Glosa MM: Za všechno může Babiš a Putin …
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Nabízím českým novinářům a redaktorům, stejně jako vládním politikům, nové české výstižné a zvukomalebné slovo, kterým mohou jednoduše a stručně popsat jakýkoli problém nebo odpovědět na jakoukoli otázku: ZAMUBAPU.
Čím si vysvětlujete vysokou cenu vajec? Zamubapu.
Jak byste popsal důvody demonstrace na Václavském náměstí? Zamubapu.
Musíme bezpodmínečně zvýšit daně. Zamubapu.
Za všechno může Babiš a Putin…

Zelenskyj vytkl civilistům, že se chovají, jako kdyby už válka skončila, zní jeden ze včerejších titulků.
Jestli to náhodou není tím, že to jejich válka nikdy nebyla, dodávám.

Policejní prezident Martin Vondrášek:
„V případě, že někdo začne schvalovat ruskou agresi na Ukrajině a válečné zločiny, které jsou tam bezesporu páchány, tak začne překračovat zákon a policie musí zakročit.“
Schválně vyzkouším, zda překračuji zákon:
Schvaluji americkou agresi v Iráku a Libyi, nemluvě o Vietnamu a dalších zemích, a „kolaterální ztráty“, které tam beze sporu nastaly.

Setkání čínského prezidenta s ruským prezidentem v Moskvě dostalo Bidenovu administrativu do nepříjemného postavení: dva hlavní odpůrci USA diskutovali mírový návrh pro Ukrajinu, který Spojené státy pokládají za nepřijatelný a tváří se, že neexistuje. Sloupkař Bloombergu Ian Marlow napsal po návštěvě Washingtonu o důsledcích takového postoje.
Američtí vládní představitelé pompézně veřejně vyjádřili nad čínským návrhem hlubokou skepsi a tvrdí, že zastavení palby by poskytlo Moskvě čas zabezpečit lépe své územní zisky. Nicméně setkání dvou amerických protivníků a jejich návrh zastavit palbu způsobil nejistotu a obavy, ačkoli tyto pocity zůstaly kamerám skryty.
Člen americké administrativy, který si nepřál být jmenován, řekl Bloombergu, že čínský návrh zahnal USA do rohu, neboť pokud bude americká administrativa tento návrh ignorovat, umožní tak Číně a dalším státům, které jsou již z konfliktu a následných ekonomických škod unaveny, poukazovat na to, že Washington si mír nepřeje.
Pokud USA plán odmítnou, Peking začne prostřednictvím medií poukazovat na to, že si USA obecně příměří a mír nepřejí, říká Bonnie Lin, pracovník Centra strategických studií, který dříve pracoval pro Pentagon.
Podle dalších expertů vložil tento návrh oběma státům do rukou další trumf – ukazovat při každé příležitosti USA v tomto negativním světle.
Bidenova administrativa se snažila od počátku konfliktu tuto čínskou snahu ignorovat, ale opak se stal pravdou. Čína nalézá vděčné posluchače svého diplomatického úsilí po celém světě a posiluje také v nezápadních zemích svůj obraz vlivného přítele Moskvy.
Washington bude muset v každém případě reagovat a ne vše ignorovat. Pokud by tak nadále činil, znepřátelí si tím, vyjma své nejbližší spojence, celý svět, což by mělo katastrofální důsledky, a to primárně uvnitř USA.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,45 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. Petr Paulczynski napsal, těm kterým vadí posun času o hodinu dopředu bych chtěl říci, že mně spíš vadí posun času o 35 let dozadu.
    Pod to se asi nedá nepodepsat

  2. Stíhat občany ČR, kteří vysloví jiný názor na situaci na Ukrajině, než jaký hlásá současná vládní garnitura, pro trestný čin popírání genocidy, dost dobře nejde, když i vyšetřovatelé speciální vyšetřovací komise OSN pro Ukrajinu sami museli přiznat, že důkazy pro páchání genocidy na Ukrajině ze strany Rusů nemají (viz např. zde: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Valecne-zlociny-Muceni-Ale-genocida-Nenasli-jsme-dukazy-zni-z-OSN-732306). Jestliže není prokázána genocida, není co schvalovat nebo popírat. Tento argument by měl podle mého názoru vést k zastavení všech těch politicky motivovaných trestních stíhání.

    • Naše soudy si mohou odsoudit koho chtějí. My si naše soudy nějakými argumety a spravedlností pozvracet nedáme.

    • T.Tak ono by bylo třeba místo sáhodlouheho teoretizovani situace samozrejme ve prospěch agresora tu katastrofickou ničivou zbytecnou valku vraždenim civilistu sousedniho statu,a nicení infrastruktury pro zivot civilistu s detmi zažít i prakticky na vlastni kůži.To velice rychle hodí cloveka do toho spravneho náhledu bez zbytecneho omlouvani valky,zabijeni,vrazdeni a bořeni mest.Stači par dni hladu,zimy bez svetla s kricicimi detmi hlady za zvuku padajicich bomb.Ušetři se tilím roky zbytečnych komentářů.

  3. No právě.A to si představte tu hrůzu v očích sousednich stovky let neutralnich statů Finska a Svedska jak v šílene panice utikají od toho lepšiho sveta pod ochranna kridla NATO až se jim za patama práší.Hned by si to s Vámi vymenili.No co by jste na to rekla?Vy jako politicka odbornice na sousední státy.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*