Německý fotbal: Boj o dvě pohlaví
Sdílet článek:

KN

Fanoušci FC Energie Cottbus se připojili k fanouškovským kampaním Dynama Drážďany a Bayeru  Leverkusen. V pondělí večer vyvěsili na domácím zápase proti Viktorii Berlín transparent s heslem „Existují jen dvě pohlaví – obě pohrdají Německým fotbalovým svazem DFB“ (viz úvodní foto).

Minulou neděli rozvinuli fanoušci Dynama Drážďany během zápasu s FC Ingolstadt transparent s nápisem: „Existuje jen jeden směšný DFB – a dvě pohlaví“. Klub následně akci obhajoval a neviděl v ní „žádné diskriminační chování“. Kontrolní komise DFB oznámila zahájení vyšetřování.

Důvod jednání Cottbusu a Drážďan: 30. ledna DFB ve svém rozhodnutí oznámil, že Bayer Leverkusen bude potrestán pokutou 18 000 eur. V listopadu totiž fanoušci rozvinuli transparent, že „existují různé druhy hudby, ale pouze dvě pohlaví.“

Výrok „Existují pouze dvě pohlaví“ považují trans ideologové za nenávistné vůči translidem. Příznivci queer hnutí tvrdí, že existuje více a proměnlivých genderových identit, které střídají „mužské“ a „ženské“. Podle tohoto pohledu na svět je binární genderový systém, v němž se rozlišuje mezi „mužem“ a „ženou“, diskriminační.

Konzervativní noviny

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Kdo by to čekal, že od pádu železné opony v roce 1989 budeme řešit tak očividnou věc jako je existence 2 pohlaví :-)))

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*