Bruselští škůdci se včera rozhodli, že každý z nás bude povinně platit uhlíkovou daň
Sdílet článek:

Tuto daň zaplatíme skutečně všichni – a to včetně důchodců či kojenců. Jednoduše, každý se stane „obětí“ této nesmyslné daně jen z titulu vlastní spotřeby. Tedy jen fakt, že konzumujete, nakupujete spotřební zboží, topíte jinak než „správně“ a jezdíte autem na fosilní paliva znamená, že se vás daň bude týkat.

Jde samozřejmě o dlouhodobé plány EU v souladu s Agendou 2030 a zeleným údělem EU. Lze předpokládat, že povinné měření uhlíkové stopy každého evropského občana  bude již brzy následovat. Ostatně, v několika evropských zemích se aktuálně testuje.

Opatření jsou součástí balíčku klimatických zákonů, na kterém se o víkendu shodli jak vyjednavači z jednotlivých zemí EU, tak europarlament.

Do roku 2030 se musí emise CO2 snížit o 55 procent. Evropský průmysl, který tak již částečně činí, se bude muset vypořádat s vyššími emisními náklady a společnosti z mimoevropských zemí budou za své emise platit na hranicích. Peníze získané tímto způsobem budou údajně použity na klimatické plány.

Samozřejmě to bude také znamenat další razantní zdražování prakticky jakéhokoli zboží, protože tyto náklady se promítnou do cen za vypouštění CO2 ještě více sankcionovaných firem – a to bez ohledu na to, zda firmy působí v EU nebo ne.

Za CO2 z výfuku a komína budou muset platit občané a firmy. Platit se bude přes energetické společnosti (další zdražování energií) a čerpací stanice (další zdražování pohonných hmot). Energetické firmy i benzínové pumpy musí zaplatit emisní povolenky a náklady pak naúčtovat zákazníkovi, který přijde natankovat nebo si zapne plynové topení.

Další údajná konspirační teorie se tedy naplňuje. Vzhledem k tomu, že zatím není zaveden plošný nástroj na měření uhlíkové stopy každého jedince, bude uhlíková daň zahrnuta v ceně každého zboží, které si koupíte.

V zemích EU jako Itálie, Holandsko, Rakousko, Švédsko nebo Německo se ovšem lokálně měření uhlíkové stopy testuje, je tedy skutečně jen otázkou času, než bude pro každého z nás povinné.

I tak předražené energie a veškeré další zboží tedy bude ještě dražší. A to vše ve jménu falešné „uhlíkové ideologie“ založené na vylhané pohádce o „globálním oteplování.“

Jediná šance jak se podobných nařízení zbavit, je ignorace všech politiků, kteří něco podobného podporují a především je třeba, aby se rozpadla celá zkorumpovaná bruselská žumpa….

Poznámka: K uvedenému rozhodnutí zatím není možné dohledat konkrétní hlasování, neboť se tentokrát výjimečně hlasovalo o víkendu. Předpokládám, že se na webu EU objeví během pondělí. Bude-li hlasování zveřejněno, budu vás informovat o hlasování českých i slovenských europoslanců během pondělí buď v aktualizaci tohoto nebo v dalším článku k tématu…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. Prosazování morálně zvrácených zákonů na bázi nesmyslných dogmat z katechismu gretensko-klimatické zelené věrouky považuji za hluboce nebezpečnou protispolečenskou činnost. Green deal je podvodný projekt. Zelený fašismus se rozpíná a stále víc nabourává pilíře evropské civilizace. Škůdcovský potenciál zeleného fašismu je již mnohem větší než kdysi škůdcovský potenciál hnědého fašismu. Uhlíková neutralita, uhlíková stopa a další nesmysly fungují jako úderné propagandistické pěsti zelených fašistů a jejich kompliců z vedení EU. Platit uhlíkovou daň je totéž jako platit daň za svoji existenci. Zelení fašisté, zejména v Německu, a jejich spojenci typu Timmermanse z vedení EU se stali největšími nepříteli evropské civilizace.

 2. Vite v cem je problem?Clovek funguje na cerstvy vzduch.Kdyby ho produkovaly splodiny aut a kominů tak fajn.Ale pokud to jde proti zivotu z tech aut a kominů,tak budme radi ze se najdou v politice a na svete lide pro ktere plny pupek neni prednejsi.Resit situaci az lide budou chodit po svete v plynovych maskach bude dost pozde.A vy do toho zase napasujete ideologii a politiku ve jmenu toho plneho pupku.

  • 1) To říkejte v USA a v Číně.
   2) Čerstvý vzduch je záležitost přírodních továren – travnatých zelených ploch a porostů dřevin, které si poradí i se zplodinami aut. Pokud tyto budou i nadále ubývat, čerstvého vzduchu se nedočkáte. Tak šup, šup – sázet stromy!

   • A nezapomeňte, že 50 až 85 % kyslíku ve skutečnosti produkuje fytoplankton (řasy a sinice) v mořích a oceánech. Takže spěchejte zabránit znečišťování oceánů tankery, převážejícími zkapalněný demokratický plyn …

 3. Tak bezte pekne poprosit pana dobyvatele,at misto zabijeni lidí prodava plyn jak driv a nemusi se vozit pres pul sveta jenom kvuli jeho urazenemu egu.Dekuji Vam jmenem lidstva pokud se Vam to podaři.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*