Soutěž o absurditu roku
Sdílet článek:

Je extrémně obtížné, až nemožné, vybrat finalisty soutěže o absurditu roku. Ještě před deseti lety by každá ze zde uvedených šíleností s přehledem vyhrála jakékoli klání. Ovšem v současnosti jde pouze o jednu absurditu z těch mnoha, které se udály. Jakýsi pokus o výběr finalistů soutěže.

Ne, není to satira, byť je těžké tomu uvěřit. Ale pro jistotu je dobré to ještě jednou zkontrolovat. Kompletní zdrojová informace na konci článku.

(1) Názvy parazitických červů nejsou dostatečně genderově vyvážené

Tým vědců vedený parazitologem Robertem Poulinem zkoumal studie publikované v osmi vědeckých časopisech za posledních dvacet let. Během této doby bylo objeveno 2 900 druhů parazitických červů.

Celkem 596 druhů bylo pojmenováno po významných vědcích. Problémem je, že z těchto 596 nově pojmenovaných druhů bylo pouze 19 %, přesně 111, pojmenováno po ženách.

Studie, která se uvedeným problémem zabývala, tak konstatovala, že „našla kozistentní genderovou nevyváženost” ve způsobu pojmenování parazitických červů. A navíc se podle studie tato genderová nevyváženost během let nezlepšila.

Pozn. redakce: To ještě netuší, co vědí všichni znalci totalitních režimů. Po prvních čistkách, ve kterých budou postihování lidé, kteří dopustili genderovou nevyváženost při pojmenování parazitických červů, přijde čistka druhá.

Až si uvědomí, že mezi muži je více parazitů, budou zlikvidováni ti, kteří chtěli poměrné zastoupení u něčeho tak nevábného, jako jsou parazitičtí červi. No a ti, co přežijí obě čistky, se budou modlit, aby si někdo nevymyslel něco dalšího, až se jich bude chtít zbavit. 

(2) Doktoři doporučují kastrovat

Světová profesionální asociace pro transgender zdravotní otázky známá pod zkratkou WPATH určuje medicínské standardy pro zdravotnické zákroky u transgender osob. Ve svých doporučeních z tohoto roku zavádí novou genderovou identitu eunuch.

Podle definice WPATH jsou eunuši muži, kteří touží po odstranění všech pohlavních orgánů, a WPATH je řadí do stejné skupiny jako nebinární a intersex osoby. Nově vydané doporučení WPATH potvrzuje, že kategorie Eunuch vyžaduje medicínský transgender zákrok, který zahrnuje odstranění varlat a následnou chemickou léčbu. Zákrok by měl umožnit osobám, které se cítí jako eunuši, plně prožít svoji identitu.

Pozn. redakce: Rčení „dvakrát měř, jednou řež by v některých případech nemělo býti rozhodně bráno na lehkou váhu.

(3) Stanfordská univerzita ruší slovo „americký”

Stanfordská univerzita vydala seznam slov, které by se neměly na půdě univerzity používat. Cílem příručky je zvýšit ohleduplnost vůči minoritním skupinám. Příručka má deset sekcí, které se zabývají různými problémovými okruhy slov, například rasismem nebo genderem.

Mezi slovy, které příručka doporučuje nepoužívat, je i slovo „americký”. Důvodem je podle stanfordské univerzity fakt, že slovo často označuje pouze lidi z USA, čímž může naznačovat, že USA jsou nejdůležitější zemí na západní polokouli. Přitom se v obou Amerikách nachází více než 30 zemí.

Pozn. redakce: Satira o tom, jak Ústav pro jazyk český navrhuje zrušit slovo názor, protože již není třeba, se přesouvá do sekce zprávy v předstihu.

 

 

Zdroje:

(1) Paraziti

(2) Transgender, kapitola 9

(3) Stanford

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. červy jsou dobrý, zbytek by šel lehce překonat i v domácím rybníčku. Debilita elit se na nás valí ze všech otvorů.

  2. To je taky nápad, hledat v současné době největší absurditu! Já je sbírala, ale po dvou letech mě to naprosto vyčerpalo a co nastoupila tahlencta epidémije, tak jsem to vzdala úplně.
    To prostě nejde….jedna si myslí, že našla klenot a druhý den je překonán ještě větší stupidností.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*