Glosa MM: Polsko a eurofondy
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Polsko obdrželo pět miliard eur (zhruba 123 miliard korun) na obnovu z unijních podpůrných fondů. Informovala o tom ve čtvrtek na síti X polská ministryně pro rozvojové fondy a regionální politiku Katarzyna Pelczyńská-Nalenczová. Finance pro Národní plán obnovy určené Varšavě Evropská Unie zmrazila za předchozí polské vlády národněkonzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS) kvůli sporům o právní stát.
A ne, aby Vás napadala slova o vydírání a ovlivňování voleb!

Cena plynu v Západní Evropě se ve středu vlivem napětí na Středním Východě zvedla o 8,4% . Hrozí totiž, že se konflikt mezi Gazou a Izraelem rozšíří na celý region.

Saský premiér Michael Kretschmer (CDU) navrhl, aby Kyjev ustoupil a “dočasně” přenechal část ukrajinského území Ruské federaci. Ukrajina by měla usilovat o příměří i přesto, že by se na chvíli musela vzdát části své země ve prospěch Moskvy, prohlásil Kretschmer a vyzval německou vládu k “větší diplomacii” namísto dalšího zásobování a dodávání zbraní. “Mělo by se co nejdříve najít řešení ruské agresivní války na Ukrajině. Také se může stát, že v případě příměří bude muset Ukrajina akceptovat, že některá území budou dočasně nepřístupná,” řekl Kretschmer podle německého magazínu Spiegel.
“Američané jsou v tomto postoji mnohem dále a už si uvědomili, že válku tímto způsobem nelze vyhrát.”
“Myšlenka oslabit Rusko vojensky, politicky a ekonomicky tak, aby pro nás již nemohlo představovat hrozbu, je domněnka z 19. století,” uvedl a dodal, že tento postoj by to mohl být pouze základ pro další konflikty.
Tolik ze zprávy Echa24.cz.
Jenže poté, co Angela Merkelová prozradila, že Minské dohody nebyly myšleny vážně, ale šlo o to získat čas na vyzbrojení Ukrajiny, bude chtít Rusko zatraceně jiné záruky a žádnou „dočasnost“.

Odmítavé stanovisko Kyjeva ke slovům saského premiéra tlumočil mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničí Oleh Nikolenko. „Pokud by Ukrajina přistoupila na dočasnou ztrátu území, přiblíží se ruské jednotky především Německu a tedy i Sasku.“

Územní ústupky by podle Nikolenka „jistě“ vedly k další ruské agresi, která by přesáhla hranice Ukrajiny. Míru v Evropě je možné dosáhnout jedině tím, že Moskva bude poražena, … A máme tady další blábol o tom, jak Rusko po porážce Ukrajiny bude pokračovat na Západ…chybí jen bývalé tvrzení, že se zastaví až v Lisabonu.

Petr Paulczynski na facebooku:
Nevíte, jakou stranu volil ten magor, co vystřílel FF? Já jen, že o důchodci-teroristovi Baldovi, který v roce 2017 pokácel pár stromů na koleje, jsme se ihned dočetli, že byl příznivcem SPD.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Nikolenko Nikolenko…..zatímco kdybyste byli v EU a v NATO, po čemž tolik toužíte, ruská vojska by se neobyčejně vzdálila, že? A to nebohé Německo, které defacto Unii velí, by bylo tím pádem daleko od Moskvy. Já se fakt picnu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*