Je Orbán posledním Mohykánem Evropy?
Sdílet článek:

Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán je posledním evropským vůdcem, který má odvahu říkat pravdu, píše rumunský publicista Adrian Onciu.

Byl to „ohromný Putinismus“ ten „pro-ruský“ proslov. Přinejmenším tak média mainstreamu charakterizovala poslední poselství Viktora Orbána o válce na Ukrajině.

Orbán poukázal nahou pravdu a byl obviněn z „halucinačních“ projevů, což přišlo po letech rozsévání nesčetných lží.

Maďarský ministerský předseda bohužel zůstal posledním Mohykánem Evropy, tj. posledním politikem schopným otevřeně vyjádřit svůj názor beze strachu, že bude zlynčován davy levicových obdivovatelů globalismu. Je rovněž posledním vůdcem, na kterého se „svobodní“ Evropané, ještě mohou spolehnout. Je, jestli se vám to líbí, politickým ekvivalentem Novaka Djokovice.

Konzervativní Evropa má bez více vůdců jako Orbán jen malou šanci. Říkám to tím nejdůraznějším možným způsobem.

Zde je přepis posledního veřejného projevu maďarského ministerského předsedy.

„Kdokoliv, kdo dodává zbraně do války. Kdokoliv, kdo cvičí vojáky jedné z válčících stran je v tom až po uši. Kdokoliv, kdo nejenže cvičí jednotlivé vojáky, ale také jim poskytuje operační výcvik, který je, dá se říci, výcvikem managementu, je v té válce tak, že mu teče do bot. A když je jeden z válčících čím dál více plně financován, nejen ohledně vojenských výdajů, ale i provozování státu, jak to teď Evropská unie dělá ve výši 18 miliard €, tak je ve válce až nad hlavu. Moc doufám, že Evropa do té války nezabředne až po krk.“

Je to prostě pravda zdravého rozumu zřetelně viditelná i z vesmíru. Ale stejně Rumunům a Evropanům přímo do tváře říkají, že Orbánova slova jsou pouhými „halucinacemi.“ Že Orbán je ve skutečnosti „autoritářský“, „pro-ruský“ vůdce, blízký přítel řezníka Putina. Že skutečnost, že jej Maďaři podporují, může být jen ohromnou chybou našich sousedů.

Viktor Orbán musel vést relativně malou zemi EU, zemi závislou na finančním systému vedenému Davosem a zemi, která by mohla být vystavena sankcím, která jsou však zatím nepatrné v porovnání s těmi uvalenými na Rusko.

Orbán měl však tolik politické inteligence, aby se vyhnul ekonomické katastrofě, i když udržuje plameny svobody a suverenity hořet v čím dále sovětizovanějším Evropském svazu dál. Je to ta unie (svaz), která je teď zkorumpovanější, byrokratičtější a s většími sklony k autoritářství toho typu, z jakého Ursula von der Leyen obviňuje Orbána.

Samozřejmě, že existuje zavrženíhodné autoritářství a ctihodné autoritářství, přinejmenším v očích EU. To záleží jen na nuancích. Ač v Davosu zavrhujeme nepřátele globalismu, tak musíme ctít Schwabovy přátele ve Světovém ekonomickém fóru.

Bez pravdy neexistuje žádná spravedlnosti a svoboda a skutečnost, že „pravda“ se teď nazývá „halucinací“, je zatím nejsilnějším signálem, že demokracie je v kómatu a lže na své smrtelné posteli.

OPOZITIA

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Svého času se u nás snažil nazývat věci pravými jmény Václav Klaus a Miloš Zeman. Toho však už zdraví (veselé nápoje atd.) a štvanice lepšolidí semlely.

  2. No a ještě najit odvahu vystoupit z EU a NATO,a ukazat svetu tu krasnou budoucnost kterou jim tyto organizace kazí.Tak snad se dockame.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*