Jak Češi hodnotí nápad ministra Rakušana
Sdílet článek:

Novinky.cz, server na českém internetu, provozovaný jako on-line magazín deníku Právo a společností Seznam.cz, je nejnavštěvovanějším on-line serverem na českém internetu. A to ani ne tak pro svou pravdomluvnost či další své kvality, ale spíš proto, že na jeho texty padne zrak čtenáře hned poté, co na svém počítači zadá vstupní heslo Seznam,cz. Lze tedy říct, že Novinkám.cz se moderní člověk nevyhne, což nejnadšeněji vítá současný náš hlavní mediální proud, po anglosasku zvaný mainstream, sloužící naší současné vládě, EU, Washingtonu a NATO.

Tím překvapivěji musel tedy v pátek dopoledne na čtenáře Novinek.cz zapůsobit už tento titulek jednoho z uvedených článků: JAKO CHRÁNĚNÁ OSOBOBA. ČESKÁ POLICIE DĚLÁ OCRANKU VISÍCÍMU PUTINOVI.

„Mohou být v ulicích a chytat zloděje, lupiče nebo výtržníky, místo toho se hlídky policie střídají v hlídání vlajek na budově ministerstva vnitra, které tam nechal vyvěsit ministr vnitra Vít Rakušan. Policisté výzdobu hlídají ve dne v noci už 14 dní“, píše autor článku a dodává: „U příležitosti svátku 28. října nechal ministr vnitra rozvěsit na budovu ukrajinskou a českou vlajku a mezi ně obraz ruského prezidenta Vladimira Putina uzavřeného v černém plastovém pytli používaném k převozu ostatků…Výroba vlajky stála 50 tisíc korun a podle ministerstva bylo umístění konzultováno s bezpečnostními složkami. Instalaci však odsoudili někteří politici nejen z opozice, ale také z vládních stran“.

Ministr vnitra Rakušan v jednom ze svých vystoupení na ČT přiznal, že nápad s vlajkami a Putinem vyšel z jeho vlastní hlavy, takže jak ten nápad, tak tu hlavu, měli občané ČR možnost zhodnotit v anketě, kterou k problému Novinky.cz zorganizovaly:

ANKETA:

Je správné, že na ministerstvu vnitra visí plakát s Putinem v pytli a střeží ho hlídka policie?

Ano

12,9 %

Plakát s Putinem mi nevadí, jeho hlídání ale ano

10,2 %

Vadí mi, že tam plakát s Putinem visí.

76,9 %

Celkem hlasovalo 21813 čtenářů a diskuzních příspěvků, které byly nejspíš vesměs natolik peprné, že nebyla odvaha je zveřejnit, se sešlo 1444.

Nicméně to hlavní anketa vyřkla. Téměř 80 procent našich lidí má za to, že nápady ministra Rakušana jsou opravdu něco.

Lubomír Man

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. Kdybych se nedočetl, že se jedná o pytel na mrtvoly, myslel bych si, že kouká ze stanu. A to by potom dávalo smysl.
    Ve skutečnosti se to celé má tak, že Rakušan je takový typický český neschopa, který nemá jak zaujmout. Jdou za tím pánem jen skandály a průsery, jako dlouho za nikým. Co má chudák on asi dělat? Odvádí tedy pozornost a doufá, že to zabere. Marně.

  2. Rakušan by měl vypadnout z vlády a jít zase učit…,tam napáchá miň škod. Spolu s ním Lipavský a Černochová…,jeden lepší jak druhý..

    S těmahle lumenama nemáme šanci na dobrej život…,nápodobně premiér…

  3. Na naší mediální scéně podle mého názoru bohužel chybí kvalitní názorově svobodomyslný zpravodajský server. Do takového projektu se bohužel žádnému “boháči” asi nechce. Na zbohatnutí by to asi nebylo. Spíš by to byl projev dobročinnosti a osobní odvahy. Takhle jsme nuceni se sebezapřením přežvýkávat “seznamovské” pololži a polopravdy a hledat v nich zrnka nedemagogicky zkreslené skutečnosti jako za starých husákovských časů.

  4. No vidite a kdyby jste zil v zemi agresora,ktereho obhajujete,tak to mate jednoduche.Jeden nazor a šmitec.Zbytek do basy.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*