Jsme jen líní potomci husitů – nebo zbabělci?
Sdílet článek:

KAREL PETŘÍK

Naše politická alternativa mi připomíná husity, kteří ač byli všichni pro kalich, rvali se a rozbíjeli si hlavy cepy pro hlouposti. Když ale přicházeli křižáci, zapomněli na sváry, postavili se vedle sebe – a byli neporazitelní! Tak to kčertu udělejme, a Lipany si nechme až k volbám! Teď pojďme, a nezkoumejme ty nalevo a napravo, ale dívejme se před sebe. Tak porazme tu cizáckou vládu, pro kterou jsou všichni kolem důležitější než MY. Mlácením se vzájemně větší vůli po vítězství nedosáhneme.

Až se dokážeme týden scházet den co den na chvíli před obecními úřady a radnicemi malých měst pod transparentem – „CHCEME DEMISI VLÁDY“, bez označení kdo z nás do jaké party patří, pak bude jasné, že 80% nespokojených občanů není jen číslo ale fakt, pak společně vyhrajeme. Půlhodinový protest pod nápisem PRYČ S VLÁDOU, dnes, zítra, pozítří…….., bude výmluvnější než skandující Václavák. To bychom tu svou nespokojenost museli dát také skutečně znát. Se současnými pohodlnými protesty stačí, aby 23.března zapršelo, a bude po revoltě. S takovým odhodláním nejsme žádným soupeřem ani tak mizerné vládě jakou máme. Přestaňme čekat, že to za nás někdo vystojí, vykřičí a odchodí. Zvedněme se, jinak nám to naše děti a vnoučata, co dnes demonstrují za a proti počasí jednou vyčtou. Ale možná budou s tou krabičkou přilepenou k ruce šťastni. Kdo ví.

Nám, kteří si to nemyslíme, zůstala povinnost snažit se a nedopustit stvoření živočicha s menší schopností vlastní vůle než mají volně žijící zvířata. Sami si musíme poradit se strachy, co nám vládci světa vnucují tak, ABYCHOM SI JIMI NEDALI VZÍT RADOST ZE ŽIVOTA A VÍRU, ŽE VŠE DOBŘE DOPADNE.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. Půlhodinový protest pod nápisem PRYČ S VLÁDOU, dnes, zítra, pozítří… vyřeší leda PRD

 2. Potomci husitů řvali v 15. století o bratrství a svobodě aby nakonec zvolili cizácké krále a 300 let „hrozně“ trpěli pod Habsburskou korunou, protože sami si vládnout neumí.
  Potomci husitů si za velké slávy roku 1918 založili republiku aby si ji později nechali rozparcelovat Němci, Sověty a Slováky.
  Potomci husitů si v roce 1946 zvolili komunisty a mysleli si, že jim to přinese svobodu, prosperitu a demokracii.
  Potomci husitů si po roce 1968 vytvořili normalizaci a ujišťovali se, že budují socialismus s lidskou tváří.
  Potomci husitů roku 1989 řvali o pravdě, lásce a demokracii aby si postupně zavedli ideologicky korektní pravdu, cenzuru a nenávist ke každému kdo nesdílí jejich Evropské hodnoty.

  Vždy když si potomci husitů něco vezmou do palice tak to dopadne podle hesla: „Mysleli to dobře, ale dopadlo to jako vždycky“.

 3. Když čtu vás dva chytráky, tak nejlepší asi bude nedělat nic? O vám podobným mudrlantum je právě tento článek?

  • Vidím, že některým jedincům to nedochází, nejde o to nedělat nic. Jde o to, že dělat to tak jako to dělali husiti je špatně, odvolávat se na husitství je pomatenost a zátěž, kterou rveme do palic dalším generacím a dopadá to pořád stejně.
   Přestaňme adorovat husitství, které nikdy nic dobrého nepřineslo a nepřinese. Začněme znovu bez předsudků u našich kořenů, které zde položili sv. Václav, Vojtěch, Ludmila atd.

 4. Přesně tak, “pryč s vládou” to je sice fajn, ale alternativa potom jaká? ANO? SPD?…:-(
  Takhle to nepude, na nějaké demonstrace sere pes, to se musí “vymyslet” jinak

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*