Historické lži a selhání Bidenovy administrativy
Sdílet článek:

Když se podíváme zpět na rok 2022, Bidenovo předsednictví bylo smíšeným pytlem – smíšeným pytlem lží, selhání a ničeho jiného. Prezident Biden byl jako vrchní velitel zvučný blázen a jeho slova a činy (nebo jejich nedostatek) sahaly od komických až po neúčinné a přímo trapné.

V předvečer roku 2023 snad neexistuje větší Bidenův neúspěch než americká ekonomika, která míří do recese. Sedmdesát procent ekonomů to očekává a varují Američany, že inflace zůstane nebetyčně vysoká, zatímco ekonomický růst nadále prakticky neexistuje. Ve státech jako Kalifornie a Pensylvánie se ceny plynu stále pohybují kolem nebo přesahují 4 dolary za galon, zatímco ceny potravin nadále rostou. Například cena hlávkového salátu se jen od října zvýšila o téměř 10 %.

Američané napříč socioekonomickým spektrem se potýkají s problémy s peněženkou. Ve skutečnosti nyní téměř dvě třetiny Američanů žijí od výplaty k výplatě – oproti 60 % v říjnu. Vysoké životní náklady jsou pochopitelně největším problémem mezi voliči a daňovými poplatníky a většina Američanů viní pana Bidena ze svých finančních potíží.

Oblíbenost pana Bidena zůstává pod žalostnou hranicí 40 % a je zatížena hněvem a frustrací související s ekonomikou. Existuje důvod, proč republikáni vyhráli lidové hlasování o přibližně 5 procentních bodů v polovině období 2022.

A to je jen špička ledovce. Vezměte si nelegální přistěhovalectví, které je v podstatě na nejvyšší úrovni vůbec. Ve fiskálním roce 2022 dosáhl počet setkání pohraniční stráže s těmi, kteří nelegálně vstoupili do USA, téměř 2,8 milionu – oproti 650 000 v posledním roce úřadu bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

Dokonce i CNN připouští, že „USA mají hraniční krizi“, což vám říká, jak kritickým se problém stal. The Washington Post, neschopný ignorovat realitu, nyní pravidelně používá frázi „hraniční nárůst“. Poslanec Henry Cuellar, texaský demokrat a spojenec Biden, připouští, že imigrační agenda Bílého domu – pokud vůbec nějaká existuje – „nefungovala“ v Texasu ani nikde jinde.

V říši fantazie žijí pouze Bidenovi úředníci a tisková tajemnice Bílého domu Karine Jean-Pierre tvrdí, že hranice není „otevřená“. Pan Biden sám odmítá navštívit americko-mexickou hranici v naději, že ilegální přistěhovalci odejdou sami. Prezident se nedávno setkal s ekvádorským prezidentem Guillermem Lassem, aby diskutovali o otázkách, které nesouvisejí s přistěhovalectvím, a naznačil, že „udělali jsme historické kroky v oblasti migrace“. Má pravdu: pan Biden se skutečně zapsal do historie, ale ze všech špatných důvodů.

A ani to není celý ledovec. Abychom nezapomněli na zpackané stažení z Afghánistánu Bidenovou administrativou, které nyní vyvolalo v Kongresu vyšetřování 13 mrtvých Američanů a stovek dalších zanechaných. Představitelé Bílého domu se nyní zabývají mařením vyšetřovatelů, kteří hledají odpovědnost a transparentnost za debakl v Afghánistánu. Zapomeňte na další lži: Mluvčí Rady národní bezpečnosti John Kirby nedávno prohlásil, že lidé jako Čína mohou jen „žasnout“ nad „efektivitou“ a „efektivitou“ stažení, a to navzdory skutečnosti, že Čínská komunistická strana využila stažení k zesměšnění. Spojené státy jsou jako nespolehlivý globální partner a národ v úpadku.

Selhání a lži pana Bidena jsou tak do očí bijící, že je naši nepřátelé používají jako pokřiky na národní shromáždění. To je ale v pořádku: Podle pana Bidena bylo jeho prezidentství ohromným úspěchem. Administrativa „slaví“ své předpokládané úspěchy o letošních prázdninách, bez ohledu na nespočet problémů, které zůstávají nevyřešeny. Liberální média se na to dívají takto: „Biden plánuje využít příležitosti a ukázat, že podle názoru Bílého domu dokázal za dva roky víc než kterýkoli prezident od Franklina Delano Roosevelta.“

Za tímto účelem vytvořila Bidenova administrativa webovou stránku „Biden-Harris Record“, která zdůrazňuje politické „výhry“ tohoto Bílého domu. Vedení webu? Exceluje tento řádek: “Snížení nákladů na každodenní výdaje rodin.”

Oh, žít v říši fantazie pana Bidena. Musíte mu alespoň přiznat důvěru. Může to být iracionální, ale Američané mohou jen doufat, že se budou milovat tak, jak pan Biden a viceprezidentka Kamala Harris milují svůj čas u moci.

Zatímco demokraté se poplácávají po zádech, běžní Američané jsou ponecháni, aby sbírali důsledky své volební politiky a doufali v lepší dny. Tyto dny nepřijdou v roce 2023, ale rok 2024 snad přinese změnu vedení, kterou Američané tak zoufale potřebují.

Ted Harvey, 2023 The Washington Times

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*