Glosa MM: Z usnesení Evropského parlamentu
Sdílet článek:

Z usnesení Evropského parlamentu ze dne 6. 10. t. r.:
Evropská parlament opakuje svou výzvu k okamžitému a úplnému embargu na ruský dovoz fosilních paliv a uranu a k úplnému zrušení plynovodů Nord Stream 1 a 2, aby se zastavilo financování Putinovy válečné mašinérie z peněz EU; vyzývá k dalšímu zákazu nákupu, dovozu a přepravy titanu, hliníku, mědi, niklu, palladia, rhodia a surových a zpracovaných diamantů z Ruska nebo přes Rusko do EU a dovozu výrobků ze železa a oceli pocházejících z Ruska nebo vyvážené z Ruska, včetně železné rudy a polotovarů, s cílem snížit ruské příjmy; vyzývá k tomu, aby byl minimalizován přístup Ruska k základním průmyslovým zdrojům, technologiím a službám, zejména těm, které potřebuje vojenský průmysl agresorského státu.
Dodávám:
Vedle Nord Streamu 1 a 2 by to chtělo ještě zrušit Evropskou unii, která naletěla strýčkovi Samovi, a která sní o soběstačnosti, aby se ovšem stala zcela závislou na USA, zvláště když budeme nadále devótně poslouchat a zkomplikujeme si ekonomické vztahy s Čínou.

i.dnes:
Na závod v Jaroměři dopadla ztráta ruského trhu po napadení Ukrajiny Ruskem. Juta ukončila provoz tkalcovny, která vyráběla tkaniny pro podstřešní fólie vyvážené do Ruska.
Dodávám:
Na závod v Jaroměři nedopadla ztráta ruského trhu po napadení Ukrajiny, ale po vyhlášení protiruských sankcí.

Jan Lipavský:
Dnes jsme schválili tréninkovou misi EU EUMAM. Ta pomůže s výcvikem ozbrojených sil na Ukrajině. Podařilo se také vyjednat další prostředky z Evropského mírového nástroje EPF na vojenskou pomoc Ukrajině. Česko je a bude s Ukrajinou, dokud nezvítězí.
Raději bez komentáře.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

 1. Myslím, že mnoho z těch rusofobních fanatiků v podstatě ani neví, proč mají to Rusko vlastně tak moc nenávidět. A vědět to ani nepovažují za důležité. Je to prostě příjemné nastavení jednoduchého, černobílého vidění světa, taková maloměšťácká příjemná konformita. Lipavský, to bude podle mého názoru trochu jiná figura. Ten ví, že ta jeho “zásadovost” ho v současných poměrech vytáhla a bude držet u moci. Nesmí se to ale zvrtnout. Pak by to nebylo bingo ale shit.

  • Spousta lidí potřebuje satanáše někde venku, aby se nebusela zabývat tím, kterého nosí v hlavě. Lipánka bych mohla komentovat pouze nepublikovatelnými výrazy.

 2. Je to celkem jednoduché na pochopeni,ikdyz někdo,kdo žije v klidi a pohodlí a nemá zkusenosti s utrpením druhých lidí to bere jako seriál v tv na pokračování.Tak proč tedy?Ve 21 století homo sapiens napadne jiný homo sapiens,protoze nesdili jeho pohled na svět,a cítí se být na vyhubení zlým západem,se kterým v klidu 30 let obchoduje.A nepřítel světě div se žádný neútočí.A zotrocena země prý květiny nikde.A OSN 134 státu si vymyšlí.Proc ten svet nás nemá rád?

  • Kolemjdoucí použijte někdy mozek….spousta jich volilo, že je jaksi blbé podporovat aspoň slovně agresi. Ta ze strany RF je, to ano. Ale mnohé si UA spískala sama a to si svět také uvědomuje…

   Mnoho zemí z těch 134 se i RF za to hlasování omluvilo, že prý museli kvůli Americe. Ale že prý se nic neděje a obchody pofrčí dál….,což se děje. Kdyby skutečně 134 zemí drželo i protiruské sankce, tak má Rusko skutečně problém. Ale pokud vím, tak Čína, Indie a Saudská arábie a snad i Turecko dále přeprodává ruské paliva i do Evropy a vo to de, páč jim to sype….

 3. Vážený pane,ja Vás chápu a navrhují toto.Nechte mě žít pod diktátem USA,a vy si jdete vyzkoušet(protože vy tam nežijete,vy se pouze DOMNIVATE),že tam je to co by Vám víc vyhovovalo.Tak stastnou cestu.Zatim jenom fantazirujete,zatimco já to( tu Ameriku) zazivam na vlastní kůži,a vyhovuje.

 4. Souhlas bingo! Já se snažím brát z USA i RF to dobré co tam je a všude je něco….Usa jsou skvělá země, ovšem nikoli jejich politika…,bohužel..

 5. Souhlas.RFmohla byt ekonomicka velmoc spolu s USA a mohli spolupracovat tak jak za druhe svetove valky na bojisti.Nemecko taky nebudovalo bundeswer,ale sazelo na spolupraci.Vse je ztraceno.Bude studena valka,bude se zbroji,zbrojit,zbrojit,makat,makat,makat a zivotni prostredi to zrejme nevydrzi.Muselo to tak byt?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*