Hra o genocidu
Sdílet článek:

ALEXANDER TOMSKÝ

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu (ICJ), místo aby jako naprostou nehoráznost rezolutně odmítl nařčení Izraele z genocidy, vydal právě v den před výročím holocaustu předběžný nález a připustil „oprávněné podezření“, že by se to mohlo stát. Konečný výrok o genocidě má padnout mnohem později, ačkoli není jasné, co vlastně chce grémium vypátrat, když, jak známo, Izrael nikdy Araby vyvražďovat nehodlal, a dokonce civilisty v Gaze často před chystaným útokem varuje. Není poněkud surreální a sadistické obvinit oběti nejděsivější genocidy v dějinách a nedávného zjevně rasistického pogromu ze zločinu proti lidskosti? Izraelská armáda bojuje v zoufalých podmínkách přelidněné Gazy s otevřeně genocidním hnutím Hamás a mělo by být v zájmu celého lidstva, aby teroristy zlikvidovala.

Ovšem, tribunál tvoří nejen soudci ze zemí jako Rusko, Čína, Libanon, Uganda a Somálsko neznalí rozdílu mezi pravomocí politickou a soudní. Ale tak, jako u všech agentur OSN, lze u mnohých jeho představitelů tušit špatně skrývanou animozitu vůči Izraeli, která dnes vyzařuje ze všech mezinárodních organizací, byť se tvářily nezávisle, jako například Organizace pro lidská práva (Human Rights Watch) nebo Amnesty International, přezdívaná amnézie.

Odmyslíme-li si Hamás, největším viníkem tragédie obyvatel v Gaze je organizace OSN pro uprchlíky (UNRWA), která financuje 4,9 milionu dětí, vnuků a pravnuků dávných palestinských uprchlíků, jimž arabské státy odmítly udělit státní příslušnost a uzavřely je v táborech. Jak je vůbec možné, že pod její ochranou vybudovali teroristé největší vojenský komplex na světě? Podzemní tunely enklávy vedou zhruba 650 km, skrývají dílny na munici a to vše za charitativního financování naivních převážně západních států. Nyní se provalilo, že 10 procent jejich zaměstnanců v Gaze s teroristy aktivně spolupracovalo a 13 se přímo zúčastnilo pogromu. Dárci se opožděně probudili a deset států včetně Británie, Německa a USA dočasně zastavilo svou finanční podporu.

Koncepce genocidy, kterou Západ po válce vtělil do mezinárodního práva, protože Hitler vraždil Židy, měla před opakováním takového zločinu státy varovat a pohrozit trestem. Je velmi jednoduchá: „Prokázaný záměr zničit, jako celek nebo část, národní, etnickou, náboženskou nebo rasově definovanou skupinu.“ Nedávné tiskové prohlášení Hamásu označilo izraelskou invazi do Gazy za „učebnicový příklad genocidy“, neboť chce zlikvidovat Hamás jako skupinu.

„Kdyby tribunál ICJ tohle uznal,“ napsal sir Charles Moore v londýnském Telegraphu, „stala by se genocida lidským právem a její oběti vykonavateli zločinu.“ Absurdní? Ačkoli Hamás s fanatickým nadšením a jásotem vraždil a mučil nevinné děti, ženy i starce pouze kvůli jejich židovskému původu, mnohé výroky představitelů OSN včetně generálního tajemníka označily pogrom za problém kontextu odboje proti okupaci, nebo přímo za vinu Izraelců. Stále se opakuje, nikoli vrah, ale zavražděný je vinen.

Žádný stát na světě není v zorném poli kritiků tak jako židovský stát. Žádný nevyvolává na světě větší nenávist. Každý jeho protiútok po napadení se považuje za nepřiměřený. Izraelci už dnes nezápasí o svou existenci pouze s fanatickými Palestinci, jimž nikdy nešlo o vlastní stát, nýbrž o Palestinu bez Židů, ani s arabskými zeměmi, ale také s religiózním fanatickým nepřítelem Západu, který se stal regionální velmocí. A tak vlastně krvácejí i za nás.

Když po holocaustu Západ poskytl Židům v roce 1947 nezávislý domov, říkalo se, konečně budou mít šanci se bránit. Dnes jim mnozí chtějí tuto možnost vzít.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. “Když po holocaustu Západ poskytl Židům v roce 1947 nezávislý domov, říkalo se, konečně budou mít šanci se bránit. Dnes jim mnozí chtějí tuto možnost vzít.”-no až na to,že těch palestinců,kteří tam už byli se ten západ nějak “zapomněl” zeptat,jestli tam vedle sebe tenhle mor vůbec chtějí-už jenom to je prasárna a pokud vím,tak s tím vražděním dětí a starců izrael začal jako první

  2. To, co realizuje stát Izrael s původními obyvateli Palestíny v oblasti Gazy je téměř stejný program, který Světu Lidí ohlašuje entita WEF jako program pro “šťastnou budoucnost”, dle kterého mají nadlidé globálních vládců ukrást Světu Lidí jejich majetek a následně se má dostavit “štěstí” pod jejich skvělou nadvládou. Současní Ovladatelé státu Izrael používají stejnou logiku myšlení jako entita WEF a OSN. Když se utlačovaní a majetku zbavení domorodí Palestinci brání (i s pomocí Hamásu), tak jsou ze strany Ovladatelů vlády USA a spol. a Ovladatelů státu Izrael označeni za teroristy….a “cudně se tvářící chudáček” marně zamlčuje skutečnost, že se s domorodými Palestinci zachází stejně jako s domorodými Indiány v severní Americe, kteří také v zoufalství přepadávali ubohé přistěhovalce, protože “Bílý Otec” v Bílém Domě neplnil žádnou smlouvu, kterou “Bílý Dům” s domorodci uzavřel … snad částečně jen tu, která vykázala domorodé Indiány do rezervací. Tak to je v kostce porovnání vlády tzv.NWO dle vizí entity WEF a vlády státu Izrael a vlády Ovladatelů vlády USA a spol. Všechny tyto “vlády” jsou založeny na moři prolité krve a jimi zničených znásilněných lidských obětí.

  3. Tomský, prvoplánové vraždění civilistů, tedy i dětí, Tomský, dětí!!! s cílem jejich úplného vyhlazení bylo, je a bude definováno jako genocida. Jestli jsi tak tupý, že to nejsi schopen pochopit, nebo jestli jsi tak arogantní, že u tebe absentuje ochota, tak táhni ty zparchantělá špíno k čertu! Odporný, slizský, zlomyslný, úplatný, licoměrný omyle, jsi tu zcela zbytečný, jen se.eš do světa karmu.

  4. a.Tak kdyby místo kopání tunelů stavěli mrakodrapy ať mají kde bydlet a děti učili k lácce a obětavosti,tak by celému světu spadla čelist.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*