Proč jsme v háji
Sdílet článek:

Předcovidový svět se nevrátí, musíme se s tím vyrovnat. Stačí se zastavit a podívat se, v jakém stavu se nyní nacházíme. A je jedno, jak to všechno vzniklo.

 

Dokonce dejme tomu, že jsou úplně všechny konspirační teorie nesmysl. Například, že virus není z žádné laboratoře, ale opravdu nějaký pán snědl prase naprcané netopýrem. A nikdo nemá zájem snižovat stav světové populace. Farmaceutické firmy (dále jen „Fajzr“) žádné svinstvo nenaplánovaly, ale vyvinuly vakcíny se snahou pomoci. Vlády všech států dosud dělaly s čistým svědomím to nejlepší pro svůj lid. Všichni hodně slyšitelní „vědci“ světa mluví pravdu a nic než pravdu podloženou čistou nezkreslenou vědeckou prací. Žádná korupce, žádné vydírání těch, co rozhodují. Žádná propaganda postavená úmyslně na nepravdě. Ne, nic takového, dejme tomu, že vše, co dosud proběhlo, je čisté jak lilie.

Odmysleme se tedy od minulosti a podívejme se, v jakém stavu dnes jsme:

Drtivá většina solventních států světa vidí v opakované vakcinaci a více či méně hlubokých lockdownech tu správnou cestu. Světová populace je v podstatě smířená s tím, že přijde čtvrtá, pátá, šestá, … tečka. Celý svět je v jednom velkém strachu. Připraven na restrikce od uzavření okresů po koncentráky. Pár antivaxinačních křiklounů je pouze nepodstatná množina lidí, které se očkovaná většina směje. Svět je prostě připraven, že se bude pokračovat.

A teď si představte, že Omikron najednou vymizí a nic dál nepřijde.

Do toho si představte, jak asi zareaguje majitel Fajzru (záměrně zjednodušuji, myslím tím celý farmaceutický průmysl a potažmo všechny, kteří z covidové pakárny tyjí). Je ve stavu, kdy mu vše jde na ruku. Všichni chtějí jeho produkt, všechno už má pod kontrakty, stačí prodlužovat. Umíte si představit, že si tento potenciální superkšeft nechá člověk vládnoucí v podstatě neomezeným rozpočtem utéct?

Je přece evidentní, že by byl hlupák, kdyby neudělal vše proto, aby to pokračovalo. I kdyby si měl novou mutaci objednat nebo jiným způsobem zařídit. Prostě to udělá. Jsme v hajzlu. Vše hraje proti nám. A nepotřebujeme k tomu jedinou konspirační teorii ani ilumináty nebo jiné zlosyny s jinými motivy. Ani Babiše, Fialy a jiné neschopné hňupy. Stačí jeden nenasytný Fajzr, kterému vše hraje do not. Takovou šanci přece nemůže pustit, prostě příležitost, po které půjde jak po flusu. Nikdy to neskončí. Jsme v hajzlu.

DF

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*