Volba prezidenta začíná být po Babišově prvoinstančním osvobozujícím rozsudku konečně zajímavá, zvláště pokud se mu podaří, aby z těch zhruba 40% voličů, kteří nechodí k prezidentským volbám, nespokojená část zvedla zadky a šla mu protestně hodit hlas. Vystavit takto žlutou kartu vládě má ovšem každý, kdo s ní není spokojený.
Ministr spravedlnosti Blažek zcela správně na twitteru:
„Rozsudek v kauze Čapí hnízdo mj. prokázal, jak důležité a praktické je ctít presumpci neviny. A také, že trestní právo se nemá a nesmí stát součástí politického diskursu. Včetně nezákonně získaných ‚informací‘ ze spisů.“
Škoda jen, že to nevtloukl celou tu dobu do hlavy svým spolustraníkům a koaličním partnerům.
Vox populi:
Pokud jsou kandidáti na prezidenta výkvětem české společnosti, pak je po televizní superdebatě zcela zřejmé, že je to s českou společností ještě mnohem tragičtější, než se zdá.
Nesouhlasím s tím. Jsem přesvědčen, že i v tomto případě platí věta literárního detektiva Phila Marlowa o policii: U policie by měli pracovat ti nejlepší lidé, bohužel na policii není nic, co by je přitahovalo.
Na 150 kusů těžké techniky, tanků, raketometů, dělostřeleckých systémů a bojových vozidel pěchoty dodala v loňském roce Ukrajině společnost Excalibur Army. Dalších téměř 100 kusů modernizovaných tanků T-72, které si objednaly a za něž zaplatily 2,2 miliardy korun vlády USA a Nizozemska, dodá podnik Ukrajině letos. Novinářům to v pondělí řekl u příležitosti návštěvy šternberského závodu této firmy premiér Petr Fiala.
Na jeden z modernizovaných tanků mířících na Ukrajinu, pak napsal vzkaz „Statečným obráncům Ukrajiny, Česká republika“ a podepsal se.
Doufám ovšem, že firmě též zdaní „neočekávané zisky“, o které se přece zasloužil Putin napadením Ukrajiny, jinak by firma ostrouhala kolečka.
Podle závěru kombinace veřejně dostupných informací započne ruská ofenziva mající za úkol odříznutí ukrajinské armády od zásobování zbraněmi a municí ze Západu, v závislosti na počasí a dalších aktuálních okolnostech v době od 16. ledna do 1. února.
Investice do čínských firem může být větší, než ukazují oficiální čísla. Zahraniční investoři k tomu totiž často využívají offshorové společnosti v daňových rájích. Ukazuje to výzkum Kolumbijské a Stanfordské univerzity.
Podle odhadů projektu dosáhly podíly amerických a evropských investorů v akciích a dluhopisech vydaných offshorovými společnostmi ovládanými čínskými firmami, jako jsou Alibaba Group Holding a Tencent Holdings, na konci roku 2020 přes 1,4 bilionu dolarů (32,2 bilionu korun). To je téměř trojnásobek částky, kterou investoři z těchto zemí drželi ve společnostech registrovaných přímo v Číně.
Jo, jo, kšeft je kšeft, že ano, soudruhu Vystrčile?
Nedělní program ČT:
ČT1 ve 20.00: Superdebata prezidentských kandidátů
ČT2 ve 20.00: Pověste je vysoko (western)
MACEK Miroslav
Buďte první kdo přidá komentář