Glosa MM: Předvolební sliby
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Zdalipak si voliči pětikoalice ještě vzpomenou na předvolební sliby o nezvyšování daní a nazývání těch, kteří tvrdili, že jsou to plané sliby, dezinformátory? Předpokládám ovšem, že nyní rádi tu dvojnásobnou domovní daň zaplatí (a to je teprve začátek), vždyť jen považte, kolik za ní bude tanků a dalších nezbytností!

Maloobchodní tržby v Česku se loni meziročně snížily o 3,6 procenta a tržby potravin poklesly až o 10,2 procenta, čímž se dostaly na nejnižší hodnotu od roku 2001, tedy od začátku měření. „Lidé nemají peníze a opravdu šetří,“ komentuje to ekonom Vladimír Pikora, podle něhož se tak nelze divit, že „v ekonomice přibývá reptajících lidí“, což má tvrdit nová zpráva Ministerstva vnitra.
Vladimír Pikora se ovšem mýlí: ti reptající lidé jsou dezoláti, kteří podlehli ruské propagandě a jejím přisluhovačům…

Do loňského listopadu Ukrajina stáhla ze svých knihoven asi 19 milionů výtisků knih, které byly buď z doby Sovětského svazu, nebo byly v ruštině.
Správně! Uznejte přece, že takový Tichý Don od Šolochova, byť za něj dostal roku 1965 Nobelovu cenu, nemá v řádné knihovně co dělat! A což teprve takový Gogol nebo Puškin, vždyť kdyby žili dnes, určitě by podporovali Putina! Vyřadit! Zničit! A vzhůru do EU!

Joe Biden vystoupil s každoročním projevem ke Kongresu. Mimo jiné prohlásil, že USA neztrácejí ve světě vliv, jsou v nejlepší kondici zas poslední desetiletí, aby vyhrály v konkurenci s Čínou a kýmkoli jiným,
Podle průzkumu agentury Reuters 41% Američanů schvaluje práci prezidenta Bidenas a 65% se domnívá, že se země ubírá špatným smněrem.

Na předměstí lotyšského hlavního města v úterý vypukl požár v továrně americké firmy Edge Autonomy na výrobu bezpilotních letounů, které jsou dodávány do desítek zemí světa jak pro vojenské, tak civilní a akademické účely.
Jedná se o výrobce, který bezpilotními stroji zásobuje Severoatlantickou alianci i Ukrajinu, která se bezmála rok brání ruské agresi. Drony Edge Autonomy jsou využívány pro sledování, bezpečnostní zajištění objektů nebo například pro vojenský průzkum.
Dva odstavce z jedné zprávy na Novinkách, ze které logicky vyplývá, že akademici využívají drony k zajištění svých objektů…

Slova k zapamatování, byť jsou hořce úsměvná:
Podle tajemníka ukrajinské bezpečnostní rady Oleksije Danilova je konečný cíl války na Ukrajině jasný: „Nic menšího než rozklad Ruska a požadavek, aby se vzdalo svých jaderných zbraní.“

Hokejista David Pastrňák sdílel na svém instagramovém účtu společnou fotku pořízenou během víkendového Utkání NHL s útočníkem Washingtonu Alexandrem Ovečkinem, podporovatelem ruského prezidenta Putina páchajícího zvěrstva na Ukrajině.
Obrovská ostuda pro ČR, i když tu fotografii už Pastrňák smazal, tvrdí například Dominik Hašek a další rusofobové.
Ovšem ta ostuda pro USA, že tam toho Ovečkina, který podporuje Putina páchajícího zvěrstva na Ukrajině, nechávají hrát! Jeden by si ještě myslel, že jim jde o prachy!

Čtenář glos F. Z. mi napsal:
Ze slov pana (nebo už snad soudruha) Rakušana fakt mrazí. Jestli tomu rozumím, tak ohrožením demokratických základů státu jsou podle tohoto principu už samotné volby. Takže bych si dovolil navrhout Rakušanovi zrušit pětikoalici (stejně to nezní) a založit Českou Národní frontu, která bude sdružovat právě tu pětikolku plus ČT. Pan Fiala by byl dalším jejím předsedou. Oznámil by nám to svým projevem k lidu slovy „Právě jsem se vrátil z Hradu“ (po generálově inauguraci pochopitelně). Ty únory nás nějak přitahují. Dokonce existuje už i logo NF od r. 1948, jen bych pod rudou hvězdičku přimaloval modrého ptáka. A volit se bude jednotně do NF a demokracie bude zachráněna před lůzou a dezoláty.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*