Postcovidová normalizace
Sdílet článek:

 

Vznikají také různá vysvětlení, většinou konspiračního charakteru. Nejčastější je, že cíle Covid Games bylo dosaženo, práce je hotová a tak prostě padla. Big Pharma si nahrabala na vakcínách, různí tuzemští příštipkáři si také přišli na své a marketingový produkt „covid“ přešel v bostonské matici ze stádia „vycházející hvězda“ přes „dojnou krávu“ do stádia „ubohý pes“.

Já mám taky jedno vysvětlení. Je jednoduché jak kopanec do koulí.

Jisté že, že ten obrat nastal. Je zajímavé sledovat, co se děje, ale ještě lepší je to, co se neděje. Covidová demagogie na SeznamZprávách skončila v podstatě ze dne na den. Covidový mozkomor Jan Stránský, který generoval bojové články v průměru každých pět dnů, už měsíc nic nenapsal. Kdo bude senzibilizovat masy a kdo nás teď spasí před zkázou neřízeného rozvolnění? Úplně zmizely ty hluboce lidské příběhy o tom, jak někde zase někdo umřel. Fake vědci, kteří nás dlouhé měsíce zahrnovali svou vědeckou satirou a vysoce odbornou demagogií vymizeli jak pára nad hrncem. Vy snad už nepotřebujete vědět, že roušky zpomalují šíření viru až o 53%? Řekněte, není váš život podivně prázdný bez stanovisek odborné skupiny MeSES prezentovaných „tváří pandémie“ roztomile plkajícím Dr. Smejkalem? Bylo téměř životní jistotou, že nám každý den pečlivě vybraní „vědci“, „odborníci“ nebo dokonce „experti“ sdělovali, co si máme myslet. V posledních týdnech byla do našeho myšlení vyrvána zející díra. To samozřejmě vyvolává otázky.

Nicméně odpověď je jednoduchá.

Každá revoluce (z latinského revolvere = převracet) používá jako nástroj revolucionáře. Ten vztah je právě takový. Revolucionáři nedělají revoluci, ale revoluce dělá revolucionáře. Ti jsou během revoluce intenzivně používáni a jsou nepostradatelní, pomáhají ovládat davy, prezentovat a obhájit zájmy neviditelných stakeholderů v pozadí a usměrňovat celý proces k žádoucímu výsledku. Dělají to většinou zdarma či výměnou za pocit důležitosti a různé bezcenné tretky, jako třeba mediální pozornost nebo nějaké atraktivní pozice v různých účelově vytvořených orgánech. Ne nadarmo říká Roman Šmucler, že epidemii řídili lidi, co si mysleli, že jsou jako Lenin. Nicméně každá revoluce nevyhnutelně přejde z romantické fáze do fáze realizační. Přijde normalizace, tedy proces nastolení a upevnění nového normálu, ve kterém stakeholdeři zhodnotí své investice. Tam jsme právě teď. Romantika stranou, je to pragmatická činnost pro mocenské technokraty. Už nebudou emoce, boj s virem, zachraňování životů, budovatelské závazky k plošné vakcinaci nebo okázalá demonstrace ohleduplnosti respirátorem přes celý ksicht. Všechny tyhle rekvizity už splnily účel, mohou odejít. Revolucionáře ve fázi normalizace už nikdo na nic nepotřebuje, naopak, jsou kontraproduktivní a někdy bývají dokonce nebezpeční. Nyní budeme vzývat „klid na práci“ a na to nějaké romantiky s akční rétorikou nepotřebujeme.

Revolucionáři bývají v této fázi zlikvidováni, někdy i fyzicky. V našem případě covid games se pravděpodobně fyzicky likvidovat nebude, pokud ano, pak jen ojediněle. Zato bude docházet k likvidaci profesní a sociální. Tak se třeba ve velkém provalí, že lockdowny byly zcela nefunkční strategie, jejichž negativní důsledky mnohonásobně převážily přínosy, nebo se ukážou nějaké vedlejší účinky experimentální genové terapie, a těmto zprávám nebude nikdo bránit v šíření. Desítky covidových revolucionářů tak budou (právem) usvědčeny z manipulací s fakty nebo z pavědy a předhozeny davům. Vzniklá lavina s sebou vezme různé Konvalinky, Maďary a Kubky, kteří si odnesou hezké vzpomínky na svá mediální vystoupení s držkama zabořenýma v respirátorech, nějaké ty peníze a ostudu jak hrom.

Tento proces se naplno rozběhne za několik týdnů, zhruba v polovině dubna, ale už nyní je cítit ve vzduchu. Prozíravější exempláře už se začaly připravovat na podmínky, které přijdou. Doporučuji sledovat plukovníka Prymulu, ten vždy viděl o kousek dál. Vzpomínáte si ještě, jak předloni chtěl na Vyšehradě s kumpánama rozjet plošné testování v době, kdy o tom většina „expertů“ neměla o ničem takovém ani ponětí. Pan plukovník v posledním týdnu naznal, že čtvrtou dávku šmakulády netřeba a plošné testy taky ne. Ještě minulou neděli to zachraňovalo životy a nyní je to nepotřebné nebo dokonce nežádoucí. Pan plukovník už taky pochopil a začal se konfigurovat na normalizační fázi.

Otázka je, co se stane s krysama. S těmi drobnými totálně flexibilními pomahači v médiích. Říká se, že krysy opouštějí potápějící se loď jako první. Může to být tím, že krysy žijí v podpalubí a tam nateče ze všeho nejdříve, ale také to může být tím, že krysa je sociální tvor, který vnímá ty drobné nuance v lidském chování a vytuší, že se něco závažného děje. Mně se líbí to druhé vysvětlení, konec konců krysa nemá ponětí o Archimédově zákonu a netuší, že stoupající hladina v podpalubí je příznakem, že plavba brzy skončí. Revoluční garnitura je střídána normalizační garniturou, stará soutěž skončila a nová začíná. Až někdy v dubnu nebo květnu vletí hovno do větráku, panu Stránskýmu ze Seznamzpráv vůbec nepomůže, že před půl rokem chtěl vytěsňovat antivaxery, protože teď bude vytěsňován on. Ne všechny krysy tohle sociálně a profesionálně přežijí, nová vrchnost bude mít zájem jen o ty nejpřizpůsobivější a nejbezcharakternější demagogy a manipulátory. Určitě nastanou nějaké colateral damages, až se bude rozhodovat, kdo zůstane. Krysy musí něco vymyslet a tak začaly opouštět loď.

To je taky důvod, proč se zejména v posledních dvou týdnech začali v médiích objevovat osoby spojované s covidovou alternativou. Není to žádný příznak uvolnění poměrů, spíše naopak. Krysy si potřebují vytvořit alibi, které se jim bude hodit, až se domek z karet bude hroutit. Svěření malého kousku mediálního prostoru umírněné opozici bude za pár měsíců představovat významné plus. Podívejte, já byl taky disident, už na začátku února jsem udělal rozhovor se Šmuclerem! To samozřejmě po nějaké době začne vykazovat pozitivní zpětnou vazbu a přispěje to k rychlejšímu odstavení předchozí covidové revolucionářské garnitury a tím vlastně také k rychlejší normalizaci.

Jo, veselé to tady bude. Maketa šibenice před parlamentem je teprve začátek.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. cituji-19. dubna se na čínských a zámořských sociálních sítích rozšířil devíti a půlminutový zvukový záznam telefonátu mezi německým obyvatelem Šanghaje a překladatelem pracujícím pro místní výbor sousedství. Sporný hovor mezi Němcem identifikovaným jako Ralf a nejmenovanou ženou z výboru sousedství se týká pokusu personálu pro kontrolu prý pandemie přimět muže a jeho rodinu, aby vstoupili do centralizovaného karanténního zařízení (v hovoru označovaného jako „tábor“). “) téměř dva týdny poté, co byli původně pozitivně testováni na COVID-19. Muž nabízí řadu námitek, řešení, včetně skutečnosti, že již byli v karanténním zařízení – a byli z něj propuštěni; že jejich počáteční diagnóza byla už nemusí být pozitivní a především mají po karanténě, že nemůžou napořád stále pozitivní na virus; a že požaduje kontrolní test po karanténě a čínské CDC přes opakované žádosti na tento kontrolní PCR test nikoho neposlalo.¨
    Nyní se zdá, že záznam a hashtag s ním spojený jsou na Weibo záměrně blokovány. Nicměnš zde je vše uloženo, podívejte se na zdroj zde , je tam i pokračování citace

    https://chinadigitaltimes.net/2022/04/netizen-voices-faced-with-this-kind-of-system-how-should-a-sane-person-speak/
    —jen poznámka je tohle předobraz podzimu? V takovém lágru se spláchne kde kdo i názorově nepohodlnej danovej otrok, stačí jééé hele jste pozit, tak pá pá a na další kontrolní test po karanténě, ale no tak, neotravujte… a pracujte tady ve skupině stejně pozitivních za žrádlo a postel. Prd Vám je , makat můžete. Tčeba to takhle došperkují )))) Ohledně toho, že předobraz podzimu vysvětlivka: Neptej se komu zvoní hrana, zvoní Tobě…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*