Glosa MM: Přestřelky s Duškem
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Při mediálních přestřelkách nad výrokem herce Duška o rakovině, vesměs zlostných až nenávistných, jsem si připomněl staré české přísloví „Veselá myl = půl zdraví“.

Policisté popsali několik měsíců trvající vyšetřování dezinformačního e-mailu, který se šířil letos v lednu před druhým kolem prezidentských voleb. Psalo se v něm, že současný český prezident Petr Pavel zemřel.
Byla cíleně promyšlenou dezinformací a její autor či autoři se na její vydání připravovali nejméně pět dní.
Policisté se dostali k údajům z e-mailové schránky odesílatele. Není sice jisté, zda jsou tam uvedené informace pravdivé, ale odesílatel o sobě uvedl, že se narodil 10. dubna 1986 a při registraci schránky zadal mobilní telefonní číslo s kyperskou předvolbou.
Policie nakonec před několika týdny případ odložila.
Tolik zpráva ze seznam.cz. Už dlouho jsem se nad nějakou „zprávou“ tak nepobavil, a že těch blábolů vydávaných za zprávy u nás je!

Evropský parlament schválil Zprávu o pandemii onemocnění covid-19: získané zkušenosti a doporučení pro budoucnost. Autorem textu je zvláštní výbor Evropského parlamentu pro pandemii covid-19.
Zpráva se ovšem vyhýbá tomu, jak je možné, že dosud nebyly ani poslancům EP, ani veřejnosti poskytnuto plné znění smluv o vakcínách, zakoupených za desítky miliard z peněz daňových poplatníků.
Raději bez komentáře…

The Telegraph:
Ve Skotsku bylo pokáceno téměř 16 milionů stromů kvůli získání místa pro větrné farmy.

Holandský Business Insider:
Posádky ukrajinských helikoptér tvrdí, že jim ženy při přelétávání odhalují svá ňadra, aby tak posílily jejich morálku v boji s Ruskem a některé mají cedule s nabídkou sňatku.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*