Hudáček v novém angažmá. Němcům KHL nevadí
Sdílet článek:

HSP

Slovenský hokejový brankář Július Hudáček si po nečekaném konci v českém Kladně expresně našel nového zaměstnavatele. Pětatřicetiletý Slovák se dohodl na smlouvě do konce sezóny s německým klubem Frankfurt Löwen, který působí v nejvyšší soutěži DEL


„Od prvního kontaktu až po podpis smlouvy to šlo velmi rychle. Dříve jsem si povídal s Maksimem Matushkinem, se kterým jsem už hrával. Udělal na mě dojem a dal mi výborné reference o klubu, městě a fanoušcích. To mi usnadnilo rozhodování a jsem velmi šťastný, že budu moci hrát za Lions,“ uvedl Hudáček pro oficiální klubový web.

Frankfurtu se v současnosti nedaří, klub prohrál 13 ze 14 duelů av tabulce mu patří 12. příčka z 14 účastníků. Špatné výsledky si odnesl hlavní trenér Matti Tiilikainen, jehož klub s okamžitou platností odvolal z funkce. Mužstvo dočasně převzal sportovní ředitel Franz-David Fritzmeier, který se vyjádřil ik angažování Hudáčka: „Jsme rádi, že se nám podařilo podepsat Julia. Je to zkušený brankář, který už dokázal svou třídu v mnoha ligách i na mezinárodní úrovni.”

Držitel stříbrné medaile z MS 2012 původně podepsal kontrakt do konce sezóny s českým Kladnem, ale tento krok se setkal s nevolí u části fanoušků Kladna, kterým vadilo, že Hudáček v uplynulé sezóně oblékal dres kazašského týmu Barys Astana působícího. Za Barys odchytal v základní části 42 utkání, ve kterých vychytal 16 vítězství v řádném hracím čase, z toho třikrát zaznamenal čisté konto.

Na celé situaci je pikantní, že Němcům, kteří vynakládají v Evropě největší částky na válku proti Rusku působení Hudáčka v ruské KHL nevadí, zatímco zfanatizované české publikum si vynutilo jeho odchod.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. ale pozor, náš Gašek prý podává oficiální stížnost na lampárnu hl. nádraží v Pardubicích

  2. Jen pro upřesnění a upozornění na absurditu: KHL není ruská hokejová liga! Je to mezinárodní superliga, které se účastní týmy ze sedmi zemí. Hudáček hrál za Kazachstán. Nejvyšší ruská hokejová liga se jmenuje Všeruská hokejová liga (rusky Всероссийская хоккейная лига).

    • Jojo, superliga s týmy ze sedmi zemí. Jsou to: Russácko, Russácko, Russácko, Russácko, Russácko (1 klub údajně z Číny, ale hrající v Mytišči, takže Russácko), satelitní Bělorusko (1 klub z 23) a Kazachstán (1 klub z 23).
      Voni jsou teda hlava, pane vachmajstr.
      A to jste se tady ztrapnil už pod druhým článkem. To jen tak pro upřesnění a upozornění na absurditu. Z celého srdce blahopřeji!!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*