Zábavný letní příběh, ve kterém hraje hlavní roli transgender
Sdílet článek:

Nový kalifornský zákon umožňuje každému vězni, aby si sám stanovil svoje pohlaví. Podle toho je potom umístěn do nápravného zařízení. Vězeňkyně, které byly nuceny sdílet celu s muži, kteří se prohlásili za ženy, podaly na vězeňskou správu žalobu. Její text nepostrádá úsměvné momenty.

V lednu roku 2021 byl v Kalifornii schválen zákon s názvem „Zákon o transgenderovém respektu a důstojnosti” vedený pod číslem SB 132. Zákon umožňuje uvězněným transgenderovým nebo nebinárním osobám žádat o přeložení do věznice, která odpovídá jejich genderové identitě, a požadovat, aby jejich osobní prohlídky byly prováděny v souladu s jejich deklarovaným pohlavím.

Do mužských věznic se ženy nehrnou

Každou žádost posuzuje vícečlenná komise. K červnu tohoto roku bylo podáno 334 žádostí, ve kterých žádají muži, aby byli přeloženi do ženských věznic. 41 žádostem bylo vyhověno, 15 bylo zamítnuto, 28 mužů změnilo během procesu názor a zbylé žádosti jsou stále ještě vyhodnocovány. Opačným směrem bylo podáno 10 žádostí a o žádné z nich nebylo dosud rozhodnuto.

Pohlaví si určí každý sám

Vězeňská správa ve svých pravidlech uvádí, že sama neurčuje pohlaví vězňů. Každá osoba se při příjmu do nápravného zařízení sebeidentifikuje a nahlásí svoje pohlaví. Není nutné, aby osoba, která se identifikuje jako transgender, měla za sebou nějaký chirurgický zákrok. Stejně tak není nutné, aby taková osoba podstoupila hormonální léčbu.

Osoby, které se idenfikují jako transgender, jsou standardně umisťovány do cel s heterosexuálními osobami.

Binár na cele s nebinárem

Vězeňská správa státu Kalifornie uvádí, že neeviduje pohlaví při nahlášení sexuálního násilí během vězeňského pobytu a že tedy není schopna odpovědět na otázku, zda je možné, aby transgenderová žena, tedy původně muž, sexuálně napadla ženu.

V listopadu roku 2021 podala feministická organizace s názvem „Ženská osvobozenecká fronta”, v originále „Women’s Liberation Front” a zkráceně WoLF, žalobu na kalifornskou vězeňskou správu, ve které si stěžovala na zákon SB 132.

Žaloba vyvolala obrovskou nevoli na straně skupin, které podporují transgender hnutí. Organizaci WoLF byl mimo jiné zablokován přístup na platformy, které umožňují finanční sbírky.

Mohou mít ženy penis?

Poškozenou je mezi jinými vězenkyně jménem Krystal Gonzalez. Žaloba doslova uvádí:

„Krystal byla sexuálně napadena mužem, který byl do věznice přeložen na základě zákona SB 132. Krystal podala stížnost a požadovala samostatnou celu bez mužů. Věznice na stížnost Krystal reagovala tvrzením, že napadení provedla transgender žena s penisem. Krystal ovšem nevěří, že ženy mohou mít penis, a psychický stres způsobený napadením je znásoben neochotou věznice uznat pohlaví násilníka, který ji sexuálně napadl.”

To by jednoho nenapadlo

Svědecké výpovědi, které jsou součástí soudního spisu, uvádějí:

„Když byla první skupina deseti mužských vězňů převedena do ženské věznice podle zákona SB 132, všimla jsem si, že se všech deset transgender žen chová jako typický muž. Většina z nich přestala brát předepsané hormony v rámci své terapie (aby znovu dosáhli erekce) a okamžitě začali mít sex s ženami ve věznici.”

“Většina mužů, kteří se převlékají za ženy a tvrdí, že mají transgenderovou identitu, uspějí se svou žádostí o přeložení do ženské věznice. Většina z nich jsou sexuální násilníci heterosexuální orientace, kteří chtějí být ubytovaní s ženami, aby mohli mít heterosexuální styk. Často přeruší hormonální léčbu okamžitě po přeložení do ženské věznice a i v komunikaci mezi sebou se nazývají muži.”

Pozn. autora: Ne, to není satira. Možno nahlédnout přímo do textu žaloby. Ale průměrného smrtelníka to zas až tak nepřekvapí.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*