Gosa MM: Fico je zklamání?
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Slovenský premiér Robert Fico je zklamání, guvernér České národní banky Aleš Michl neviditelná osoba, bývalý prezident USA Donald Trump obávaná volba, šéf hnutí ANO a poslanec Andrej Babiš je zástupce populismu v Česku a premiér Petr Fiala (ODS) slušný člověk. Tak prezident Petr Pavel v pátečním rozhovoru pro Českou televizi hodnotil české i světové politiky.
Rezident Pavel je pak mravně silná osobnost, neboť jen taková se nepozvrací z překabátění bolševického rozvědčíka v symbol ideálního představitele „západních hodnot“.

Prezidentka Evropské Centrální Banky Lagardeová na tiskové konferenci, na níž oznámila ponechání základní úrokové sazby na 4,5%k, pojmenovala příčinu slabosti ekonomiky eurozóny. Podle ní spotřebitelé nadále omezují své výdaje, investice stagnují, firmy omezují vývoz, neboť se zpomalila zahraniční poptávka, a poklesla též konkurenceschopnost.
ECB také snížila prognózu hospodářského růstu eurozóny na rok 2024 na 0,6%.
Škoda jen, že nepojmenovala též prvotní příčiny toho, proč spotřebitelé omezují výdaje, stagnují investice, zpomaluje se zahraniční poptávka a snižuje se konkurenceschopnost. Jenže to by se z ní stal dezolát…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*