Glosa MM: Rozpočet na příští rok je rozpočet válečný a krizový
Sdílet článek:

Rozpočet na příští rok je rozpočet válečný a krizový, prohlásil ve sněmovně premiér Fiala.
Mluvě za sebe, musím konstatovat, že já jsem nikomu válku nevyhlásil, nevolil jsem nikoho, kdo měl ve volebním programu vyhlášení války, krizi jsem též nezpůsobil a naopak vždy varoval před vším, čím politici tuzemští i cizozemští krizi způsobili.
Jak vy?

Eurostat koncem minulého týdne upřesnil, že loni veřejný dluh Česka vzrostl meziročně o 4,3 procenta HDP, tedy nejrychleji v EU.
Někdo holt ten covidový humbuk a proxyválku USA s Ruskem zaplatit musí. A farmaceutické firmy a zbrojaři to určitě nebudou.

Ve svém projevu uvedl nový ministerský předseda Velké Británie Sunak, že ekonomické problémy v zemi jsou vyvolány akcemi ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajině, stejně jako pandemií COVID-19.
Což je nesmysl a tradiční záměna důsledků a příčin. Ekonomické problémy Velké Británie jsou způsobeny jednak různými revanšemi EU za brexit, ale hlavně zapojením země do americké proxyválky s Ruskem a dále hysterickými reakcemi na Covid 19.

Benjamin Kuras o situaci v britské Konservativní straně:
Děje se s ní to, co s většinou evropských konzervativních stran. Totiž to, že dávno přestaly být konzervativní a posunuly se k progresivnímu liberalismu. Totéž se stalo křesťanským demokratům v Německu a v Itálii, republikánům ve Francii – a třeba i ODS u nás. Tradičně konzervativní politici pak byli nuceni zakládat strany „konzervativnější než konzervativní“, jimž se začalo přezdívat „populistické“ nebo „extremistické“. U italské Fratelli, donekonečna opakující, že se hlásí ke klasickému konzervatismu Rogera Scrutona, dokonce nějaký imbecilní novinář vymyslel přezdívku „postfašitická“, kterou stejně imbecilně opakuje kdekdo včetně třeba i jinak inteligentních Lidovek.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. Já taky nikomu válku nevyhlašovala a nikoho takového jsem nevolila. ale poslední dobou přemítám, že bych ji vyhlásila Ukrajině.

  2. Po 89. roce jsme se vybrali tou nejhorší cestou . Z prosperující země se stala rozkradená , zadlužená německá kolonie s milionem migrantů

  3. Jsme zadluženi až po uši a vláda fialové pětidemolice vesele dál tančí na palubě našeho ekonomického Titaniku a na vojenské výdaje se rozhodla si vzít půjčky…

    Uvidíme co zítra lidé na Václaváku….

  4. Za dezinformaci o tom, že jsme ve válce, to vidím tak na deset měsíců natvrdo. A v base může plést ukrajinské šály.

  5. Dnes poznáme na Václaváku co si o naší vládě myslí běžní lidé…, napadá mě historické slovo…defenestrace…,myslím ta morální..

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*