Jeden zpovykaný, druhá vyhozená, třetí pomýlená
Sdílet článek:

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

Redaktor České televize Andreas Papadopulos se při tiskové konferenci zeptal prezidenta Zelenského, co se stane s ruskojazyčnými obyvateli Donbasu a Krymu, pokud Ukrajina dosáhne plánovaného vítězství. Volodymyr Zelenský na otázku reagoval se značnou nevolí.


Redaktor ČT to obratem schytal ze všech demokratických stran. Nevhodná otázka, říkali. Najednou byl „zpovykaný, neprofesionální, sebestředný“ (přesné citace) a tak dál. Uf, tolik kritiky pro jednu otázku, mimochodem dost zásadní.
Kdo by to od redaktora ČT čekal? Rázem nebyl v médiích titulován jako redaktor, nýbrž jako podivná existence, kterých by se měla ČT zbavit (opět citováno z relevantních zdrojů).

Tiskovou konferenci s prezidentem Zelenským nemohla sledovat ruská opoziční novinářka Farida Kurbangaleeva, přestože měla řádnou akreditaci. Z Hradu ji beze slova vysvětlení vyvedla ochranka. Mluvčí prezidenta Pavla na zvědavé dotazy „proč se tak stalo“ odpověděla, že novinářka přišla na místě o akreditaci. To není odpověď, toho si tazatelé všimli, proto se ptali, načež mluvčí Řeháková dále nereagovala.

Pak padl ještě jeden nevhodný dotaz „zda šlo o požadavek ukrajinské strany“. Odpovědí opět bylo bohorovné mlčení.

Jen pro zajímavost. Novinářka rozhodně není Putinovou obdivovatelkou. Přesně naopak. Několik let žije v České republice. Navíc v letech 2017–2020 spolupracovala s rádiem Svobodná Evropa, takže ideologický profil byl měla mít čistý. Ovšem s jejím národnostním pozadím, jak se dnes populárně říká, čímž nemám na mysli to, co čtenáře možná napadlo, už to je horší…

Do třetice všeho zlého. Válečná reportérka Markéta Kutilová nedávno podnikla cestu na Ukrajinu do Kyjeva. O své cestě napsala na Facebook krátkou reportáž.

No, reportáž se nekonala přesně v tom duchu, jak doba žádá. Netřeba rozebírat, sociální sítě to už provedly dostatečně. Reportáž z Facebooku sice rychle zmizela (zachovaly se však snímky obrazovky, neboli, jak říkáme my milovníci češtiny, screenshoty).

Záhy zmizel i celý profil Markéty Kutilové.

Doufejme, že paní Kutilová ne, že si jen touto formou nasypala řádně popel na hlavu.

Snad od pana Papadopulose a paní Kutilové bude stačit prohlášení o momentální pomýlenosti, a nebude nutné přistoupit k nějaké formě převýchovy.

 

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Je hrozné, jak se pořád všechno opakuje, jen v trochu jiných kulisách… Už zas jsme tam, kde jsme byli, jen je všechno ještě bezohlednější… Ještě se snad nevraždí jako v padesátých létech, ale normalizace let sedmdesátých byla hodně podobná.

    • Jojo, sedmdesátky jako živý. Jen ten Husák měl přeci jen nepatrně víc charismatu, než pan derniér Fialenko. Ale jinak jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Zásada zní “klaníme se Ukrajinci/Ukrajině, soudruzi”.

    • I.Moc to prožívate madam,tedy pokud nejste man s jistym ukolem.Pokud zijete v naší krasne svobodne zemičce tak k takovym pláčům nemate sebemenši duvod.No a pokud jste ten man,tak vite ze nas RF oznacila za nepritele bezduvodně.Ne my ji,ale ona nas.No a z toho plynou a z jeji okupace sousedniho statu plynou ty vsechny veci nad kterymi plačete dojemně.

  2. Podívejte – každý má právo na svůj názor. Markýza má svůj názor a vy také a je vám houby po tom – nic s tím neuděláte.

  3. V.Pozor pane,to se pletete.Ja mam pravo vedete pravdu od pani I.ze pry jsme tam kde jsme byli.No a ja se prave jako neznajici chci zeptat te pani kde jsme dneska a proc jsme tam kde jsme byli kdysi.Vy nejste zvedavy na to kdysi?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*