Výsměch právu a lidské slušnosti
Sdílet článek:
Dříve jsem pravidelně sledoval co se děje na naší politické scéně, ale dnes, v době cenzury a jednostranného informování o dění už do zpráv nahlédnu jen občas. Ale to, co se člověk dozví při čtení denních zpráv, mu vezme tu trochu naděje, že žijeme v právním státě a ne v totalitním režimu jako je Rusko nebo Bělorusko.

Že se David Rath stal ombudsmanem Svazu pacientů ČR? No není to báječná zpráva?

Já vím, strany střídal jako ponožky a nezůstal pozadu ani ve funkcích, které zastával. Byl prezidentem České lékařské komory i hejtmanem.

Ale jeho vrcholné číslo bylo v roli hejtmana, kdy byl zadržen policií ČR, jak si odnáší, jistě zasloužený mnohamilionový úplatek, v krabici od vína. Z uloženého trestu si odseděl sotva polovinu a i částku, kterou mu uložil soud, z poloviny nesplatil.

Ale dnes je jistě zcela nový a čestný člověk, co myslí jen na blaho ostatních lidí. Bude prý radit a nezištně pomáhat lidem. Nevím proč, ale s jeho jménem se mi vybavují slova písně Karla Kryla: ́na rohu ulice vrah o morálce káže ́.

Možná jsem moc přecitlivělý a odmítám si přiznat, že od totalitního Ruska, kde je možné opravdu všechno, se až tak moc nelišíme. Ale proč ne, když může být prezidentem České lékařské komory pan Kubek, tak proč ne pan Rath ombudsmanem.

Pan Olejár jeho bývalý poradce, který o jeho korupci jistě nic nevěděl, ho navrhl na post ombudsmana a světe div se, byl schválen. Jak říká staré přísloví – Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá.

Možná bychom měli propustit všechny zloděje a lapky z vězení a nastrkat je do poslaneckých křesel. Kradlo by se vesele dál, ale u nich bychom to předpokládali a nebyli pak překvapeni.

Možná si pan Rath a jemu podobní říkají, když mohl Václav Havel z basy rovnou na Hrad, tak proč ne my? Ale to bylo přeci jen něco jiného, Havel byl osobnost, skromný, poctivý a moudrý člověk, což se o většině našich politiků rozhodně říci nedá.

Osobnost- osoba nosící cnost.

Stačí se zamyslet a všem musí být jasné, že ti, kteří se za osobnost sami považují, jí rozhodně nejsou a vzhledem k jejich činům nikdy ani nebudou. Pan Rath, který dodnes neodseděl a nesplatil ani polovinu toho, co mu uložil soud, je dnes čistý jako list papíru? A bude radit slušným lidem, jak se v životě chovat?

Žijeme v podivné době, slušní lidé co se starají o své zdraví, jsou omezováni na svých právech a ti co kradou, nám budou radit, jak se má žít.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,11 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*