Glosa MM: Ukrajinci hromadně nakupují ojeté vozy v celé Evropské unii
Sdílet článek:
Šéf oddělení hraniční kontroly Vyšné Nemecké Milan Hromádka:
V současné době nám přes zelenou hranici vstupují z území Ukrajiny neoprávněně muži ve věku od 18 do 60 let, kteří nejsou – až na pár výjimek – oprávněni vycestovat. Ti, co tam nechtějí žít, se pokusí jít přes zelenou hranici. Když jsou zadrženi, tak je nevracíme, ale vydáme jim potvrzení o možnosti setrvání na území Slovenska.
Zelenskyj: Umírá nám až 100 vojáků denně, zákaz odjezdu mužů z Ukrajiny nezruším.Ukrajinci hromadně nakupují ojeté vozy v celé Evropské unii, protože je nyní mohou převézt na Ukrajinu bez cla. Na hraničním přechodu Ubľa -Malyj Bereznyj to způsobuje problémy a tvoří se dlouhé fronty.
Podle webu slovenské finanční správy byla ve středu čekací doba na výstupu ze Slovenska ve směru na Ukrajinu na hraničním přechodu Ubľa čtyři dny.

***

Spolek „Nelež“ sám sebe charakterizuje takto: „Jsme profesionálové, kteří se dlouhodobě zabývají komunikací, pracují s daty nebo se věnují médiím, a kterým není jedno, že se tu masivně šíří dezinformace a lži,” přibližuje činnost spolku jeho předseda Roman Číhalík. „Jsme připraveni obětovat svůj volný čas a využít své odborné zkušenosti a kreativitu v boji proti záměrně šířeným dezinformacím. Naše aktivita není politická a pracujeme bez nároku na honorář,“ dodává.
Na oficiálním webu vlády USA lze ovšem nalézt přesné číselné údaje o tom, koho a za co Spojené státy platí v oblasti propagandy. Spolek „Nelež“ jen v roce 2021 obdržel v rámci programu nazvaného Public Diplomacy Programs od americké vlády 95.000 dolarů na plnění následujícího úkolu: Podporovat dosažení cílů a záměrů zahraniční politiky USA, prosazovat národní zájmy a zvyšovat národní bezpečnost informováním a ovlivňováním zahraniční veřejnosti a rozšiřováním a posilováním vztahů mezi lidem a vládou Spojených států a občany zbytku světa.

***

„Dnes u nás protiruská hysterie dosáhla takových směšných vrcholů, jako je přejmenovávání ‚ruské zmrzliny‘ na ‚ukrajinskou zmrzlinu‘ a vysunutí ruských děl z repertoáru Národního divadla. Zapomněli na ‚ruská vejce‘. Navrhuji, aby je přejmenovali na ‚ukrajinská varlata‘,“ píše Milan Knížák.
„Petr Fiala prohlásil, že je to naše válka, ale já mu tímto odpovídám, že moje NE,“ zdůraznil a konstatoval, že na Ukrajině z jeho pohledu žádná demokracie nebyla a nabízí se tedy otázka, co vlastně zachraňujeme, když na Ukrajinu posíláme humanitární i vojenskou pomoc a navíc tím zbídačujeme Česko.

***

Kvůli rozdílným názorům na ruskou invazi na Ukrajinu skončila schůzka ministrů obchodu členských zemí Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) v Bangkoku bez vydání společného prohlášení.

***

Redakční rada New York Times:
Bílý dům nejen riskuje ztrátu zájmu Američanů podporovat Ukrajinu – která trvale trpí ztrátami na životech a živobytí – ale také ohrožuje dlouhodobý mír a bezpečnost evropského kontinentu. Američané jsou elektrizováni ukrajinským utrpením, ale lidová podpora války daleko od amerických břehů nepotrvá věčně. Inflace je pro americké voliče mnohem důležitějším jevem než Ukrajina a navíc se pravděpodobně zvýší globální nedostatek potravin a energií.

***

Také jeden z důsledků proxy války USA s Ruskem na Ukrajině:
Na virtuálním setkání ministrů zahraničí organizace BRIKS (Brazílie, Čína, Rusko, Indie, Jižní Afrika) s ministry zahraničí Argentiny, Egypta, Indonésie, Kazachstánu, Nigérie, Spojených Arabských Emirátů, Saudské Arábie, Senegalu a Thajska bylo diskutováno možné rozšíření této organizace o další členy.

***

Možná by se měla fialová vláda (smícháte-li modrou s rudou, vznikne fialová) zamyslet nad dávnými slovy Henryho Kissingera:
Být nepřítelem USA je nebezpečné, ale být přítelem je fatální.

***

Petr Paulczyński na facebooku:
Co se asi může dítě naučit ve třídě, kde je pět autistů, dva downi, tři asistentky a deset Ukrajinců?

***

„Kpt. Pavel je třídně uvědomělý a politicky vyspělý. Jako člen strany při výkonu své funkce napomáhá prosazovat vedoucí úlohu strany mezi podřízenými. Snaží se získat pro tuto politiku ostatní. Politicko-ideová připravenost jmenovaného je na dobré úrovni. Má dobré znalosti marxismu-leninismu a dokáže je uplatnit ve své práci,“ hovoří posudek z roku 1987, kdy Pavel sloužil u 22. výsadkové brigády.
Když jsem si přečetl tehdejší hodnocení „pomýleného“ téměř prezidentského kandidáta, který po roce 1989 ihned prozřel a začal sloužit novým pánům, vzpomněl jsem si na jeden dávný vtip:
Kdo získá do KSČ nového člena, nemusí jeden rok platit stranické příspěvky. Kdo získá do KSČ nejméně pět nových členů, nemusí platit stranické příspěvky doživotně. Kdo pak získá do KSČ deset a více nových členů, dostane potvrzení, že s KSČ neměl nikdy nic společného.

***

Určitě si přečtěte rozhovor s filosofem Ivo Budilem na www.parlamentnilisty.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. a navíc–EU vyplácí Ukrajině 600 milionů EUR v rámci makrofinanční pomoci

    Tyto prostředky jsou Ukrajině poskytovány formou dlouhodobých úvěrů za velmi výhodných podmínek. Přispívají k financování části značné mezery ve financování země, kterou mezinárodní finanční instituce odhadují na přibližně 15 miliard USD pro druhé čtvrtletí roku 2022. Tato makrofinanční pomoc zvyšuje makroekonomickou stabilitu Ukrajiny a podporuje nepřetržité fungování státních funkcí v této zemi. kritický okamžik. Vyplacení je hmatatelnou ukázkou neochvějné podpory EU Ukrajině.

    20. květen 2022 Brusel

    více zdroj

    https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/cs/ip_22_3183

  2. Dopustím se s dovolením velkohubého prohlášení, že názorová válka o povahu konfliktu na Ukrajině je své podstatě válkou mezi novodobýmm neobolševismem a, ač to bude znít poněkud frázovitě, silami zdravého rozmu a svobodného myšlení. Neobolševismus, kterému válka na Ukrajině slouží jako mocenský klacek k potírání opozičních názorů, úmyslně zastírá skutečnost a překrucuje fakta za účelem vytvoření dogmatu o dědičně zlých Rusech a až mýticky ušlechtilých Ukrajincích. Těží z toho, že mnozí lidé nemají možnost nebo vůli dopracovat se pravdivého názoru na základě dostatečných znalostí o nastoleném tématu. Pak je celkem snadné nekonečným opakováním určitých tvrzení vytvořit u nich zdání skutečnosti. O to cenější je, když se naopak najdou lidé, kteří ty znalosti mají a dokáží jasně a pregnantně formulovat názor, který je zbaven dogmatického balastu a odpovídá reálné skutečnosti. Tak, jako panem doktorem Mackem v tomto článku odkazovaný profesor Ivo Budil. Škoda jen, že rozhovor s ním nejde “propašovat” do “dogmatických” médií typu Novinky.cz a iDnes. Možná by to alepoň některým dosud zaslepeným lidem otevřelo oči.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*