Kachovka
Sdílet článek:
PETR VLK

Hlavní událostí ukrajinské  války, minimálně  za několik posledních týdnů bylo zničení  Kachovské  nádrže na  Dněpru. No nádrže….  ona prý je  velká asi jen  jako 50 našich Lipenských přehrad. Prostě obrovská.

Pro  Ukrajinu je  to docela  určitě  katastrofa. A  velkým dopadem do budoucna.

A  samozřejmě je kolem toho mnoho virválu.  Cvičení pologramoti typu  bakalář  v  Černínu mají  vždycky  jedině a  správně jasno, jde o další velikananánský  Putlerův a  ruský  zločin!!  Říká to přece Zelenský a  ten mluví vždycky a jedině pravdu. Od jakživa, jak sami dobře  víme. Například  od  doby co se jako nastupující prezident  zavázal zlepšit vztahy  s opolčenci a  Ruskem a dodržovat  Minsk 2… A tak dále.

Jenže  ta  destrukce  kachovské přehrady  je  v celosvětovém měřítku unikátní sabotáží. Asi tak jako diverze proti oběma  Nordstreamům. To přece také provedli Rusové!  No vlastně teď  už  ne.Teď  už ne. Teď  už se  řeší jen to, jestli to  jde na konto Američanům, Britům Ukrajincům nebo Polákům. Rusko už je  z podezření  venku. Protože  bylo neudržitelné!

Nevadí. Teď mohou za  Kachovku! Protože  to jsou  zavrženíhodní  zlotřilci  už  od svého narození  – to víte , méně cenná rasa. I  řádný  Ukrajinec  se oproti nim cítí  jako nad/člověk. Viz nemálo důkazů.

Tu  Kachovku musely  vyhodit  do luftu určitě oni a nikdo jiný!

A  to z mnoha  naprosto logických důvodů:

1- chtěli zapříčinit nedostatek vody  na Krymu, protože  vodní kanál zásobující celý Krym vodou  z Dněpru teď  zůstane  na suchu a  voda  bude  na poloostrově na příděl.

2- určitě se jim hodí,  že  Záporožská elektrárna  je  ve stavu nejvyšší nouze, co se týká režimu chlazení,  protože  Kachovka pro něj zajišťovala  v každém okamžiku dostatek vody. Elektrárna je naštěstí mimo provoz, takže  se „jen“ dochlazuje, ale to dochlazování je na  roky a pokud  by  elektrárna přišla  o havarijní zásoby  vody  na ono dochlazování, pak nějaký Černobyl by  byl jen dětská prskavka  ve srovnání se  Záporožím. Ovšem i Dana  Drábová má  jasno, že  tenhle  stav  chtěla  způsobil Rus.

3-Voda z Kachovského kanálu navíc zásobuje vodou také okupovaný Berďansk a většinu obcí v Záporožské oblasti.

4- nepochybně  se  Rusům  moc a moc  hodí, že  si značně prodloužili  obranné linie, které  dříve  krylo kachovské jezero, jenž  šlo snadno  bránit. Přes  rozsáhlou vodní plochu  jaksi Leopardy  a ostatní zázračné  tanky  nemohou, ale  až  dno někdy  vyschne, pak ano a  Rusové budou muset narychlo budovat stovky kilometrů nových obranných linií  a obsadit je  vojenskými jednotkami.

5- pokud  Rusko  zůstane  na  současné linii a připojí  skutečně  získaná  území  k Rusku,  je Záporožská JE  na věky  věků  k nepotřebě  a bude představovat  jen hodně  drahou a dlouhou starost. Ukrajina, pokud  Rusové  znovu neosadí nedobudou Cherson a okolí  nikdy  nedovolí na  svém břehu  obnovení  této přehrady, která  by složila  v konečném důsledku právě  Rusku.

Když  tohle všechno uvážím, je nad  slunce  jasnější, že polovzdělanec  Lipavský s pol. mají pravdu. Kachovku  zničilo Rusko. A Putler osobně! Pro Rusko samá  výhoda  sociální jistota, jak by  řekl klasik!

Jen mi dělá  obrovskou starost, že  dokonce  i Seznam.cz píše  tohle:

Tři scénáře, jak se protrhla Kachovka. Nemuseli to být Rusové ani Ukrajinci

a Novinky.cz zase

Bylo by Rusko skutečně ochotné zničit Kachovskou přehradu?

Asi se tam vloudil nějaký Putlerův  hybridní troll. Obě  redakce  by měly provést důkladnou očistu! Opravdu důkladnou.  Možná  za přizvání poradců z SBÚ. ti by  krtka odhalili raz dva! Stejně jako kdysi  sovětští poradci  Slánského a  další rozvraceče!

Strana.ua to vidí takhle:

Украина готовила операцию по захвату Каховской гидроэлектростанции – Bild

podle překladače

Ukrajina připravovala operaci k obsazení vodní elektrárny Kachovka – Bild

Ozbrojené síly Ukrajiny připravovaly operaci k obsazení vodní elektrárny Kachovka (HPP).

Tento názor vyjádřil italský vojenský expert Thomas Teiner v komentáři pro Bild.

Podle Thainera Ukrajina připravila „operaci se zapojením speciálních jednotek, parašutistů, námořní pěchoty, člunů a vrtulníků k dobytí přehrady“.

Expert se domnívá, že destrukce  přehrady znamená zdržení ukrajinské ofenzivy na jeden až dva týdny. Tentokrát bude potřeba prozkoumat nová kotviště pro pontonové mosty.

„Do té doby je toto křídlo Rusů chráněno před ukrajinským útokem,“ říká Thainer.

„S problémy se ale nyní potýká i ruská armáda: její dlouho držené pozice na levém břehu řeky jsou již nepoužitelné. Tamní zákopy jsou od rána zaplavené, což zmařilo mnoho měsíců tvrdé práce ruských vojáků,“ dodal. píší noviny zároveň.

Připomeňme, že 6. června byla zničena hráz vodní elektrárny Kakhovskaya . Jak je uvedeno v operačním velitelství „Jih“, stalo se tak v důsledku výbuchu ruských jednotek. Zničena byla pouze horní část vodní elektrárny Kakhovskaya, zatímco podvodní přehrada přežila.

V Chersonské oblasti začala evakuace obyvatel z oblastí poblíž nádrže Kakhovka , do Chersonu se do některých oblastí dostává voda. V záplavové zóně žije asi 16 tisíc lidí.

Takže  fakt  to udělal Putler!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,41 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

12 Comments

 1. Pravděpodobně to bude tak, že Ukrajinci to s tou ofenzívou nemyslí úplně vážně a toto je jen zástěrka. Doufejme, že v USA zvítězí Donald Trump, dostojí svým slibům a tuhle nechutnou komedii utne.

 2. Rusofobní bezmoci jaksi zapomněli na to základní, jestli Rusové chtěli vypustit Kachovku, stačilo zvednout stavidla… Na tom je vidět ta zfanatizovaná tupost (anebo zrůdné pokrytectví) některých jedinců. Ukrajinci již mnohokrát prokázali, že jim nelze věřit nos mezi očima (Nordstream 2, Kerčský most).

 3. T.Tak dekujeme za vycerpavajici informace z mista dění jak to vlastně s tou valkou doopravdy je.Skoda ze jsme tam taky nebyli.Ale udělame si nazor podle Vás.Fakta jsou fakta to se neda nic dělat.Dekujeme za vsechny čtenaře.

 4. I.Ale ale to se nam tu pan ideolog najezil.A procpak pane? Kdo Vam ublizuje?Vite prece ze Vaš vudce chce lepsi slusnejsi svet.Tak mu nedelejte ostudu.No a Vas pan kolega nechape asi taky tou vychovou porad dokola to,ze okupačni armada nema na uzemi ciziho statu jako clen rady bezpecnosti OSN tim tuplem co pohledavat bez ohledu na miliony vymluv ktere se navic meni podle pocasi.

 5. Ukrajina smúti, Rusko sa teší.
  Zelensky je v Chersone, Putin v bunkri.
  Ukrajina zachraňuje, Rusi bombardujú tých, čo zachraňujú.
  Takže, kto to urobil?

  Odporní ruSSácki chcímiri, zalezte na sibír!

 6. Máš to voľako pomotané súdruh.
  Ukrajina a tvůj idol Zelensky přece hlavně připravuje ofenzívu aby mohli lépe bombardovati ty zlé Putinovce, tak to již týdny píše i tvůj stranický tisk, nóó rozpametaj sa súdruh !
  Ukrajina ZACHRAŇUJE v první řadě miliardové náklady ušáků a jejich vazalů z EU, které tam za ten rok nalili a pořád z toho nic moc nemají 🙂
  Tak bacha aby tě jednou na tu Sibiř, za ty dezinformace, neposlali tvoji soudruzi.

 7. Ukrajina už ofenzívu začala, len zatiaľ je informačné embargo z ich strany. ruSSáci sa zľakli ofenzívy a zbrklo odpálili priehradu dúfajúc, že im to pomôže v obrane.

  ruSSácki chimíri, choďte skapať na sibír!

  • Ukrajinští pohraničníci prý den co den zastavují na hranicích 20 mužů a vrací je zpět do vlasti, kde jim hrozí, že budou povoláni.
   „Podle rumunského imigračního úřadu však od loňské plnohodnotné ruské invaze překročilo 600 km dlouhou hranici do Rumunska nelegálně 6200 ukrajinských mužů ve vojenském věku, kterým byla poskytnuta dočasná ochrana. Přibližně 20 000 dalších se tam dostalo legálně, vyzbrojeni výjimkami – někdy placenými, jindy ne – a rozhodli se nevrátit. A podle neoficiálních ukrajinských údajů zemřelo na cestě do Rumunska za posledních 15 měsíců 90 mužů – buď se utopili v Tise, nebo umrzli v horách,“ uvedla k tématu dále BBC. Ti, kdo řeku překonali, tvrdí, že do ní ukrajinští vojáci dali ostnatý drát a také rozbité láhve.
   Dalším dezertérem je Dima, kterému ve snaze prchnout před nasazením na frontu omrzly prsty na noze. Je však přesvědčen, že udělal dobře, když utekl. Reportéři BBC se ho zeptali, co by odpověděl, kdyby ho někdo označil za zbabělce. „NEMÁM ŽÁDNOU ZEMI,“ naznačil rozpačitě. „MÁM JEN RODINU.“

   Ne každému Ukrajinci se chce umírat za ušácko unijní zájmy súdruh papagaj! A skapať na Sibír ať jdou chciválkové, kterým se to líbí.

   • Ale houby na Sibiř – Sibiř za nic nemůže. Do první linie, vy gaučoví válečníci! Když tolik lačníte po krvi, běžte se jí nalokat, ne? Ale to vy ne, kdepak. Vy tak válčit z toho kanape.
    Mimochodem, my tu máme hromady nových Ukrajinců a půlka jsou chlapi a víte co? Každý normální člověk to chápe. Kdo by chtěl bojovat za Zhulenskyho……..

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*