Oddychové zprávy z Kocourkova
Sdílet článek:

Co všechno se dá v dnešní době studovat na univerzitě. A o propadáku prvního hollywoodského filmu s transgender postavami.

Stránky „Sage Journals” se pyšní tím, že představují „bránu do výzkumných časopisů světové úrovně”. Na stránkách si lze počíst ve studii, která se jmenuje „Nejsem sám: využití masturbace jako etnografické metody ve výzkumu japonské subkultury”. Publikoval ji PhD student japonských studií Karl Andersson.

(1) K čemu jsou také komiksy

V abstraktu píše: „Chtěl jsem porozumět, jak účastníci výzkumu prožívají sexuální rozkoš při čtení japonských erotických komiksů, které zobrazují mladé muže a které se jmenují shota. Proto jsem při masturbaci začal číst komiksy. Ve své výzkumné práci popisuji, jak jsem nastavil masturbační experiment.”

V detailním popisu metody poté autor rozebírá, jak při výzkumu postupoval: „Po dobu tří měsíců budu masturbovat pouze u komiksů shota. Po každé masturbaci zapíši své pocity a myšlenky stejně jako další detaily: použitý materiál, kde jsem to dělal, v kolik hodin a jak dlouho. Po dobu pokusu se vzdám normálního porna.”

Pozn. redakce: Na konci studie lze nalézt vědecký zápis výzkumu. Píše se v něm: Pondělí: pravá – kancelář – 13.30 – 2 min – pocit příjemný; Úterý: levá – kancelář – 8.25 – 8 min – pocit cizí; Středa: školník – šatna – 14.00 – 30 sekund – pocit vesmírný. Dále zápisky končí a ve vědeckém deníku je pouze rozpitý obrázek velkého srdce.

Pozn. redakce číslo 2: První poznámka je satira. Text nad ní je skutečný abstrakt zprávy!

(2) Film za 70 milionů dolarů půjde k ledu

Studio Warner Bros se tento měsíc rozhodlo, že vůbec nepustí do distribuce již natočený film „Batgirl”, ve kterém měla hrát první transgender hrdinka.

Podle oficiálního prohlášení znamená stažení filmu „strategický posun”. Nicméně pravým důvodem mohou být výsledky testovacího promítání, které údajně dopadly velmi špatně. Film se tak zařadí mezi nejdražší filmy, které nespatří tmu promítacího sálu.

V oznámení o stažení filmu není o transgender hrdince ani zmínka. Nicméně ještě v lednu psala média, že „Batgirl představí transgender herečku Ivory Aquino jako historicky první transgender postavu v komiksovém filmu.”

Pozn. redakce: Studio již nicméně přišlo s plánem na natočení dalšího pokračování Postradatelných”. Bude kompletně trans a nabídku na hlavní roli měla snad dostat Tereza Ramba.

(3) Historické okénko

V prvním století našeho letopočtu se k moci v Římě dostal císař Gaius Caesar Augustus Germanicus. Do historie vstoupil spíše pod svoji přezdívkou Kaligula. Historici ho popisují jako šíleného diktátora, který se vyžíval v sexuálních orgiích všeho druhu a zabíjel pro pouhé potěšení.

Jeho život vyhasl ve 28 letech po čtyřech letech na císařském trůnu rukou vojáků jeho pretoriánské gardy.

Do historie se zapsal tím, že plánoval, že svého koně jménem Incitatus udělá konzulem. Podle římského historika té doby měl koňský konzul zvát hodnostáře do svého paláce na večeře a k dispozici mu byla mramorem vykládaná stáj se žlabem ze slonoviny.

Pozn. redakce: Zcela náhodná asociace.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*