Jak v Kocourkově páchali vědu
Sdílet článek:

Měla to být satira, ale není. Všechny vědecké články, o kterých je řeč, byly publikovány v renomovaných vědeckých časopisech.

Náhodný výběr článků z vědeckých časopisů, které by mohly vyjít ve vědeckém zpravodaji města Kocourkova. Odkaz na originální vědecké studie na konci článku.

(1) Jak Kocourkovští zjistili, že rasismem se nedá nic zkazit

Časopis „New England Journal of Medicine” je významný medicínský časopis, alespoň podle hodnotících agentur. Tento měsíc publikoval článek, ve kterém autoři prezentují výsledky své studie na téma nošení roušek ve školách. Porovnávali výskyt nemoci Covid-19 ve školách, které zrušily povinné nošení roušek v únoru tohoto roku, s těmi, které povinnost zrušily až o několik měsíců později.

Závěr, ke kterému dospěli, zní: Univerzální nošení roušek je speciálně užitečné pro zmírnění efektu systémového rasismu ve školách.

Pozn. redakce: Studie bude mít významné dopady, neboť autoři po krátkém zamyšlení dospěli k závěru, že když budou všichni chodit od hlavy až k patě zabaleni do neprůhledného duhového pytle s motorkářskou helmou na hlavě, zmizí rasismus, sexismus, xenofobie a všechny neduhy dnešní společnosti.

(2) Jak se naučili používat rovnice

Časopis „Science Direct” o sobě uvádí, že je „prémiovou platformou pro recenzované články”. V říjnu uveřejnil článek s názvem „Krása studentů a známkování při osobní výuce a výuce na dálku”.

Autor studie při výzkumu použil dynamického modelu GMM a rovnici o šesti parametrech, z nichž jedním byl logicky parametr atraktivnosti studentek. Zda je studentka atraktivní, hodnotila komise, která měla 74 členů.

Studie přinesla dva překvapivé závěry. Známky ze zkoušek se u atraktivně vypadajících studentek zhoršily při vyučování na dálku. A za druhé se při osobní výuce efekt lepších známek dostaví, „existuje-li při výuce významná interakce mezi učitelem a studenty”.

Studie přináší dokonce přesný výpočet: Atraktivnější studentka, jejiž krása je o jednu standardní odchylku vyšší než průměr, se může těšit na známku lepší o 0,08 sigma.

Pozn. redakce:

To oni takové věci zkoumají?”

No, ano.”

A k čemu ty rovnice?”

„Bez těch rovnic by to byl tak sloupek do nedělní přílohy Playboye. Takhle je to Věda.”

(3) Jak zkoumali, že ve dne je více světla než v noci

Časopis „British Journal of Sports Medicine” se rozhodl vnést jasno do sportovní výkonnosti transgender sportovců. Autoři porovnávali výkonnost kardiovaskulární soustavy, plic a svalovou sílu u transgender žen a žen, které se narodily jako ženy.

Studie dospěla k závěru, že transgender ženy, tedy původně muži, mají vyšší svalovou a srdeční výkonnost než ženy. Ale zároveň nižší než muži, kteří žádnou terapii na změnu pohlaví nepodstoupili.

Článek na závěr uvádí, že studie přináší „nové poznatky do kontroverzní diskuze o účasti transgender žen v ženských sportech”.

Pozn. redakce: Není to satira. Je to recenzovaný výzkum.

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Hmmm a tyhle mrdky cáklý do kopřif někdo platí! Rozkopat prdele,pak do ruk sekery, pily a hrábě a nahnat do lesů!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*