HOLOCAUST: Popírání jako zbraň v rukou progresivistů
Sdílet článek:

Popírání holocaustu je v současnosti stále velmi rozšířené na Blízkém východě, nejvíce v Íránu. Tamější ajatolláhové patří ke „starým popíračům“, spolu s neonacisty z celého světa, nejvýznamnější z nich je např. David Irwing. V Íránu se konala roku 2006 kontroversní soutěž karikatur holocaustu, kam se sjeli neonacisté z celého světa. Íránští ajatolláhové a vrcholní politici si nikdy nepřipomenou Den památky obětí holocaustu, ale na druhé straně používají svá slova velmi promyšleně. Íránské noviny Jomhuri-ye Islami zveřejnily dne 14.1.1999 článek ajatolláha Alího Chameneího, ve kterém tvrdí, že „falešné tvrzení o vyvraždění milionů Židů je směšnou záminkou, kterou sionisté využívají, aby přesvědčili svět o potřebě židovského státu a ti, kdo tuto historickou tezi vyvracejí na základě spolehlivých důkazů, jsou umlčeni pod hrozbou vážných následků“.

Západní progresivisté však popírají holocaust a znevažují židovské oběti jiným, dá se říci, mnohem nebezpečnějším způsobem.

Britský liberální politik David Ward je typickým moderním popíračem holocaustu, který uráží a hanobí Židy ve jménu liberalismu a sociální spravedlnosti. Ward se zúčastnil dne 25.1.2013 vzpomínkového obřadu u památníku holocaustu v Bradfordu a poté, co se navrátil z této akce, zveřejnil na svém blogu příspěvek

„Když jsem dvakrát navštívil Osvětim – jednou s rodinou a jednou s místními školami- je mi smutno, že Židé, kteří během holocaustu trpěli neuvěřitelnou mírou pronásledování, mohli během několika let po osvobození z táborů smrti denně páchat páchat zvěrstva na Palestincích v novém Státě Izrael a nadále v tom pokračovat na Západním břehu Jordánu a v Gaze“.

Ward je moderní veskrze „pokrokový popírač holocaustu“, stejně jako Ward uvažuje i Andrew Wilkie profesor klinické patologie na Nuffield College of Weatherall Institute of Molecular Medicine Oxford (Nuffieldovy fakulty na Weatherallově institutu molekulární medicíny v Oxfordu) a člen Nuffield Council on Bioethics (Nuffieldovy rady pro bioetiku), který kritizoval izraelskou politiku ve svém zamítavém dopise ze dne 23.6.2003 zaslaném e-mailem Amitovi Duvshanimu, studentovi Tel Avivské univerzity, který se ucházel o zaměstnání v jeho laboratoři za účelem získání doktorátu. Wilkie v dopisu uvedl: „Děkuji, že jste mě kontaktoval, ale nemyslím si, že by to fungovalo. Mám obrovský problém s tím, že si Izraelci berou morální zásluhy za to, jak strašlivě trpěli během holocaustu, a pak hrubě porušují lidská práva Palestinců.“

Všimněme si toho, jak se tito pánové snaží zlehčovat nacistický holocaust a jak se oba snaží zasáhnout Izrael na velmi bolestném místě

1) izraelské činy klasifikují na „zvěrstva“ a „hrubé zneužívání“

2) degradují nacistickou genocidu jen na „pronásledování“ a „špatné zacházení“.

Pravdou je, že spousta lidí i v současné době trpí neuvěřitelným pronásledováním nebo je s nimi krutě zacházeno, nicméně jejich nepříjemná situace se nedá srovnávat s vyhlazením 6 milionů evropských Židů během druhé světové války.

Dále je nutné pochopit, jakým způsobem Ward a Wilkie změnili nahlížení na židovské oběti: Židé netrpí zvěrstvy, oni je páchají. Jsme tudíž vedeni k tomu, abychom o nacistech nesmýšleli příliš zle. Dle jejich slov sice nacisté zacházeli s Židy otřesně, jako s občany třetí třídy, upírali jim základní lidská a občanská práva a příležitosti, věznili je bez soudu, pracovali úporně za nízký plat, nařídili Židům zákaz vycházení, dále jim přikázali žít jen ve stísněných místnostech a jíst mohli jíst jen velmi nekvalitní jídlo, posléze je nacisté zavírali a eliminovali případné výtržníky. Určitě to jsou útrapy.

Ovšem progresivisté převracejí skutečná fakta o holocaustu, které z něho učinila moderní genocidu na průmyslové bázi. Historická fakta dokazují, že Židé byli nejprve zbavení lidských a občanských práv, posléze přinuceni žít ghetech, kde strádali hladem, žízní a nemocemi, za nějaký čas po napadení Sovětského svazu vojsky nacistického Německa byli masově vražděni zvláštními komandy SS a místními kolaboranty a v neposlední řadě byli židovští vězni ve vyhlazovacích táborech nuceni dřít až k úplnému vyčerpání a další miliony z nich byly usmrceny v plynových komorách. Němečtí nacisté vytvořili moderní vyhlazovací průmysl.

Avšak Wilkie nebyl schopen logicky vysvětlit svou analogii židovských obětí holocaustu s údajně „týranými Palestinci“. Moderní západní popírači holocaustu užívají podlého triku, založeného na tom, že holocaust Židů líčí jako „zločin“, zatímco utrpení palestinských Arabů maximalizují jako „masivní zločin“, aby domnělý útlak tzv Palestinců učinili horším, než holocaust židovského obyvatelstva za druhé světové války. Jsme vedeni k víře, že Židé v Izraeli zacházejí s Araby stejně krutě jako nacisté s Židy. Ti se v očích těchto propagandistů stávají novými nacisty.

Britský spisovatel Howard Jacobson v deníku Independent ze dne 18.2.2009 reaguje na množící se pomluvy, srovnávající Izrael s nacistickým Německem

„Co si myslíme, že děláme, když Izraelce nazýváme nacisty a Gazu přirovnáváme k varšavskému ghettu? Chceme Židy zranit jejich smutnou historií a potrestat je jejich vlastním žalem. Jako by dnešní židovské činy dokazovaly, že si to Židé zasloužili už včera. Znevažování Židů jejich vlastní historií, jejich vyčlenění ze soucitu je nejnovějším druhem popírání holocaustu, rafinovanějším než verze Davida Irvinga s jeho výroky o „nafouknutém“ počtu mrtvých a spekulacemi o existenci plynových komor a velikosti komínů.“

Amerika a Evropa jsou zaplaveny neomarxisty. Jsou jimi akademici, politici, různé celebrity a zastánci „hnutí změny“, jejíž hlavní představitelkou je Linda Sarsour, skupiny ohánějící se záští (hnutí Me too, Ženy proti Trumpovi, LGBT, Antifa, BLM). Dokonce i v americkém Kongresu se slovo „nacista“ zlehčuje a nadužívá se. Trump a jeho podporovatelé jsou v očích progresivních neomarxistů nacisté, protože nechtějí, aby se vlny „žadatelů o azyl“ hrnuly přes americko -mexickou hranici, nebo kvůli domnělé invazi Republikánů na Kapitol ze ledna minulého roku.

Ať jsou metody progresivních neomarxistů jakékoliv, tito moderní popírači holocaustu, jsou velmi efektivní, často využívají mainstreamová média ve svém útoku na Izrael.

Neomarxisté jsou ve svém protiizraelském fanatismu velmi vynalézaví. Židé nejsou na první pohled přímým objektem jejich nenávisti. Tím je Stát Izrael. To Izraelci se v jejích očích chovají špatně k palestinským Arabům. To jim poskytuje krytí před obviněním z antisemitismu.

Moderní popírači holocaustu přišli s tvrzením, že Izraelci jsou nacisté dnešní doby, minimalizují nacistický holocaust a zároveň démonizují Izrael. Blíží se doba, kdy moderní popírači holocaustu budou tvrdit, že je Žid totožný s nacistou.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*