Kdyby vláda nedělala nic, jsme na tom stejně
Sdílet článek:

PZ

Renomovaná ekonomka Markéta Šichtařová se vyjádřila k vánočnímu projevu premiéra Petra Fialy (ODS). Chlubit se, že se problém s veřejnými financemi nebude radikálně zhoršovat, je podle ekonomky velmi slabé.

Poslední dva roky přinesly mnoho výzev, nyní je prý čas mluvit o naději. To jsou slova premiéra Fialy, který se ve svém vánočním projevu chválil, jak vláda vše zvládla a teď už bude vše jen lepší.

„O naději, že příští rok už bude mnohem lepší,” konstatoval Fiala ve svém vánočním projevu.

K pozitivním změnám, které nás čekají, podle něj patří očekávaný pokles inflace. “Jinými slovy, příští rok skončí neustálé zdražování a vaše reálné mzdy začnou opět růst. Projeví se to pozitivně ve vašich rodinných rozpočtech a úsporách,” prohlásil premiér s tím, že se prý daří krotit i zadlužování státu.

„V roce 2024 deficit veřejných financí poklesne díky ozdravnému balíčku a dalším rozhodnutím naší vlády výrazně pod tři procenta hrubého domácího produktu, což je obecně uznávaná hranice dobrého hospodaření státu,” pochlubil se Fiala.

Ekonomka Markéta Šichtařová však takto optimisticky výhledy našeho národního hospodářství nevidí.

„Kdyby vláda nedělala vůbec nic, tak jsme na tom úplně stejně. K projevu Petra Fialy bych snad řekla jen to, že jednooký je králem mezi slepými,” řekla serveru tn.cz Šichtařová k Fialovu projevu ekonomka Šichtařová.

„Chlubit se, že se problém s veřejnými financemi nebude radikálně zhoršovat, je slabé,” doplnila ekonomka.

prvnizpravy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Kdyby vláda nedělala vůbec nic, tak jsme na tom lépe, protože by musela být vyměněna

  2. S.Vašeho návrhu se řídila vláda pana neomylnèho v roce 1989,kdy tvrdila,ze pouze soukromníci vše vyřeší.No a na následky toho experimentu nedělat nic a pouze zhasnout a pak rozsvítit nadáváte do dneška na všechny vlády.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*