Glosa MM: Politika EU vůči Ukrajině je hloupá a škodí nám
Sdílet článek:

Předseda vlády v sobotu zavítal v rámci předvolební kampaně do Brandýsa nad Labem, následně si prošel Klecany a navštívil tamní kulturní dům. A dobře strávený čas završil leteckým dnem v Odolena Vodě a v Líbeznicích. „Velmi příjemně strávená sobota,“ pochvaloval si předseda vlády.
Na Václavském náměstí mezitím 70.000 lidí, které podle jeho slov svolaly síly hlásící se k proruské orientaci, mající blízko k extrémním pozicím a jsoucí proti zájmům České republiky.
Demonstrace bohorovné arogance neschopného předsedy mizerné vlády v přímém přenosu…

 

David Neff na Seznamu.cz:
Sedmdesát tisíc lidí se sešlo v centru Prahy, aby vyjádřili nespokojenost se současnou českou vládou. Demonstrace spojila komunisty, antivaxery i krajní pravici.
Raději bez komentáře, dodávám. Vlastně ne, je třeba Davidu Neffovi poděkovat, že svým komentářem rozšíří účastníky příští demonstrace o nespokojence s devótními nálepkujícími novináři.

Dopravní letadlo ruských aerolinek přivezlo ve čtvrtek do Brna další zásilku jaderného paliva pro elektrárnu Temelín. Informace o dodávkách jsou z bezpečnostních důvodů neveřejné, zásilky ale budou zřejmě z Ruska létat ještě několik let.
Neměla by vláda v rámci pomoci Ukrajině okamžitě zastavit tyto dodávky, které napomáhají financovat Putinovu agresi? Vždyť by následky přece lehce vyřešil další svetr.
To neskutečné pokrytectví!

Ukrajinská tenistka Marta Kosťuková odmítla podat po utkání 2. kola US Open ruku Bělorusce Viktorii Azarenkové kvůli tomu, že se její země podílí na ruské invazi na Ukrajinu.
Politizace sportu signalizuje bohužel politizaci všeho. Není nejvyšší čas pokládat nesportovní chování za faul?
To by Kosťuková nepodala ruku například Kodešovi, reprezentujícímu český komunistický stát? Vždyť je to na zvracení…

Politika EU vůči Ukrajině je hloupá a škodí nám, říká chorvatský prezident Zoran Milanovič.
„Tato hloupá politika EU není v zájmu Chorvatska od prvního dne. Necháváme se tlačit těmi, kdo jsou hlasitější než my, jdeme hlava nehlava do něčeho, nad čím nemáme kontrolu. Na konci se bude každý stát starat sám o sebe. Za to ručím.“
Již před zahájením ruské invaze Milanović vyzýval Západ k dohodě s Ruskem a Ukrajinu označil za „rukojmí Spojených států a Británie“ a „jednu z nezkorumpovanějších zemí světa“. Učinil tak v rozporu s politikou vlády premiéra Andreje Plenkoviče, která Ukrajinu i společnou evropskou reakci na ruskou invazi podporuje.

John Kirby, bezpečnostní mluvčí Bílého domu:
„Toto není válka s USA, není to válka s NATO. Putin se rozhodl zahájit válku s Ukrajinou a Ukrajinci. A bohužel nic z toho, co dnes vidíme, nám nedává naději, že je připraven tuto válku, zabíjení mírumilovných Ukrajinců, ukončit.“
Na prohlášení ruských představitelů, že Západ dodávkami zbraní Ukrajině konflikt pouze prodlužuje, Kirby uvedl: „Západ se chystá konflikt ukončit. Tento konflikt prodlužuje pouze Putinova touha v něm pokračovat.“

Novinová zpráva:
Mimochodem ofenzíva probíhala i na sociálních sítích, kde se objevilo zřejmě zinscenované video s údajným odvedencem z Ruskem obsazeného Doněcku, který si stěžuje na těžkou ukrajinskou palbu ze všech možných zbraní.
Tak tomu říkám důvěryhodná informace! Copak ti naši novináři nevědí, že takto dělají Ukrajině medvědí službu?

Podle průzkumu britské společnosti YouGov a The Economist věří kol 43% Američanů, že v příštích 10 letech je v USA pravděpodobná občanská válka.
Mezi demokraty je to 40% dotázaných, mezi republikány 54%.
Britský list The Guardian píše, že jiné výzkumy přinášejí podobné výsledky.
Většina expertů je přesvědčena, že by nešlo o plnohodnotný vojenský konflikt podobný občanské válce v letech 1861 – 65, ale o nevybíravý politický konflikt s explicitním násilím.
Dodávám:
Zhoršující situace je zřejmá i z evropského povzdálí, ostatně již drahnou dobu tvrdím, že dnešní USA by se měly spíše nazývat Rozpojené státy.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Petro Fialenko, ke své politické škodě, trpí utkvělou představou, že protivládní demonstrace organizují proruské živly (mimochodem, kdo to je? Třeba ti, kteří kromě následků vidí i příčiny války na Ukrajině?). Podobně před mnoha lety jistý Miloslav Štěpán trpěl utkvělou představou, že protivládní demonstrace organizují děti.

  2. Problém s účastí na protivládní demonstraci 3. 9. byl ten, že lidé potřebovali vyjádřit svůj nesouhas s vládou a jinou možnost nedostali, byť jim nepochybně nekonvenovaly všechny hlasy, které tam zazněly. Házet demonstrující lidi do jednoho pytle, podle toho, kdo kdo všechno na demonstraci vystoupil nebo kdo ji svolal, je čistě demagogická metoda pseudonovinářů demoblokových servrů, kteří statečně drží prapor rudoprávní, normalizační propagandistické novinařiny.

  3. To, co se děje bylo započato už před lety. V době kdy ve vysoké politice byl i Macek, Tlustý a Klaus. I oni při vyjednávání přistoupili na vazalství. I oni nesou vinu za ztotožnění prozápadní politiky s ostudnou poslušností s naprostým minimem práv. Od té doby tento nerovný vztah pokračuje a nikdo s tím nic nedělá. Pro politiky je to pohodlné. Oni své prebedy dostanou a na lidech nezáleží. Na původní drobné ústrky se tak nabalují stále větší a škodlivější nehoráznosti.

    Unijní politika nám škodila už před časem. Třeba když zvolna začala dusit automobilismus. Nyní nás už doslova ničí. Pokud rychle nenastane politický obrat, skončí domácnosti vysáté, stát předlužený a průmysl rozvrácený. Jenomže co čekat od současných politiků, když ani ti bývalí, kterým už dávno o nic nejde, nemají odvahu přiznat chyby, které udělali?

    Politika EU je hloupá pro toho, kdo věří, že cílem je prosperita občanů. Skutečné cíle EU jsou však jiné. V podstatě to ukázala i Leyenová, když šmahem odmítla byť jen dočasné pozastavení emisních povolenek, které by mohlo snížit cenu energií. Jí nezáleží na lidech. Záleží jí na klimatické ideologii. Ona a jí podobní jsou za drahé energie rádi! Pomůže to splnit jejich “klimatické cíle”. A ještě mohou využít situace a svést způsobené škody na Putina, který asi nutil unijní satelity k sankcím proti sobě, aby následně nemohl reagovat jinak, než vypnutím plynu…

  4. No a praxe je takova,ze se do EU cpe hromada lidi,ze uz je neni skoro kam poskladat.Asi maji špatne informace o smeru uteku z domoviny.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*