo izraelským vojákům komunikaci s dalšími vojenskými složkami.
Spoléhání na tvrzení vojenských vůdců Pásma Gazy, která pronášeli přes soukromé kanály komunikace, které byly monitorovány izraelskými tajnými službami. Palestinci totiž tvrdili, že nemají v plánu útočit na Izrael, přičemž velitelé Hamásu dobře věděli, že tyto kanály komunikace jsou monitorovány Izraelci.
„My utrácíme miliardy a miliardy na sběr zpravodajských informací o Hamásu, ale všechno se zhroutilo během jedné vteřiny,” konstatoval bývalý vysoce postavený úředník Rady národní bezpečnosti Izraele Joel Guzansky.
Dodávám:
To my zase utratíme miliardy za letadla a obrněnce a konečný efekt bude zcela stejný…

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Oni utrácí miliardy na sběr zpravodajských informací o hamasu-já k tomu dodám-naše miliardy!!!!

    • Nemáte to trochu pomotaný? My posíláme miliardy Izraeli???
      Nebo jste si jen tak ublink jako vždycky…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*