Glosa MM: Cena plynu
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Ceny plynu pro domácnosti se loni ve druhém pololetí v České republice zvýšily meziročně nejvíce ze všech zemí Evropské unie. Růst činil 231 procent, zatímco například na Slovensku dosáhl 18 procent a byl druhý nejnižší v Unii. Ve své zprávě to ve středu uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Pokud se cena vyjádří v eurech, nejlevnější plyn měly domácnosti v Maďarsku.
Vzhledem k tomu, že údaje dle vlády a českých odborníků zcela nesedí, měl by být dán Eurostat na seznam dezinformátorů a Putinových švábů.

Policejní prezident Martin Vondrášek v úterý představil senátorům zprávu o současném vývoji kriminality a bezpečnostních hrozbách. Mezi hlavními body informoval o 73 probíhajících trestních stíháních v souvislosti s nepravdivými a škodlivými informacemi šířenými na dezinformačních webových stránkách.
Dodávám:
A jak je to s nepravdivými a škodlivým informacemi šířenými na jiných, než „dezinformačních webech“?

Bloomberg:
Poprvé za posledních deset let jsou tři východoevropské země, Polsko (9 miliard dolarů), Rumunsko (6 miliard dolarů) a Maďarsko (5 miliard dolarů) mezi prvními pěti dlužníky z rozvojových zemí na zahraničních trzích.
Východní Evropa zažívá obrovské finanční ztráty, protože vládní výdaje výrazně vzrostly kvůli nutnosti kompenzovat vojenské náklady a náklady na pobyt ukrajinských uprchlíků.
Dodávám:
Nutnost to rozhodně nebyla a není, jen mizerná politická rozhodnutí.

Týdeník Hrot:
Počáteční nadšení z pomoci ukrajinským uprchlíkům v Česku pomalu vyprchává. Pomoc lidí zčásti nahrazuje stát, ale i ten postupně utahuje kohouty.
Mám na pisatele toho podtitulku dotaz: A stát bere ty peníze odkud?

Slova k zapamatování:
Ukrajinský generál a někdejší šéf ukrajinské rozvědky Mykola Malomuž tvrdí, že ukrajinské ozbrojené síly během dosavadních bojů zlikvidovaly hlavní kontingent regulérní ruské armády. Konkrétně zmínil výsadkáře, pozemní vojsko, námořní pěchotu a nejméně 70 až 80 procent ruských žoldáků. Likvidujeme až 1100 Rusů denně, citovala jej agentura Unian.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Jooo vzdyt na hovinkach.cz se dementi v diskusi vyjadrovali, jak se supr, ze madarsko uz nema ty supr ceny, co je to za debily…a ono to mozna bylo uplne jinak. Shrnuto..jsme nejvetsi jitrnice a jelita evropy!

  2. P.Ale nejsme pane nejsme.To jenom chcete aby si to nespokojení občané mysleli.Záměr?Komu vyhovující když bude u nás velký bordel?Našim občanům určitě ne.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*