Vše, co potřebujete vědět o českém trestní právu a justici …
Sdílet článek:

FB

Vše, co potřebujete vědět o českém trestní právu a justici. Za pěstování trávy pro vlastní potřebu na lékařské účely – tátovi tím zachránil nohu před amputací – DVANÁCT LET. Za vraždu – osm. Za znásilňování dětí – podmínka.


“Tady mají všichni nižší tresty než já. Takže ty diskuse bývají dost absurdní, když já popisuji, jak jsem zalíval kytky, a oni, jak někoho zavraždili. Nedávno se mi jeden spoluvězeň vysmál. Já mám totiž trest za stadium pokusu marihuanu vypěstovat. On prý, když něco dělá, tak to dělá pořádně. Byl to vrah, co nožem zabil člověka. Bude sedět kratší dobu než já. Nebo jsem byl ve vazbě s chlapem, co zabil svoji ženu, usekl jí hlavu a zakopal ji na zahradě. Ten dostal osm let. Pěkně se smál, když zjistil, že já mám za kytky dvanáct let.”

“Státní zástupce mě vybízel, abych přiznal, pro koho to konopí bylo. A já celou dobu opakoval, že všechno nebylo moje. Měli jsme tu pěstírnu s kamarády, já si měl nechat část sklizně, ze které jsem dělal Fénixovy slzy a masti. Otci jsem tím zachránil nohu před amputací. Ty kytky ani nestihly vyrůst. U mě doma nenašli při prohlídce ani jointa, já to neměl na prodej.”

“První podmínka, co jsem dostal, byla za výrobu konopných kapek pro mého tátu. Trpěl na bércové vředy. Extrakt mu zachránil nohu. Pak jsem pěstoval s kamarády konopí, kdy jedna část sklizně měla být zásobou pro mě, abych z toho udělal kapky. Jenže tu sklizeň vychytala policie. Jak bych mohl způsobit někomu újmu, když naprosto stejná marihuana se prodává v lékárně na předpis?”

“Trest určitě nezměnil můj pohled na konopí. Ten je pořád stejný. Když pominu, že zachránilo mého tátu, tak významně pomohlo i mně. Mám sešroubovanou ruku. Jel jsem na kole za autem a napálil to do drenážní trubky v propustku na polní cestě. Zlomil se mi obratel a celé rameno jsem měl v háji. Trpěl jsem strašlivými bolestmi a právě kapky a masti z konopí mi pomohly to překonat a fungovat.”

fb

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. ještě, že nás ta spousta pracovitých a čestných lidí ze státní správy, chrání před takvými živly 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*