Hrdinové podlehli nacistům, ale komunisté by je stejně zničili




Sdílet článek:
Sedm statečných podlehlo 18. června 1942 v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v nerovném boji osmi stům německých vojáků. Nejspíš jej však jejich smrt zachránila od komunistické perzekuce.

Ta jména nesmíme nikdy zapomenout. Velitel Adolf Opálka, Jaroslav Švarc, Josef Valčík, Josef Bublík, Jan Hrubý a především Jozef Gabčík s Janem Kubišem, kteří popravili třetího muže hitlerovského Německa Reinharda Heydricha za jeho těžké zločiny. A jak pravil starý pan profesor ve filmu Vyšší princip „z hlediska vyššího principu mravního, vražda na tyranu není zločinem.“

Čili parašutisté jsou naši hrdinové, kteří před 79 lety obětovali svoje životy za svobodu vlasti. Podnikli nejvýznamnější odbojový čin za II: světové války nejen v českých zemích, ale v celé Evropě. V žádné jiné okupované zemi se nepodařilo zlikvidovat tak významného nacistického činitele.

Komunistický odboj se žádným takovým činem nemohl vykázat a tak soudruzi zpočátku začali jeho význam zpochybňovat s tím, že prý tato akce byla zbytečná, protože způsobila rozsáhlé nacistické represe, smrt mnoha lidí a vypálení Lidic. Tyto výtky jsou hodně pokrytecké, jakoby za rozpoutaný teror mohli odbojáři a nikoliv nacisté, kteří jej rozpoutali.

Ještě horší však bylo, že komunisté po únorovém puči v roce 1948 rozpoutali brutální násilí i proti západním odbojářům, které mučili,věznili a také vraždili. Dokonce jeden z parašutistů, kapitán Jaromír Nechanský, který byl v únoru 1945 vysazen na území Protektorátu Čechy a Morava s výsadkem Platinum-Pewter a patřil k velitelům Pražského povstání se dočkal smutného nezaslouženého konce. Komunisté jej po vykonstruovaném procesu popravili v červnu 1950. Rudou šikanu v podobě lágrů v Jáchymově, Bytízi a dalších zažili i mnozí další naši vojáci ze Západu, hlavně naši letci z Velké Británie.

Představme si nyní, že se oněm sedmi parašutistům povedlo nějakým způsobem dostat z krypty pryč. Třeba pohřební auto přijelo včas a Němci zaútočili na prázdný kostel. A alespoň někteří z nich se dožili konce války. Já vím, historie nezná kdyby, já jen tak naznačuji. Komunistický režim by se s nimi určitě nemazlil, skončili by jako jejich kolegové, v krutých věznicích anebo možná rovnou na popravištích. Většina z oné sedmičky byla věřící, Gabčík s Kubišem dokonce předváleční členové Orla. Jozef Gabčík se pak ve Velké Británii postavil proti vzpouře vojáků čs. jednotky v Cholmondeley v červenci 1940, kterou zosnovali hlavně komunisté, mezi nimi španělští interbrigadisté, a ti mimo jiné odmítli bojovat za svobodu Československa proti nacistickému Německu, protože se podle nich jednalo o imperialistickou válku. Takže by mu to po válce jistě spočítali.

Soudruzi holt povyšovali ideologii nade vše a kdo se jim neklaněl, jak zlatému teleti, toho zničili, bez ohledu na jeho předchozí zásluhy.

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*