Gréta a Palestina
Sdílet článek:

MICHAL GULYÁŠ

Naše vpravdě svatá Gréta Thunbergová se opět lidsky a citlivě projevila, když se postavila před kameru s nápisem; stojím za Gazou. Musím se přiznat, že mě to nejprve zneklidnilo, ale pak jsem si uvědomil, že by také mohla stát před Gazou. A to by vskutku nebyla v tuto chvíli bezpečná pozice pro levicovou modlu. I přesto si myslím, že by někdo měl klimatické aktivistce vysvětlit, že hrát hru: před Gazou, za Gazou nesmí nikdo stát, nebo nebudu hrát, je v tuto chvíli hodně zmatené rozhodnutí.

Všemi liberálními aktivisty milovaná a obdivovaná Gréta, totiž svým transparentem vyjádřila postoj, který by se nemusel líbit strýčkovi Joeovi, protože ten stojí na opačné straně. Také teta Uršula stojí za Gazou, tedy proti strýčkovi Joeovi, a posílá jí 3x více pomoci než doposud, což nám všem signalizuje, že do Gazy nejspíše někdo pořád něco posílá.

Někdo pomoc, v podobě peněz, někdo léky, někdo rakety a zbraně a někdo signály, jako naše milovaná Gréta. A jak se do Gazy volá, tak se z Gazy ozývá.

Po celém světě zastánci Palestinského lidu pokojně demonstrují, jako třeba v Berlíně. Trochu těch petard na policajty, dlažebních kostek, rozmlácených oken a zapálených automobilů konečně dodává dříve studenému a pragmatickému Německu punc revoluční kreativity. A opět je tu taky stará výtvarná kreativita, kterou Němci uskutečňovali již před devadesáti lety, kdy zdobili obchody a domy židovských občanů symbolem Davidovy hvězdy.

Tak tedy, dnes, jako včera, opět se v Německu projevila tato zdobná činnost a dveře občanů židovského původu mají svůj symbol, aby každý věděl. Hurá, soudruzi, třikrát hurá!

Pojďme pokrokově pomalovat dveře našich sousedů. Těmto Davidovu hvězdu, těmto kříž, těm zase půlměsíc a tam těm pojďme na just namalovat hákový kříž! Hurá, třikrát hurá!

A pojďme se postavit vedle Gréty s nápisem: Stojím za teroristy, kteří povraždili 1400 lidí! Žen, mužů a dětí. Bravo Gréto, Bravo tobě! Postav se nejen za Gazu, ale i před ní, vedle ní nad ní a pod ní!

Hlavně se soudruzi dohodněte, aby bylo jasné, komu se má co namalovat na dveře domu, aby bylo jasné za koho, či proti komu se postavit! Pak už jen stačí použít rakety, samopaly a vyřídit si to s rodinami za dveřmi se správným symbolem!

S tímto hořkým signálem se s vámi loučí znechucený Michal Gulyáš!

MICHAL GULYÁŠ

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,52 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*