Glosa MM: Volba prezidenta začíná být po Babišově prvoinstančním osvobozujícím rozsudku konečně zajímavá
Sdílet článek:

Volba prezidenta začíná být po Babišově prvoinstančním osvobozujícím rozsudku konečně zajímavá, zvláště pokud se mu podaří, aby z těch zhruba 40% voličů, kteří nechodí k prezidentským volbám, nespokojená část zvedla zadky a šla mu protestně hodit hlas. Vystavit takto žlutou kartu vládě má ovšem každý, kdo s ní není spokojený.

Ministr spravedlnosti Blažek zcela správně na twitteru:
„Rozsudek v kauze Čapí hnízdo mj. prokázal, jak důležité a praktické je ctít presumpci neviny. A také, že trestní právo se nemá a nesmí stát součástí politického diskursu. Včetně nezákonně získaných ‚informací‘ ze spisů.“
Škoda jen, že to nevtloukl celou tu dobu do hlavy svým spolustraníkům a koaličním partnerům.

Vox populi:
Pokud jsou kandidáti na prezidenta výkvětem české společnosti, pak je po televizní superdebatě zcela zřejmé, že je to s českou společností ještě mnohem tragičtější, než se zdá.
Nesouhlasím s tím. Jsem přesvědčen, že i v tomto případě platí věta literárního detektiva Phila Marlowa o policii: U policie by měli pracovat ti nejlepší lidé, bohužel na policii není nic, co by je přitahovalo.

Na 150 kusů těžké techniky, tanků, raketometů, dělostřeleckých systémů a bojových vozidel pěchoty dodala v loňském roce Ukrajině společnost Excalibur Army. Dalších téměř 100 kusů modernizovaných tanků T-72, které si objednaly a za něž zaplatily 2,2 miliardy korun vlády USA a Nizozemska, dodá podnik Ukrajině letos. Novinářům to v pondělí řekl u příležitosti návštěvy šternberského závodu této firmy premiér Petr Fiala.
Na jeden z modernizovaných tanků mířících na Ukrajinu, pak napsal vzkaz „Statečným obráncům Ukrajiny, Česká republika“ a podepsal se.
Doufám ovšem, že firmě též zdaní „neočekávané zisky“, o které se přece zasloužil Putin napadením Ukrajiny, jinak by firma ostrouhala kolečka.

Podle závěru kombinace veřejně dostupných informací započne ruská ofenziva mající za úkol odříznutí ukrajinské armády od zásobování zbraněmi a municí ze Západu, v závislosti na počasí a dalších aktuálních okolnostech v době od 16. ledna do 1. února.

Investice do čínských firem může být větší, než ukazují oficiální čísla. Zahraniční investoři k tomu totiž často využívají offshorové společnosti v daňových rájích. Ukazuje to výzkum Kolumbijské a Stanfordské univerzity.
Podle odhadů projektu dosáhly podíly amerických a evropských investorů v akciích a dluhopisech vydaných offshorovými společnostmi ovládanými čínskými firmami, jako jsou Alibaba Group Holding a Tencent Holdings, na konci roku 2020 přes 1,4 bilionu dolarů (32,2 bilionu korun). To je téměř trojnásobek částky, kterou investoři z těchto zemí drželi ve společnostech registrovaných přímo v Číně.
Jo, jo, kšeft je kšeft, že ano, soudruhu Vystrčile?

Nedělní program ČT:
ČT1 ve 20.00: Superdebata prezidentských kandidátů
ČT2 ve 20.00: Pověste je vysoko (western)

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*