Glosa MM: Priority školství
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Ministr školství Mikuláš Bek (za STAN) v úterý představil několik priorit na zkvalitnění a zlepšení dostupnosti vzdělávání, které se neobejdou bez značných investic. Ty hodlá sanovat ze zamýšlené půjčky od EU ve výši 45 miliard korun.
„Plánované změny není možné realizovat bez prostředků, což s ohledem na celkový stav veřejných rozpočtů vyžaduje hledat rovněž alternativní zdroje,“ uvedl.
Takže, přátelé, od nynějška žádné půjčky, ale využití alternativního zdroje!

Prezident Pedagogické komory Radek Sarközi:
Máme tu desítky neziskovek, které se snaží ovlivnit, co se ve školách učí nebo dokonce školskou legislativu. Nejznámější z nich je EDUin, o. p. s. Pracovníci této organizace se veřejně chlubí tím, že si vybudovali síť spolupracujících novinářů. Naslouchá jim i řada politiků současné pětikoalice. Tvrdí, že informují o školství, ale spíš prosazují názorové proudy, které jsou ve výrazné menšině. Většinové názory učitelů z praxe se kvůli tomu do médií vlastně ani nedostanou, protože jsou plná vyjádření lidí z EDUinu. Hlavní osobou v EDUinu je Tomáš Feřtek, který ani nemá vysokoškolské vzdělání, přesto ho zve Česká televize řadu let do svých pořadů jako experta na školství. Nebývale velký prostor EDUinu dává i veřejnoprávní Český rozhlas. Přitom jen pár zaměstnanců EDUinu pracovalo přímo ve škole. Většinou jde o bývalé novináře nebo pracovníky různých neziskovek. Díky soustavné podpoře od Nadace České spořitelny a dalších sponzorů disponuje EDUin značnými finančními prostředky. Například v roce 2021 získal 13 milionů korun. Kdo všechno je na jejich výplatní pásce, se ovšem nedozvíme, protože nemají transparentní účet a ani ve výroční zprávě to neuvádějí…

Itálie a její spojenci v Evropské unii včetně České republiky mají dostatek sil na to, aby zablokovali pravidla emisní normy pro motorová vozidla Euro 7, prohlásil italský ministr dopravy Matteo Salvini.
To se ovšem mýlí. Česká vlezdoprdelková vláda nic z Bruselu blokovat nebude, pokud jí to ovšem nenařídí Volkswagen.

Maďarsko zablokovalo vyplacení další části vojenské pomoci Evropské unie určené pro Ukrajinu, potvrdila v úterý agentuře Reuters tisková služba maďarské vlády.
„Maďarsko nesouhlasí s tím, aby EU spolu s dalšími existujícími nástroji využívala EPF pouze pro Ukrajinu, protože to neumožňuje poslat dostatečné finanční prostředky na prosazování zájmů EU v jiných oblastech,“ uvedla tisková služba maďarské vlády v odpovědi Reuters.

Touhu kyjevských úřadů vyhodit do povětří ropovod Družba lze vnímat jako agresi vůči členské zemi NATO, řekl v rozhovoru maďarský bezpečnostní expert György Nógrádi. Chtěli to ovšem podle něj udělat proto, aby se průmysl země, která je dostatečně nepodporuje, dostal do obtížné situace.
Jsem přesvědčen, že v takové situaci by začalo tvrdit, že ropovod vyhodilo do povětří Maďarsko a nikdy by se nic nevyšetřilo (viz Nordstream).

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. pro školství platí to, co i pro další obory: co ministr , to “nové myšlení “ a tak to jde ode zdi ke zdi. Žádná koncepce, která by měla “požehnání “ jednotící myšlenkou všech parlamentně vládnoucích, žádný koncept , který by směřoval dlouhodobě k naplnění myšlenek rozvoje a vývoje státu. Dlouhodobě a cíleně plánovat a směřovat se pŕece nepotŕebuje! A tak se to tady desítky let třīská tak , jak vyjde ….Bože, chráň tuto zemi!

    • To je ta lepší alternativa. Ta horší je, že se to děje cíleně, z důvodů, o kterých ani není nutné spekulovat. Nevzdělaným se dobře vládne.

  2. K.Tak budte rad,ze jste vzdělaný aspoň Vy.My ostatní se zkusime řidit tím co vidime na chodniku pred sebou.Pro zivot by to mělo stacit i bez velké násobilky.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*