Kalousek k vládě: Ztrácím naději, nedá se na to koukat
Sdílet článek:

PZ

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se opět ostře obul do vlády premiéra Petra Fialy (ODS). Kritizoval hlavně chystaný rozpočet na rok 2024 i úsporný balíček. Také prohlásil, že on sám už ztrácí nadějí a cítí zoufalství.

„Ztrácím naději. Co zažíváme, je prostě zoufalství v přímém přenosu, na to se nedá koukat. Takhle se nedá řídit příprava státního rozpočtu a nemůže to dobře dopadnout,“ řekl Kalousek v politické debatě 360° na CNN Prima NEWS, čímž narážel na vládou chystaný rozpočet na rok 2024. Debaty se účastnil ještě předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl.

„Pokud jde o tu debatu, kterou jsme (s Mojmírem Hamplem, pozn. redakce) sledovali v zákulisí, tak opozice mluvila jako opozice, poměrně ideologicky. A Jana Skopečka mi bylo upřímně líto, že má hájit rozpočtovou politiku, kterou teď vláda předvádí. To je těžký úkol,“ prohlásil Kalousek.

O něco méně kritický byl ke kabinetu předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl.

„Abychom nebyli tak krutí, já zase musím říct, že stávající vláda se o něco snaží. Žádná jiná alternativa tu vlastně není. Jsem tedy rád za to, že existuje aspoň jediná alternativa, byť to zlepšení není takové, jaké bychom si my asi přáli. Žádnou jinou alternativu nevidím,“ uvedl Hampl.

Kalousek zmínil, že je ze současné situace smutný také z důvodu, že za rozpočtovou politiku je částečně odpovědná právě i jeho TOP 09. „Čemu Mojmír říká zlepšování, se zcela míjí se sliby, které jsme slyšeli ještě letos na jaře. Už se to dostalo do situace, kdy tomu nejsem schopen říkat ‚konsolidace‘. To prostě nemá s rozpočtovou odpovědností nic společného,“ uvedl.

prvnizpravy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Když jdou peníze na válku a do kapes politikům a jejich politickým poradcům, tak nelze napravovat a snižovat dluh. Je to cílenáfialová cesta rozkladu státu. Není to neznalost, ale záměr !

  2. J.Zapomnel jste připomenout,kdo z prý cvi čeni na svem uzemi rozpoutal brutalni peklo v sousedni suverenni zemi,zpusobil nejvetsi humanitarni katastrofu od svetove valky v Evropě,blokuje Cerne moře pro obilí na Afriku a jeji nakrmení.No a od toho z dob Covidu dluh,energie šilenè a zmatek ve všem.No a Vy spravne v zajmu pana dobyvatele vyčitate penize na valku,když zmrznuti Evropy Vam oboum nevyšlo.Pořad se neco najde.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*