Glosa MM: Socialismus si rozvracet nedáme!
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Novinky.cz:
Evropská liberální frakce ALDE, jejíž součástí je i české hnutí ANO, vydala v neděli prohlášení k účasti předsedy ANO Andreje Babiše na květnové konferenci konzervativců (CPAC), které hostil maďarský premiér Viktor Orbán. ALDE uvedla, že prověří, zda ještě ANO vyznává liberální hodnoty.
CPAC má cíl podkopávat individuální práva a svobody, které stranu ALDE definují a jsou pro ni klíčové,” uvedli členové strany v prohlášení.
ALDE vyhodnotí, jak se ANO k liberálním hodnotám staví a podá zprávu předsednictvu. „Do té doby předsednictvo pozastavilo, dle přání kongresu, pozvánky pro pana Babiše,“ stojí v prohlášení.
Liberálům vadí Babišova účast na akci konzervativců v Maďarsku na začátku května a jeho vystoupení, kde se vyslovil pro konzervativní hodnoty, národní svrchovanost a tradice. Tyto hodnoty jsou podle něj pod útokem Bruselu.
Mezi řečníky na mezinárodní konferenci konzervativců CPAC v Budapešti byli vedle Babiše například maďarský premiér Viktor Orbán, lídr rakouské FPÖ Herbert Kickl či příznivci amerického exprezidenta Donalda Trumpa, jako Tucker Carlson, bývalý moderátor stanice Fox News. Přijel i český exprezident Václav Klaus, který na této akci vystoupil už v předchozím roce.
Dodávám:
Správně! Socialismus si rozvracet nedáme!

Kryštof Eckhardt z TOP 09:
„Samozřejmě, že se Rusko snaží ovlivňovat (i) naší politickou scénu. Naše SPD je jasně napojena na ruskou propagandu. Babiš se kamarádí s Orbánem, který je buď taky napojený na Rusko, nebo dělá Rusku užitečného hlupáka. I proto je důležité, aby zde vládly prozápadní strany. Jednou oblastí, kde působí i ruská propaganda je např. postavení LGBTQ osob a sňatky homosexuálních párů. Proto se Rusko snaží samo sebe vykreslit jako ‚obránce tradičních hodnot‘. Jedním ze způsobů, jak proti ruské propagandě v této věci bojovat je i manželství homosexuálních párů. Kromě narovnávání práv LGBTQ lidí, což nás ukotvuje v hodnotovém systému liberální demokracie, je potřeba spolupráce s našimi západními partnery v NATO a EU. Proto jsem rád, že má Česko s USA obranou dohodu a že máme ministerstvo pro evropské záležitosti.“
Raději bez komentáře…

Jedné věci pranic nerozumím.
V diskusích na sociálních sítích se to hemží Russáky a Putlerem, které je třeba co nejrychleji porazit. Předpokládám, zcela logicky, že pisatelé těchto slov mají Rusy za jednotky SS a Putina za Hitlera. Znamená to, opět zcela logicky, že si přejí, aby Russáci s Putlerem v čele, zahnáni vojensky do kouta, použili k odvrácení porážky jaderné zbraně, a to nejen na Ukrajině, ale též proti všem, kteří jí vojensky pomáhají? Nebo si snad naivně myslí, že Hitler a jemu věrné jednotky SS by jaderné zbraně ke konci 2. světové války nepoužili?
Zřejmě je něco jinak…

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

 1. No sláva – konečně někdo jasně řekl, co jsou to ty evropské hodnoty – já v tom pořád neměla jasno.
  Jen nevím, co v tej Evropě teda dělám; nejsem ani L, ani B, ani Q, natož ještě T………….maximálně tak HCHKRDTN.

 2. Eckhardta štve, že je napojený jen na místní zlatonosnou “žílu”. Což je nic moc, to musím uznat.

  • To tem mladý pražský blbeček s vymytým mozečkem ještě dožene. Štófi má našlápnuto a pokud si nechá změnit pohlaví může být klidně i novou předsedkyní strany…

   P.S. Slovy dotyčného eurosoudruha: “TOP 09 je strana, která má jasnou vizi, zájem o obranu demokracie a vřelý vztah k EU.”

 3. Od Kryštofa Eckhardta z TOP 09 už víme?, kdo všechno je napojený na Rusko. Tak a teď ještě zjistit, kdo je napojený na USA, Německo, Ukrajinu atd., protože u obojího se jedná o kolaboraci s cizí mocí. Na koho jste napojený vy Kryštofe Eckhardte…? Až po ratifikaci tzv. Smlouvy o obranné spolupráci s USA budeme vědět na 100%, kdo jsou těmi dalšími kolaboranty…

 4. R.No tak jestli se pod ochranou NATO v cele s jadernou mocností USA ktera nam zarucuje ze neskoncime jako Ukrajina nebo Gruzie citite jako kolaborant,tak muzete soukromě a s velkym jasotem z teto kolaborace vystoupit a jit kolaborovat tam kde se budete citit bez kolaborace.Vidite jak je to jednoduché.Proc tolik pláče?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*