Putin koupil své milence byt s heliportem a kinem. Je největší v Rusku
Sdílet článek:

TVP

Byt v Soči s bazénem, kinosálem a heliportem, takovou luxusní nemovitost podle portálu Projekt koupil Vladimir Putin pro Alinu Kabajevovou, považovanou za jeho životní partnerku. Portál nazývá Kabajevovou „nekorunovanou carevnou Ruska“.

Novináři portálu říkají, že Soči, letovisko u Černého moře, je jedním z Putinových oblíbených míst. Diktátor podle reportérů „tráví významnou část roku v ruských subtropech“.

Projekt dále popisuje nemovitost nacházející se v komplexu Royal Park v Soči. Jedná se o dvoupatrový byt o rozloze 2 600 m2 s bazénem, kinosálem, terasou a střešním heliportem. Ruský realitní web CIAN nazval tento penthouse v roce 2021 „největším bytem v Rusku“.

Podle novinářů byla tato nemovitost zakoupena v roce 2011 z prostředků společnosti Ermira registrované na Kypru. Formálním kupcem byl Oleg Rudnov, zesnulý starý přítel Putina z Petrohradu.

Projekt odkazuje na osobu, která se „několik let přímo podílela na řízení“ Ermiry a příbuzných společností. Byly to právě tyto společnosti, které utratily miliony dolarů na osobní potřeby Putina a jeho příbuzných, jako je palác v Gelendžiku, vila v Soči, nemovitosti pro prezidentova zetě a bývalou manželku.

Aby se přesvědčili, že „královský“ penthouse je spojen s Kabajevovou, odjel korespondent projektu do Soči, vydával se za kupujícího a setkal se s realitními makléři prodávajícími byty v této budově. Dva agenti řekli, že slyšeli, že penthouse „vlastní Kabajevová“. Obyvatelé domu však uvedli, že tam Putinovu milenku v posledních letech neviděli. S největší pravděpodobností dala přednost životu na jiném, odlehlejším místě.

Projekt zveřejnil fotografie údajného bytu Kabajevové. Původní reklamní brožuru lze podle něj stále najít na internetu. Jako interiérového designéra zmiňuje Valentina Judaškina, úspěšného módního návrháře. Byl také Putinovým poradcem během prezidentských voleb v roce 2012.

V roce 2021 byl penthouse krátce nabídnut k prodeji a inzerát obsahoval vizualizaci luxusních interiérů. Na fotkách je například jídelna téměř celá pokrytá mramorem, zlacená výzdoba schodiště vedoucích do prvního patra, kinosál s vzácnými dřevy a střešní bazén s výhledem na moře.

tvp.info

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 2,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

    • To jich mají určitě mnohem víc! I s těma heliportama. Heliporty má dneska kdekdo, tím mě neoslníte. Jo, kdyby jí tam nechal postavit malé letišťátko pro soukromý tryskáček! To by byla jiná.

  1. Novináři dělají jak kdyby jí to snad koupil fiala za peníze občanů ČR-já nevím,co je komu furt potom????

  2. Hezké. Mě by ovšem víc zajímaly investigativní články o nemovitostech lidí zprostředkujících české státní zakázky, třeba zbrojní.

  3. Hezke.Me by ovsem vic zajimaly clanky o nemovitostech obcanu urcitě neporizenych z jejich platů.Uvital bych financni policii, ktera by jezdila od haciendy s bazenem k druhé a zjistila vydelky za cele období zivota a hodnotu nemovitosti.Pokud by to nesedelo,zabavit a udelat z toho domovy duchodcu zadarmo a zadna reforma duchodů nemusi být.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*