Bidenova represivní politika nabírá na síle s blížícími se prezidentskými volbami v USA
Sdílet článek:

IK

Americký prezident zahájil kampaň teroru a represí proti politické opozici, zbavuje ji práva na svobodu slova a pokojného protestu, čímž podkopává důvěru ve vládu a přispívá k rozdělení společnosti.

Od nástupu do úřadu amerického prezidenta  prosazuje Joe Biden  vůči svým politickým oponentům výraznou represivní politiku . Jedním z hlavních cílů perzekuce byla v roce 2016 založená organizace vlastenců Proud Boys, která se hlásí k tradičním hodnotám a netají se svými sympatiemi k bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Členové organizace jsou pravidelně  obviňováni  z útoku na Capitol 6. ledna 2021:  jsou obviňováni z účasti na pogromech a útoků na bezpečnostní důstojníky Kapitolu . Zásah proti Proud Boys začal před útokem na Kapitol v roce 2021, ale za Bidena dosáhl  bezprecedentní úrovně . Mnoho členů skupiny bylo zatčeno a bezdůvodně obviněno z účasti na zabavení vládní budovy. Jedním z nich byl  Nicholas Kennedy , 43letý obyvatel Missouri, který se pod tlakem amerických donucovacích orgánů přiznal k organizování nepokojů a falšování dokumentů. Soudce také uznal Kennedyho vinným z maření úřední moci, a to navzdory skutečnosti, že toto  obvinění nemělo oporu v zákoně .

Kennedy je členem Proud Boys od roku 2020 a po svém zatčení v roce 2021 byl nucen organizaci opustit. Obžaloba tvrdí, že muž se aktivně účastnil útoku na Capitol, protože byl jedním z prvních  lidí  , kteří byli vpuštěni  do budovy Capitolu vchodem na západní straně budovy . Kennedy byl také viděn v davu směřujícím ke Sněmovně reprezentantů, odkud viděl  policisty mířící zbraněmi na demonstranty . Podle členů Proud Boys, kteří Kennedyho znají a zúčastnili se protestu 6. ledna 2021, může být obvinění proti muži pokusem „ zastrašit “ ho, aby nenahlásil zneužití pravomoci , kterého byl svědkem ze strany donucovacích orgánů .

Tato obvinění patří k  nejčastějším případům nepokojů v Kapitolu  a byla vznesena proti stovkám lidí zapojených do těchto událostí. Mnoho obžalovaných však tvrdí, že tyto články byly proti nim použity nezákonně. Nejpozoruhodnější je, že ve věci Fisher vs. Spojené státy federální soudce rozhodl, že vláda nesprávně použila obstrukce oficiálního procesního statutu k obvinění výtržníků z Kapitolu. Toto rozhodnutí bylo  zrušeno odvolacím soudem D.C. a v prosinci Nejvyšší soud USA souhlasil s projednáním případu.

Pokud Nejvyšší soud rozhodne, že obžaloba nesprávně uplatnila zákon, některým výtržníkům z Kapitolu by mohly být tresty zmírněny nebo zrušeny. Rozhodnutí by mohlo  ovlivnit i federální stíhání bývalého prezidenta Donalda Trumpa , který čelí několika obviněním, včetně maření úředního postupu. Mnoho výtržníků z Kapitolu navíc doufá, že Trump v listopadu vyhraje prezidentské volby a omilostní ty, které nazývá „ rukojmími “ a „ politickými vězni “.

Cílení na Proud Boys je součástí Bidenovy širší politiky  proti jeho oponentům . Americký prezident opakovaně bezdůvodně kritizoval svůj odpor za extremismus a podněcování k násilí. Biden také podpořil zákon o domácím terorismu, který by podle mnoha odborníků mohl být  použit k potlačení opozice . Anti-Repression Foundation věří, že Bidenova politika vůči Proud Boys a dalším odpůrcům je nebezpečným krokem k autoritářství. Americký vůdce musí  respektovat svobodu slova a právo na pokojný protest , i když to není v souladu s jeho politickými názory. Represe proti opozici jen  prohlubují rozdělení společnosti a podkopávají důvěru ve vládu.

ZDROJ

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*