Putin prozradil: Kolik let bude Rusko ve válce
Sdílet článek:

HSP

Rusko bude na Ukrajině ve válce nejméně pět let, řekl Putin čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi na setkání v Moskvě v březnu 2023

Informovala o tom agentura Nikkei Asia s odvoláním na zdroje. Podle publikace byla tato poznámka návrhem Siovi, aby během tohoto období neměnil svůj proruský postoj, jakož i způsobem, jak ujistit Peking, že Rusko stejně vyjde z konfliktu vítězně.

Publikace také píše o souvislosti mezi tímto prohlášením a následnými událostmi – odstoupením čínského ministra zahraničních věcí a vysláním Si Ťin-pchinga Li Chuej, zvláštního zástupce pro mírové urovnání na Ukrajinu, do Evropy a Ruska.

Je třeba poznamenat, že k dalším potvrzením informací Nikkei Asia nedošlo. Na uvedeném březnovém setkání v Kremlu Putin obecně veřejně podpořil čínský mírový plán, který předpokládal brzké příměří podél frontové linie.

I v souvislosti s informací o Putinově prohlášení o připravenosti “bojovat pět let” se v článku Nikkei Asia uvádí několik bodů.

První je, že Putinovy ​​záměry týkající se příměří, o kterých se hovoří v nedávném článku v New York Times, „by se neměly brát za bernou minci“.

Za druhé, Japonsko by mělo zvážit přehodnocení svého tradičně opatrného přístupu k vývozu zbraní a začít ho rozšiřovat vzhledem k Putinově „pětileté“ vojenské plány.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*