Jourová: „Věříme, že naše ověření faktů již ovlivňuje chování uživatelů“
Sdílet článek:

SLOVANKA

Dlouhodobí čtenáři ví, že se již roky  věnuji zejména zahraniční politice a to především té, která má největší vliv na naše loutky – a tedy i na naši politiku. Proto mám dost dobrý přehled o tom, co se píše o našich politicích a jak dalece jsou známi v zahraničí.

České politiky prakticky nikdo nezná – a to s jedinou výjimkou. Tou je Věra Jourová, která se poprvé v celosvětovém měřítku nechvalně proslavila svými výroky na davoském srazu, kde vysvětlovala americkým novinářům z mainstreamové žumpy a demokratickému politikovi jak se dělá cenzura.

Video, které ji zpopularizovalo ještě víc, bylo to, kde – opět v Davosu – otevřeně vyhrožovala Muskovi drakonickými pokutami, pokud nebude zavádět cenzuru nepohodlných informací.

Tedy Jourová je zdaleka nejznámější českou političkou, která je celosvětově proslavená jako čelní cenzorka – a to dokonce nejen v rámci EU, neboť v tomto směru radí i jiným diktaturám.

Nicméně naše štěstí je, že si ji drtivá většina lidí spojuje s EU a ne s naší republikou. Pro ty, kteří velmi rádi zapomínají, připomínám, že tato zakládající členka ANO byla do EK vyslána jménem své domovské strany celkem 2x.

Poprvé v roce 2014, kdy dostala na starosti gesci „ochrana spotřebitele,“ přičemž ona sama tvrdila, že jí jde o dvojí kvalitu potravin.

Jediné, co v tom směru udělala, bylo, že se postavila na stranu korporací, kterým povolila nadále ve dvojí kvalitě pokračovat, jen nesmí být obal těchto výrobků naprosto shodný, musí mít i jiné vizuální rozdíly než jen jazyk.

To prezentovala jako úspěch a velmi záhy, asi po dvou letech na postu (krátce po setkání se Sorosovými) se začala zabývat cenzurou. Někdy v roce 2017 se pak sešla s tehdejším vedením velkých platforem, se kterým se dohodla na cenzuře.

Až do konce volebního období – tedy do roku 2019 – se už zabývala téměř výhradně cenzurou. Přesto byla Babišem vyslána do EK opět, aby mohla ve své podvratné činnosti pokračovat. Tedy hnutí ANO považuji za tvrdě cenzurní, což se ostatně ukázalo i za Covidu.

Nyní Jourová končí, proto na závěr také zrekapitulovala svoji podvratnou činnost – a je sama se sebou na výsost spokojená.

Volby do Evropského parlamentu (EP) se konají příští měsíc a vzhledem k tomu, že předsedkyně Evropské komise (ve skutečnosti „vláda EU“) a všichni její komisaři končí, zatímco se chystají volby do europarlamentu, není divu, že mnozí z nich jsou v současné době uprostřed kampaně.

Jednou z nich je místopředsedkyně Evropské komise pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová a drží se linie, kterou EU zvolila před těmito volbami: šíření strachu z dezinformací, umělé inteligence a Ruska.

To se pak použije k zajištění toho, aby současné – sporné a kontroverzní – politiky zůstaly minimálně nezměněny a z pohledu byrokratů EU by to byl nejlepší scénář.

Co tyto politiky znamenají, je výstižně demonstrováno v jednom nedávném prohlášení Jourové: Blok se nespoléhá pouze na „ověření faktů“ a na boj proti „dezinformacím“ – zdá se, že záměr jde mnohem hlouběji a ohrožuje demokracii:

„Věříme, že naše ověřování faktů již ovlivňuje chování uživatelů. Vidíme, že když si lidé uvědomí, že s materiálem není něco v pořádku, často se zdrží sdílení s přáteli na sociálních sítích,“ řekla.

Rozhodla se podniknout svou „Demokracii Tour“ do řady zemí EU, o kterých se pravděpodobně věří, že jsou nejvíce náchylné k jejímu poselství o hrozící „dezinformační“ zkáze kolem voleb (zpráva rámovaná velkými neprokázanými obviněními z dezinformačních kampaní).

Aby podpořila současnou politiku vedení EU, Jourová se zabývá všemi věcmi, které v posledních letech prověřily EU a její chápání demokracie a svobody projevu: různé nové předpisy, masová cenzura a/nebo dohled umožňují  trvalou důvěru v „ověřovače faktů.“

Zatím je to dobré, řekla Jourová s tím, že ověřování faktů může nasměrovat veřejné mínění požadovaným směrem. Jourová se tak otevřeně přiznala, že jejich cílem je vytvořit jednotně myslícího euroobčana.

Jinou formulací by byla „převýchova populace.“

Cituje studie EU, které ukazují, že 70 až 80 procent lidí v EU si „uvědomuje problém dezinformací.“

A nejen to: „Věříme, že naše ověření faktů již ovlivňuje chování uživatelů. Vidíme, že když si lidé uvědomí, že s materiálem není něco v pořádku, často jej přestanou sdílet se svými přáteli na sociálních sítích,“ řekla o konkrétním dopadu tohoto „uvědomění“ eurokomisařka.

Přesto Jourová a jí podobní nechtějí prohlásit „válku dezinformacím“ za vyhranou, pokud to skutečně nepovede k vítězství v průzkumech.

„Až po volbách můžeme posoudit, zda naše opatření byla úspěšná,“ řekla Jourová.

Tolik výroky Jourové, které se již šíří světem.

Tak opět nezapomeňte volit opory probruselských frakcí, zůstat doma nebo svůj hlas zahodit. Uděláte tím velkou radost právě Jourové…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. To jste hodná, paní Jourová, že jste konečně naplno řekla, k čemu to všechno slouží – ovlivňovat chování uživatelů a nasměrovat je požadovaným směremm. Ne že bychom to nevěděli – ale dobře slyšet. Ještě dodejte, jaký že je ten požadovaný směr, ať to máme pěkně v kupě.

  2. Každou státem vydanou informaci považuji za lež dokud se solidně neprokáže opak. Tak to dělám už víc jak deset let a jsem rád, že nás přibývá, i díky Věrušce, která to všechno krásně podtrhuje.
    Tuto premisu je potřeba důsledně aplikovat: tedy, pokud nějaký úředník přijde s čímkoliv, dozví se, že bude muset relevanci svého požadavku prokázat, neboť statistika hovoří jasně proti validitě jeho tvrzení.
    Taktéž je důležité veškeré úředníky upozorňovat, že žijí z peněz našich pravnoučat a že by bylo velmi dobré, aby se zamysleli, zda budou naše pravnoučata mít při placení pocit dobré protihodnoty či nikoliv. Prostě boj odspodu, hlava za hlavou, úředník za úředníkem, rozhodnutí za rozhodnutím.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*