Idiocie vládnoucích EU otevřela evropský prostor největším globalistickým extrémům




Sdílet článek:

V minulých epochách se nonkonformní házeli do hladomorny, několikasetletý vývoj přece jen něco přinesl, lepší a hlavně udržitelnější efekt než hladomorny, mají regály potravinových sil a totální debilizace poddaných, na  kterou středověk neměl. Řadu let je zřejmé, že vulgo globalizace, jak nám ji servírují evropskounijní kolaboranti, je kaput. Tradiční průmysl a v mnoha EU zemích téměř veškerý průmysl, se delokalizovaly mimo evropský kontinent. Důsledkem je kognitívní propad většiny populace a závislost na vnějších volatilních faktorech, všechno to musí být ještě posvěceno mediální demagogií, že věci pojedou věčně ve stejných kolejích. A evropskounijní debilitě se postavila katedrála.

Volatilita vnějších faktorů je zřejmá, přesto všechno komisariát EU pokračuje v praktikách politiky volného obchodu. Idiocie vládnoucích otevřela evropský prostor největším globalistickým extrémům a bruselská byrokracie není ochotna ani minimálně revidovat dogmatické doktríny. Maastrichtské dohody z roku 1989 a 1991 jsou definitivně překonané, na tzv. washingtonském konsensu z 1989 lpí pouze komisaři EU, USA na něj dávno zapomněli a praktikují úplně opačnou rozpočtovou politiku. V roce 2007 formulovala EU doktrínu o globální Evropě, jinak též o ultraglobalizaci, tj. podpora hybridním dohodám o volném obchodu druhé generace, které kombinují odbourání cel s investicemi. Tato politika se stále praktikuje v čím dál větší míře. Dohody tohoto typu se Singapurem, Japonskem, jižní Koreu, Vietnamem atd. Od krize investičních bublin jsou globalizace a víra ve volný trh čím dál víc zpochybňovány, v mnoha zemích se rehabilituje jistá forma protekcionismu, která dovolí zemi volit optimální průmyslovou strategii.

Během pandemie se prokázalo, že dlouhé produkční řetězce mohou být velmi nebezpečné a vedou ke zranitelnosti evropských národů, zdálo se, že doktrína musí být změněna. V dokumentu EU z května 2021 nazvaném „Strategic dependencies and capacities“ se zdálo, že Komise zamýšlí změnit obchodní strategii. Ale dohoda o investicích s Čínou to vyvrací, tuto dohodu prosadilo Německo, pro něž je Čína privilegovaným obchodním partnerem. Evropská obchodní politika se organizuje kolem osy obchodních dohod, ale EU není schopna kontrolovat, zda-li  je vůbec druhá strana plní. Nerespektování obchodních dohod je Evropskou unií běžně ignorováno. Dohoda s Čínou má podle Bruselu zabránit transferu technologií, zpřístupnit čínský finanční sektor, chránit intelektuální vlastnictví. Dohoda s Čínou vystaví evropské země a pracující konkurenčnímu šoku. Nic nezastaví víru v neomezený volný trh, EU otevřela další globalistickou frašku v chystané dohodě s Indií. Přes údajné výhody se úplně ignorují reálné možnosti přirozené konkurence. 8. května v Portu se EU rozhodla, že povede jednání o obchodních dohodách s Indií. Žádné dohody nemohou zaručit stejný přístup evropským podnikům na indický trh jako mají indické v Evropě…

Libor Číhal

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*