SLOVANKA
O to víc se pak naskýtá otázka, co za tímto náhlým nárůstem mimozemských interakcí (či spíše informací o nich) stojí. Chystá se snad v té spojitosti něco ve stylu mimozemské „operace Blue Beam?“
Každopádně příští měsíc budou údajně takové důkazy lidstvu poskytnuty.
Harvardský astrofyzik říká, že jeho výzkum může dokázat, že existuje inteligentní mimozemský život. Bude zveřejněn příští měsíc.
Profesor Avi Loeb vede výzkum fragmentů meteoru IM1, který se rozpadl nad ostrovem Manus poblíž Papuy-Nové Guiney v lednu 2014.
Vypadá to, jako by IM1 byl mezihvězdný objekt. Loeb se snaží dokázat, že objekt byl vyroben civilizací na základě malých fragmentů.
Říká, že jeho výzkum přinesl zajímavé výsledky, ale že o nich může podrobně diskutovat až poté, co budou publikovány ve vědeckém časopise.
Vědci jsou si docela jisti, že původ IM1 leží mimo sluneční soustavu. Loebova analýza by měla odhalit, zda se jedná o obyčejný vesmírný kámen nebo o nějaký kus plavidla či sondy.
Tento objekt se pohyboval mimořádně rychle, rychleji než 95 procent hvězd v blízkosti Slunce. Podle něj je to proto, že to bylo něčím poháněno. Byl také vyroben z velmi pevného materiálu.
Pokud analýza ukáže, že IM1 (mezihvězdný meteor 1) není vesmírný kámen, objekt by mohl být důkazem mimozemského života.
„Znamenalo by to, že máme sousedy, nejsme sami,“ řekl Loeb.
Profesor řekl, že až čtyři výzkumné ústavy analyzují fragmenty IM1. Jedná se o 50 kuliček o průměru 0,1 až 0,7 milimetru, které se skládají převážně ze železa.
Loeb nevylučuje možnost, že objekt, který měl v době spálení v atmosféře asi metr v průměru, byl mimozemskou sondou.
Buďte první kdo přidá komentář