Glosa MM: Švýcarsko varuje
Sdílet článek:
Mladí Češi přípravu na důchod podceňují, spoří si jen polovina z nich.
Ten titulek je opravdu ze včerejška! Neuvěřitelné!

Švýcarsko varuje mezinárodní společenství před negativními důsledky zvažovaného rozhodnutí darovat zadržené ruské finanční prostředky Ukrajině, prohlásil na mezinárodní konferenci o obnovení Ukrajiny v Luganu švýcarský prezident Ignazio Cassis. Takové rozhodnutí by se stalo nebezpečným precedentem a podkopalo by základy liberálního řádu.
„Vlastnické právo, právo vlastnit majetek, je základním lidským právem a může být odepřeno jen na základě legálního právního postupu.“
.
Tisková mluvčí Bílého domu Karine Jean – Pierre:
„Tvrdíme už měsíce, že boje na Donbasu se mohou protáhnout. Viděli jsme zisky a ztráty na obou stranách a vidíme je i dnes. To ale neznamená, že Rusové budou schopni dosáhnout svých cílů, a Ukrajina přestane bojovat.“

.

Aerolinky British Airways zruší od srpna do konce října dalších 10 300 letů, zejména kvůli nedostatku zaměstnanců. S odvoláním na leteckou společnost o tom ve středu informovala agentura AFP. To v přepočítání na dny vychází asi na 110 zrušených letů denně.
Není nejvyšší čas začít se starat o domácí záležitosti?

Slovenský generál Pavel Macko:
Pokud se Putinovi podaří na Ukrajině zvítězit, není důvod se domnívat, že se zastaví na jejích hranicích. Proč by v takovém případě nemohl obsadit například takové Pobaltí nebo vyprovokovat převrat na Slovensku nebo i v Česku a pak ho na poslední chvíli „zachránit“ jako rozený „mírotvůrce“?
Za mého mládí se používal výraz „khakimozek“…

Ukrajina zakázala mužům ve věku 18 až 60 let, tedy v branném věku opouštět místo bydliště bez zvláštního povolení, oznámil v úterý generální štáb ukrajinské armády. Nařízení v ukrajinské společnosti vzbudilo vlnu nevole. Prezident Volodymyr Zelenskyj armádu za rozhodnutí kritizoval a prohlásil, že o něm nevěděl a bude žádat vysvětlení.
Bez komentáře.

Skvěle placení analytici mají konečně jasno: Ropa bude za 65 (Citibank) nebo 380 (JP Morgan) dolarů za barel.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*